Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kikészít a proli anyám, mit...

Kikészít a proli anyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

25 éves elmúltam. Belekezdtem egy vállalkozásba. Anyámnak nem is szóltam róla, mert tudom, hogy milyen. Külön élünk, de mégis megtudta és hatalmas balhét csapott. Bőgött, ordított, még nekem is jött. Mert majd szerinte olyan tartozást fel fogok halmozni, hogy majd börtönbe fogok kerülni, meg majd ez lesz, meg majd az lesz stb.

Belém applikálja a félelmeit, mert neki az egész élete a mindentől való rettegéssel telt. Most 55 éves és semmire sem vitte. Mindig is betanított munkás volt, szerinte nekem is annak kellene lenni, mert az a biztos.

Elképesztően buta nő, amit ő nem lát át, az szerinte biztos, hogy nem úgy van. S nagyon sok mindent nem lát át. Nem mondhatni, hogy rosszul él, mert apám elég jól keres, de anyámnak ez a proli gondolkodása mindig is megvolt.

A saját kisemberi gondolkodását akarja rámerőszakolni. Szerinte bármiféle vállalkozás, csak a gazdagoknak van és mi kisemberek vagyunk, nekünk robotolnunk kell, mert az a kisemberek sorsa.

Ez a csak semmi nagyra vágyás! Csak semmi komoly karrier! Jobb kizsigerelni magunkat és beleragadni a sárba.

Nekünk kisembereknek, sz.ar az élet, mindig is az volt, mindig is az lesz! Tudálékos végtelen nyavajgás. Mert csak a proli lét lehet őszinte!

Merj kicsi lenni, merj áldozat lenni, merj önkizsákmányoló lenni. Ne válaszd az életet. Úgyse fog sikerülni! És akkor engem kritizál, mert nem vagyok hajlandó beleragadni a sárba. Mert merek vállalkozni. Mert vannak ötleteim. És ez nem fér bele a kisemberek világába. Nem törhetsz ki! Csak vesztes lehetsz! Maradj kicsi! Rinyálj, panaszkodj és ne akarj változtatni. Túl kicsi vagy hozzá!

Mi lenne a megoldás erre a kispolgári tudattal felvértezett anyámra, hogy jobb legyen a kapcsolatunk? Vagy beérném azzal is, hogy csak ne idegesítsen. Az nem megoldás, hogy ne beszéljünk, mert apámmal jó a kapcsolatom, de anyám nem bírja ki, hogy ne jöjjön oda, aztán nyomassa a baromságait.



júl. 24. 14:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Semmit. El kell viselni. Hiszen te magad írod, hogy a másik megoldást nem akarod. Nincs más.
júl. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Hat nem lehet egyszerű neki egy gigantikus egójú, mindent és mindent jobban tudó gyerek okossagait hallgatni....
júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Megint túl lett tolva a kamu.
júl. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Egy vállalkozónál elég fontos az, hogy ügyesen tudja kezelni az embereket.


Anyukádat nyugdasd, mondd hogy most egy kicsit a szárnyaid próbálgatod, aztán ha kapsz gazdasági téren pár nagyobb pofont, akkor még ott van B) opcióként alacsonyabb kockázatú vállalkozás, pl. egyéni vállalkozó mesteremberek sem keresnek rosszul.

júl. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

Először is egy gyorstalpaló, hogy nem kerülsz börtönbe, ha csődbe mész.

Másodszor készülj fel, hogy a "proli" anyád - majd pár év múlva, amikor már jól megy- bizony a proli gondolkodása úgy fogja tartani, hogy kötelességed a szüleid segíteni anyagilag, és majd újra neked megy, ha nem teszed.

Állj a sarkadra.

Anya felnőtt vagyok, én se szólok bele, otthon mit, hogy csinálsz!

júl. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Én annó örülök hogy nagyapám nem engedte anyámnak, hogy eladja a lakásunkat, amiben laktunk, hogy vállalkozást indítson belőle. Lehet, hogy "proli és kishitű" volt, de hogy azt is látta, hogy anyámnak semmi üzleti érzéke, az is tuti.
júl. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Hat ez elég demagóg írás lett. Amúgy kit érdekel, csinálj amit akarsz. Ha olyan k..va okos vagy, nincs annyi eszed, hogy megszakítsd vele a kapcsolatot vagy mi a baj?
júl. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Minél kevesebb infót kell közölni vele és amint lehet költözz el.
júl. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Akkor apáddal a Mekiben találkozol. Egyetlen módja annak, hogy ne idegesítsen, ha nem látjátok egymást.
júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen, ez is egy módszer, hogy megszakítani vele a kapcsolatot. De egy az, hogy ő akkor is ide fog járkálni, hiába nem engedem be, keresni fogja az alkalmat a velem való kapcsolatra. Meg most akkor se apámmal, se a tesómmal ne beszéljek? Vagy a Mekiben találkozzak velük?
júl. 24. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!