Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kikészít az anyám! Mit tegyek?

Kikészít az anyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már nem bírom amit az anyám csinál.

Folyton számonkér ha pl 12 órás műszakból 1 órával később értem haza, hol voltam, miért nem szoltam neki.

A szoba ajtómon nincs zár , mire hazaérek rendszeresen pakolva van a szobámban, a ruháimtól kezdve az óvszerekig minden.

Legutóbb a párommal voltam, nem néztem a telefonom egy órán át , majd 8x hívott fel, mint utólag kiderült azért, mert nem néztem meg amikor azt írta hogy miujság.

Nem tudom hogy azt hiszi hogy csak ő van az életembe vagy mit gondol.

Ha példáúl elutazom 100kmre páromhoz és este 9-10re érek haza,rendszeresen hallgatom hogy mit képzelek magamrol, ilyenkor kell hazajárni stb…

Szerintem 20 évesen ezt el tudom dönteni, és hiába azt mondta hogy majd ha lesz saját keresetem majd nem szól bele , lett, és ez nem változik..

Nemrég megint megmondtam neki hogy elegem van ebből , órditott mint a sakál hogy ilyet nem mondhatok…



#anya #Anyafiu
2023. dec. 16. 13:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Sokan fogják írni, hogy költözz el, de az az igazság hogy akkor is hívogatni fog.

Más megoldás nincs, mint hogy előre szólsz neki, például hogy "Anya, ma este 6-ig dolgozom, utána megyek a barátnőmhöz, majd jövök. Ne hívj, mert nem fogom tudni felvenni. Legkésőbb este 10-re itthon vagyok (vagy ha elköltözöl, akkor: Majd jelentkezem)". És ha hívogat, ne vedd fel. Előbb-utóbb megérti.

2023. dec. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
62%
szerintem ha zavar akkor fogad el és mond meg neki hogy hadjon békén
2023. dec. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy nagyon kedvesen is el lehet küldeni a szülőket a fenébe úgy, hogy ne sérődjenek meg. Ilyen képességet kellene kimunkálnod magadban.


Nem úgy kell felvezetni egy ilyen beszélgetést, hogy eleged van abból, hogy kisgyereknek néz, hanem határozottan és komolyan elbeszélgetni vele. Vedd át úgy az irányítást, hogy észre se vegye.


Az utolsó cselekedetem, amivel leállítottam anyósomat, hogy ne irányítsa állandóan az életünket, az az volt, amikor hisztisen közölte egy általunk rendezett ünnepségen, hogy akkor ő hazamegy, ha nem teszem azt, amit ő szeretne, én meg kinyitottam neki az ajtót, felsegítettem a kabátját, majd közöltem vele, hogy "uccu neki". Még azért rákérdeztem, hogy elkísérje-e valaki, vagy hazatalál egyedül is. Teljesen normálisan, pofavágás, mindenféle megemelt hang nélkül. Soha többet nem dumált bele az életünkbe, mert ez az eset rádöbbentette, hogy emberére talált...

2023. dec. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Van amikor a gyerek nem tud leválni az anyjáról, nálatok ez pont fordítva van.

Hármas úgybizony, nálunk az anyós és sógornő mondta, ha ilyen-olyan esküvőnk lesz, nem jönnek, én mondtam, h akkor sajnálom, hogy nem lesznek ott.

Sajnos ezt másképp nem tudod kezelni, csak higgadt elutasítással, ha messzire ment. A költözés valóban nem segít, mert napi 5x felhív, hogy ettél e rendesen.

2023. dec. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
68%
Uncsitesóm is ilyen, de ő cserébe kihasználja a szüleit. Wales-ben él. Nem szívesen jön haza.
2023. dec. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

"mire hazaérek rendszeresen pakolva van a szobámban, a ruháimtól kezdve az óvszerekig minden."

Demenciások szoktak pakolni. Vagy valami más mentális gond.

A világ egyik legértelmetlenebb dolga, demenciás rokonra haragudni. Persze, néha bosszantó hülyeségeket tudnak művelni, de a mérgelődés semmit nem old meg, semmin nem változtat.

2023. dec. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

"Sokan fogják írni, hogy költözz el, de az az igazság hogy akkor is hívogatni fog."


Így van, de ha elköltözve is folyton hívogatja az anyja, ő meg nem veszi fel, akkor végül hazaérve nem várja majd a mindennapos ordítás, lelki terror és megalázó szobakipakolás.


Szóval én igenis azt mondom, erre az egyetlen megoldás a költözés. Tudom, mert az én anyám is hasonló volt, ő mondjuk pont nem hívosgatott, de ugyanígy nem lehetett szobaajtó, nem akarta, hogy bárhova is elmenjek, ha voltam valahol és neki az nem tetszett vagy fél órával később értem haza, akkor megtörtént, hogy az én szobámat is "rendrakás" címszó alatt kipakolta, mindenem áttúrta.


Na, én inkább elköltöztem 19 évesen és béreltem egy panelban szobát és éheztem a fizumból, mert előtte mindenféle könyörgés, vita, megmondás totál felesleges volt.


A kérdező anyja sem fog megváltozni semmitől, ez az igazság. Én azt is megmondtam az anyámnak, még kamasz koromban, hogyha a nem változtat, felnőttként nem lát többet, mindig az volt a válasz, hogy ő ilyen, és enki kedvéért nem fog megváltozni.


Oké. Nem is látott ezért évek óta, az unokáit nem is ismerhette meg.

2023. dec. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

#6, szerintem ez inkább pakolásnak álcázott kutakodás.

8x hívta, mert nem válaszolt egy, egy szavas üzenetre.

2023. dec. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Apádhoz nem tudnál esetleg elköltözni?
2023. dec. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
45%
Költözni, telefont nem felvenni.
2023. dec. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!