Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kikészít a proli anyám, mit...

Kikészít a proli anyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

25 éves elmúltam. Belekezdtem egy vállalkozásba. Anyámnak nem is szóltam róla, mert tudom, hogy milyen. Külön élünk, de mégis megtudta és hatalmas balhét csapott. Bőgött, ordított, még nekem is jött. Mert majd szerinte olyan tartozást fel fogok halmozni, hogy majd börtönbe fogok kerülni, meg majd ez lesz, meg majd az lesz stb.

Belém applikálja a félelmeit, mert neki az egész élete a mindentől való rettegéssel telt. Most 55 éves és semmire sem vitte. Mindig is betanított munkás volt, szerinte nekem is annak kellene lenni, mert az a biztos.

Elképesztően buta nő, amit ő nem lát át, az szerinte biztos, hogy nem úgy van. S nagyon sok mindent nem lát át. Nem mondhatni, hogy rosszul él, mert apám elég jól keres, de anyámnak ez a proli gondolkodása mindig is megvolt.

A saját kisemberi gondolkodását akarja rámerőszakolni. Szerinte bármiféle vállalkozás, csak a gazdagoknak van és mi kisemberek vagyunk, nekünk robotolnunk kell, mert az a kisemberek sorsa.

Ez a csak semmi nagyra vágyás! Csak semmi komoly karrier! Jobb kizsigerelni magunkat és beleragadni a sárba.

Nekünk kisembereknek, sz.ar az élet, mindig is az volt, mindig is az lesz! Tudálékos végtelen nyavajgás. Mert csak a proli lét lehet őszinte!

Merj kicsi lenni, merj áldozat lenni, merj önkizsákmányoló lenni. Ne válaszd az életet. Úgyse fog sikerülni! És akkor engem kritizál, mert nem vagyok hajlandó beleragadni a sárba. Mert merek vállalkozni. Mert vannak ötleteim. És ez nem fér bele a kisemberek világába. Nem törhetsz ki! Csak vesztes lehetsz! Maradj kicsi! Rinyálj, panaszkodj és ne akarj változtatni. Túl kicsi vagy hozzá!

Mi lenne a megoldás erre a kispolgári tudattal felvértezett anyámra, hogy jobb legyen a kapcsolatunk? Vagy beérném azzal is, hogy csak ne idegesítsen. Az nem megoldás, hogy ne beszéljünk, mert apámmal jó a kapcsolatom, de anyám nem bírja ki, hogy ne jöjjön oda, aztán nyomassa a baromságait.



júl. 24. 14:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem engeded be anyádat. Apád, tesód jöhet egyedül, vagy a sarki parkban.
júl. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
45%
Nem engeded be, elküldöd, és ha így sem hagy békén, rendőrt hívsz, feljelented zaklatásért.
júl. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
72%

"Az nem megoldás, hogy ne beszéljünk"


Pedig ez az egyetlen megoldás. Anyádat nem tudod megváltoztatni (kipróbálva általam és sok barátom-ismerősöm által a saját anyáinkon, senkinek nem sikerült). Esetleg lehetőség, hogy kifejleszted magadban a képességet, hogy totálisan lesz@rsz mindent, amit anyád mond, de ez csak egy darabig működik. Utána eljut a füledig, és sík ideg leszel még a jövő héten is tőle. Tapasztalat.

júl. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
63%

Hasonló dolgokat én is átéltem. Először csak 1-2 emberrel, utána sokkal.

Ha tényleg jó az ötleted, arra készülj fel, hogy az ilyeneknek a komplett világ- és önképét döntöd majd össze azzal, ha sikerül. Nem kell tízmilliókat, százmilliókat keresned, esetemben az is elég volt, hogy látták, hogy szeretem, amit csinálok és elvagyok belőle.

Nem riogatni akarlak, de mindenképp úgy számolj, hogy az ilyenek van, hogy tenni is akarnak róla, hogy igazuk legyen és menj tönkre és állj vissza/be a sorba. Ennél többen vannak azok, akik szándékos mulasztással hátráltatnak (pl jó a kapcsolatotok, de precízen választják meg, hogy mikor ne segítsenek egy nekik apró, neked viszont kritikus dologban, vagy ne mondjanak el neked egy téged érintő nagyon fontos információt).

Itt, Közép-Európában nagyon durván kihívod magad ellen a környezeted azzal, ha önállóan gondolkozol, cselekszel, főleg, ha ezt életformaszerűen űzöd.

Sok szerencsét, józan észt és kitartást kívánok, abszolút átérzem, amikről írsz.

júl. 25. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

25 éves elmúltál, nem kötelező tartani anyáddal a kapcsolatot, ha zavar.


Megjegyzem, hogyha a gyerekem ilyen szavakat használna rám és lenézne, amiért - vele ellentétben - nekem van eszem, én raknám ki őt az életemből.

júl. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%

Egy lelki terrorista az anyád. Testi erőszakig is elment? Akkor csak azt tudom javasolni, szakítsd meg vele a kapcsolatot, vagy legalábbis minimalizáld. Verekedés esetén akár rendőrt is hívhatsz rá.

Tényleg egy irigy proli. Szörnyű, hogy akarja a saját gyerekét visszahúzni.

júl. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
14 Nagyon jol leirta, vallalkozokent en is ezt tapasztaltam. Ahol az egesz szomszedsag tobb szaz eves videki jobbagyi nyomorban es egymas elnyomasaban szocialozalodott, ott ez osztonosen jon majd az emberekbol... nekem a megoldas, hogy az orszag masik felebe koltoztem nagyvarosba, jo messzire a rokonoktol. :))
júl. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17-es, kitartást kívánok, remélem, ha haza akarsz menni, sikerülni fog és jó életed lesz otthon is. Én nem mentem el, nem tartom helyesnek, hogy az értelmes, értékrenddel rendelkező emberek meneküljenek az idiótábbak elől. Mondjuk kemény is volt, amit itthon meg kellett küzdenem, és még most sincs teljesen vége, de szeretem a környéket, ahova születtem, menjen el az, aki nekem rosszat akart, ő olyasmiket helytől függetlenül mindenhol tud csinálni, nekem meg egy szülőföldem van.
júl. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!