Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apamnak miert vannak erzelmi...

Apamnak miert vannak erzelmi kirohanasai olyan dolgokkal kapcsolatban amiket korabban nem is mondott?

Figyelt kérdés

Azt ertenem, ha korabban mar elmondta volna, de mivel, hogy nem ezert elegge frusztralo, hogy ugy varja el, hogy tudjam, hogy korabban egyszer sem mondta el


Hogyan lehetne ezt kezelni a reszemrol?


(o nem fog valtoztatni magan ennyi idosen ezert tole ezt nem varhatom el)


2022. aug. 4. 15:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Írjál le konkrét helyzeteket.
2022. aug. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Erre így nem lehet válaszolni.
2022. aug. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha barkóbázol egy anonim oldalon, nem kapsz normális választ.
2022. aug. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Arra tippelek, hogy Kérdező arra gondolt: korábban voltak dolgok amik rosszul estek édesapjának, ezeket évekig raktározta (vagy hetekig-hónapokig) aztán elkezdte mondogatni hogy neki "mi esett rosszul".


Ha nem ilyesmi, Kérdező majd leírja.

2022. aug. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
nemtom
2022. aug. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Vmi valtozás biztos h volt.
2022. aug. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg kérdezőnél is az van, hogy az apja elvárja a gondolatolvasást. Nem kér segítséget sosem, nem szól, majd x idő múlva ordítva adja elő, hogy érte nem tesznek meg semmit.
2022. aug. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 bbenjoe ***** válasza:
100%

Én megpróbálnék a dolgok elébe rohanni, azzal, hogy többet beszélgetnék vele, ügyelve arra, hogy az a kényes témák is a szükség szerint érintve legyenek, így tudat alatt jobban látni fogja, hogy mi volt megbeszélve és mi nem.


Különben pedig bár nem ismerem a részleteket, el szeretném mondani, hogy az én édesapám 5 évvel ezelőtt meghalt, és nagyon hiányzik. Tehát nem élnek örökké a szüleink, ez van, ki kell hozni a maximumot a kapcsolatunkból velük, amennyire és ameddig csak lehet.

2022. aug. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Vagy éppen a kedves kérdező nagyon is tudja, hogy mi a baj, pl olyan luxus dolgok lennének tőle elvárva, hogy takarítson otthon ő is meg rakjon rendet maga után.

Francért kell rébuszokban írni...

2022. aug. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

húh, ez a lavina is elindult miközben elfelejtettem reagálni a kommentekre


témára visszatérve:

Elkezdtem öntözni a kertben, majd mikor a sokadig kannát töltöm meg a hálozati vizet használó csapból, erre elkezdi mondani idegesen, hogy


-"Ne azt használd, hanem a kerti csapot"..

-Erre én: "De miért?"

-Erre ő "Azért, mert azért fizetünk, a kút víz pedig ingyen van"


Elmondom az én nézőpontomat, tehát, eleve én nem tudtam, hogy kút víz és a hálózati víz közötti számottevő árkülönbség van, tehát ez nekem teljesen új infó


A másik dolog ami számomra furcsa, hogy ő ezt elvárja, hogy én tudjam


Ez egy annyira nüansznyi konfliktus ami tényleg elenyésző, ennél vannak sokkal inkább említésre méltóak


..A kérdést csupán azért tettem fel, hogy miért reagál így és, hogy, hogyan kellene reagálnom, egy olyan szituációra amikor valaki elvárja, hogy tudjak valamit anélkül, hogy lehetőséget adna rá,hogy tudjam?


Ez, hogy idegesen, abban a stílusban visszatükrözöm neki azt amit tesz, néha beválik, és akkor rájön, hogy irreálisak az elvárásai, meg talán én is jobban érzem magam és nem a gyakorira jövök kérdezgetni.


Most viszont annyira nem éreztem indokoltnak, hogy felhúzzam magam rajta

2022. aug. 4. 20:44
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!