Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem keresi az unokáit....

Apám nem keresi az unokáit. Korábban is évente 2szer jött hozzánk. Egy ideje engem sem... mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Tisztességtelen volt, de ezt bővebben nem szeretném kifejteni.

A lényeg, hogy nem kért bocsánatot Tavaly volt egy "vitánk", amikor egy olyan dolgot tett (ellenünk), ami szerintem megbocsájthatatlan, ilyet egy szülő/nagyszülő sem tehet meg a családjával. És ez nekem nagyon fáj, úgy érzem nem tudom lezárni magamban ezt a dolgot.

A kapcsolatot egyébként én szakítottam meg vele, de azóta nem is próbálkozott, hogy ez máshogy legyen.

Hogy lehet egy ilyen traumát feldolgozni?



júl. 21. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát miért keresne titeket, ha egyszer te szakítottad meg vele a kapcsolatot?

Ha meg valóban nagyon durva dolgot csinált, akkor meg nem kár érte.

júl. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A természetes biológiai ösztönök nem azonos mértékben vannak meg az egyes emberekben. Az öregedéssel meg együtt jár az új ingerek irányában mutatott érdeklődés csökkenése.
júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a te apád tisztességtelen. Van ilyen. Nem "feldolgozni" kell, hanem tudomásul venni. De akkor most mi a bajod? Hogy a tisztességtelen apád, akire te ráborítottad az asztalt, nem keres? Hát mire számítottál, ezt akartad, nem?
júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A korábbi évente kettő is kb semmi, hacsak nem külföldön dolgozik. Ebből is látszik, hogy az egész egy erőltetett kapcsolat volt, ami lehet, hogy mindkét félnek csak nyűg volt.

Ha így érzed jogosan raktad ki az életedből, akkor nem értem hogy mi a gond? Egyébként meg nemhogy az unokáit, a gyerekét sem keresi.

júl. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Megszakítottad vele a kapcsolatot és nem keres? Eskü nem értem mit akarsz.
júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Orulni! 🤫😉🤷‍♀️ De mit akarsz tole kerdezo, tovabb mergezzen? Mar a gyerekeidet is?
júl. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az a kérdésem, hogy hogy lehet ezt feldolgozni?

Igen, megszakítottam vele a kapcsolatot, de hajlandó lettem volna megbocsájtani, ha kér. De nem kért. És ez fájó pont.

júl. 21. 13:38
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

"Hajlandó lettél volna" - te csak ne jótékonykodjál, kérdező, hogy leereszkedően megbocsátasz. Így döntöttél, ennek ez a következménye. Az ember mielőtt hoz egy döntést, számoljon a következményekkel. Az nem úgy megy, hogy ő úgy ugrál, ahogy te fütyülsz. Te összerúgtad bele a port, akkor most haragban vagytok. Az apád nem óhajtja a te kegyes megbocsátásodat, nem hiányoztok neki. Esetleg te kezdeményezhetnél, de nem ajánlom, nem lenne jobb a megtört kapcsolatotok, csak újra összevesznétek.

De áruld már el, mit követett el.

júl. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Meglopott
júl. 21. 13:48
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki egyszer meglopott máskor is megfog! Szükséged van egy ilyen emberre az életedben?
júl. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!