Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kikészít az anyám! Mit tegyek?

Kikészít az anyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már nem bírom amit az anyám csinál.

Folyton számonkér ha pl 12 órás műszakból 1 órával később értem haza, hol voltam, miért nem szoltam neki.

A szoba ajtómon nincs zár , mire hazaérek rendszeresen pakolva van a szobámban, a ruháimtól kezdve az óvszerekig minden.

Legutóbb a párommal voltam, nem néztem a telefonom egy órán át , majd 8x hívott fel, mint utólag kiderült azért, mert nem néztem meg amikor azt írta hogy miujság.

Nem tudom hogy azt hiszi hogy csak ő van az életembe vagy mit gondol.

Ha példáúl elutazom 100kmre páromhoz és este 9-10re érek haza,rendszeresen hallgatom hogy mit képzelek magamrol, ilyenkor kell hazajárni stb…

Szerintem 20 évesen ezt el tudom dönteni, és hiába azt mondta hogy majd ha lesz saját keresetem majd nem szól bele , lett, és ez nem változik..

Nemrég megint megmondtam neki hogy elegem van ebből , órditott mint a sakál hogy ilyet nem mondhatok…



#anya #Anyafiu
2023. dec. 16. 13:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

El kell költözni, a leggagyibb albérleti szobába is. A szabadság felülírja a kényelmet. Semmilyen más megoldás nincs. Én biztos, hogy házat rengetően ordítoznék vele, de arra meg magától értetődő reakció, hogy "Amíg itt laksz ..."

3-as, a megoldásod természetesen tökéletes, de ezt udvariasnak és sértődésmentesnek nevezni - hát ezt nem tudom, mért írtad? Az anyós azért kopott le, mert elképesztően megsértetted. Másként még most is ott dirigálna a nyakatokon!

2023. dec. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
52%

Kérdezgesd a fiatalkoráról, hátha ezzel ráébred, hogy nem kéne így viselkednie.

Kérdezd meg, hogy amikor ö ennyi idös volt, akkor is hívta öt az ö anyja, ha máshol volt? A vezetékes telefont nyilván. Le kellett anyádnak adni annak a személynek a telefonszámát, akihez átment? Ö soha nem ment el sehova munka után? Soha nem ért haza este 9-re? Neki is mindig pakolt a szobájában nagyanyád?

2023. dec. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%
Írjátok még ezeket a hülyeségeket, 3-as még 12-es, attól még ezek nem fognak beválni. Nincs ilyen anyátok, azért hisztek abban, hogy a normális beszéd meg a határozottság majd megoldja.
2023. dec. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%

"Írjátok még ezeket a hülyeségeket, 3-as még 12-es,"


Ez szerinted hülyeség, szerintünk meg nem. Leírtuk, hogy nálunk mi vált be, lehet próbálkozni. Ha nem megy, akkor újratervezés van a kérdező ügyében.

Ettől még nem "hülyeség", hiszen bevált. Másnál nem biztos, hogy járható út.

Hidd el, az anyósom sokkal rosszabb volt a kérdező anyjánál.

2023. dec. 18. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
40%
De nem is normális beszéd meg határozottság volt a te megoldásod, 14-es, hanem alpári sértés, amit az anyósoddal szemben megtehetsz, ha a férjed tűri, de a kérdező anyja, akivel lakik, nem az anyósa! (Juj de bonyolult volt ezt átlátni, amúgy én Nobel-díjas vagyok!)
2023. dec. 18. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ha el tudnád dönteni, akkor nem itt kérdezgetnél, hanem már elköltöztél volna, és telefonszámot is cserélsz.

Másképp ezekkel nem lehet, én 21 voltam, amikorra végre összegyűlt annyi pénzem. Léptem is.


Azóta néha hazajárok, de ő hozzám nem (tudja, hol lakok, sohasem engedtem be, amikor "megjelent" az ajtóm előtt), a telefonszámomat nem ismeri, közösségi médián pedig tiltva van.


Persze ehhez van, akinek sohasem sikerül felnőnie, hanem nyel-nyel, itt kérdez, mintha azzal bármi megoldódna, stb.

2023. dec. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem tudom, mi indokolta ezt a gyűlöletcunamit a 6. válaszom ellen, sokáig nem is reagáltam rá, annyira nem érdekes, legfeljebb furcsa.

Semmi különöset nem írtam, de ha valaki szerint ez normális viselkedés egy anyától vagy bárkitől, akkor tényleg nincs miről beszélni.

2023. dec. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem gyűlöletcunami, hanem kapitális ökörség, "mérnök" (?) úr! Teljes döbbenettel nézem, hogy hogy merül fel benned egy kontrollmániás anya leírásából, hogy demens? Ennek az összekapcsolásnak pont annyi értelme van, mintha összekapcsolnál egy fűszálat egy nyomtatóval. Egy húszévesnek ráadásul kb 50 éves az anyja, az még rohadtul nem demenciakor.
2023. dec. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
70%

"Ez szerinted hülyeség, szerintünk meg nem. Leírtuk, hogy nálunk mi vált be, lehet próbálkozni"


Te az anyósodat építetted le, nem a kontrollmániás anyádat, akitől függtél anyagilag, mint a kérdező és akiben még annyi távolságtartás sincs a másik felé, mint egy anyósban.


Egy ilyen szövegre a kérdező anyja nem így reagálna, csak ordítani, hogy takarodhat otthonról, ha nem tetszik és nem változtatna.


Ergo, hülyeség, mert nem vált be, hiszen nem is voltál olyan szituban, hogy ilyen anyád legyen, elképzelni sem tudod.

2023. dec. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
66%

18. Egyszerű szövegértelmezési probléma. Így fogalmaztam:

"Demenciások szoktak pakolni. Vagy valami más mentális gond."

Tehát én már előre bekombináltam, ha nem idős demenciás, akkor is lehet valami mentális baja. A leírás alapján.

Továbbra is azt mondom, ha valaki szerint ez normális...

Ráadásul ilyen bajok a korral inkább súlyosbodni szoktak.

Sajnálatos tényleg, én ismerek ilyen embereket, közöttük is lehet valaki jóindulatú, jól kezelhető, de vannak sajnos rosszindulatú, negatív gondolkodású emberek is.

Ilyenekhez nem lehet úgy viszonyulni, mint normális emberekhez. Sok esetben nincs értelme haragudni rá, mert ő nem is érzi, hogy mit csinál.

Véletlenül nemrég futottam össze olyannal, aki idős, hibás gondolkodású és még rosszindulatú is (idős asszony).

Van egy fia, az is mentálisan sérült.

Na most, ez az ő problémájuk, oldják meg, de az nem járja, hogy kívülállót is kihasznál, hülyének néz, tartozását nem fizeti meg, holott ő a bolond, sajnos.

Amellett ismerek olyat is, aki gyakorlatilag agybeteg, viszont jóindulatú és hálás a segítségért, jóindulatért. (Kivéve, amikor skizoid periódusában valahogy feltör a negatív énje, azt is le kell küzdeni sajnos.)

Úgyhogy hagyjuk ezt, nekem elég sok tapasztalatom van, sokféle emberrel, sok év alatt. Nem kérek kioktatást!

2023. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!