Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apamnak miert vannak erzelmi...

Apamnak miert vannak erzelmi kirohanasai olyan dolgokkal kapcsolatban amiket korabban nem is mondott?

Figyelt kérdés

Azt ertenem, ha korabban mar elmondta volna, de mivel, hogy nem ezert elegge frusztralo, hogy ugy varja el, hogy tudjam, hogy korabban egyszer sem mondta el


Hogyan lehetne ezt kezelni a reszemrol?


(o nem fog valtoztatni magan ennyi idosen ezert tole ezt nem varhatom el)


2022. aug. 4. 15:14
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%
Kérdezd meg tőle, hogy miért “szid” le hogyha nem is tudtad. Értelmesen is el lehet ezt mondani.
2022. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%
Normálisan*
2022. aug. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Igen már feltettem, neki a kérdést hasonló esetben, erre az a válasza, hogy


"..hát most mondom, hogy tudd", úgy nézve, mintha rájönne, hogy furcsa ez az ingerültség


Ennek ellenére, ugyanúgy megtörténik ez újra és újra.

2022. aug. 4. 21:38
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem is furcsa, hogy ennyire nem látod át a világ működését magad körül.


A vezetékes víz az ugyanolyan víz, mint ami a fürdőszobában folyik a csapból. Ahogyan az áramért vagy a gázért fizettek, úgy a vízért is. (Most nem akarok kitérni arra, hogy kerti csapnál másik vízóra felszerelése esetén csak a vizet fizeted, a szennyvízterhelést nem, míg a házban levő csapoknál a szennyvízterhelést is, ami legalább annyi, mint a víz díja.)


Namost a fúrt vagy ásott kút az általában talajvizet használ fel és a természettől veszed el, tehát ingyen van. Egyszer persze ki kellett fúratni vagy ásatni többszázezer forintért, de a fenntartása ingyen van. Logikus, hogy ha van benne víz (mert ilyen nagy aszálykor ez sem magától értetődő), akkor először azt kell öntözésre használni. Ha egy cserepes virágot öntözöl meg két liter vízzel, akkor persze lényegtelen, de a sokadik kannánál már nem mindegy.


Elvileg legalább 16 éves vagy, ha ide regisztráltál. Nekem is nagyon furcsa, hogy ennyi idősen ezt nem tudod.

De ha apukád rád szólt, akkor a normális válasz szerintem az, hogy "Bocsánat, ezt nem tudtam. Ezután onnan viszem a vizet."

Az egy kicsit komikusan hangzik, hogy lehetőséget sem adott, hogy tudd ezeket. Nyilván nem tabu kérdés nálatok sem az, amit a hozzászólásom elején a vízről leírtam. Azt ne várd, hogy apukád egyszer körbevezet a házban és elmond mindent a vízvezetékről, a gázvezetékről és az áramvezetékről, e szolgáltatások fizetési módjáról és az elszámolás mikéntjéről, valamint a csövek elhelyezkedéséről, anyagáról, átmérőjéről. Ezeket úgy fokozatosan tanulja meg az ember az együttélés során a szüleitől.

De mindegy: eddig nem tudtad, most már tudod, akkor ezután cselekedj eszerint. Ennél többet tényleg nem ér ez a kérdés.

2022. aug. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Olyan tipusu ember vagyok aki bizonyos teruleteken kepzi magat ami erdekli, masokon meg atlagosan tudom a dolgokat, nemi hellyel kozzel


De nem is ez a lenyeg, hanem az, hogy ezek a szituaciok vegtelenszer megtortentek es ala akarok menni annak, hogyan ezek hatassal vannak a napomra (nem akarom, hogy a Hangulatom attol fuggjon, hogy apamnak eppen milyen kedve volt es ezen szeretnek valtoztatni)


Ugymond egy stabilabb enkepet fejleszteni

2022. aug. 4. 22:18
 16/17 anonim ***** válasza:
71%
Kicsit autistaként működsz ezek alapján.. Nem rágnak mindent a szádba, ennyi idősen már ragad az emberre egy két info a világ működéséről.. Olyan 10 éves korig képzi magát az ember a szituációkra. Mi hogy működik alapjába véve. Pl mosogatás utáni vizet amibe kevés vagy nincs olyan vegyszer mehet a virágokra. De eső vizet is lehet gyűjteni hordóba, az ereszcső alá téve. Csak vigyázni kell a szúnyog lárvákkal. Le kell fedni ha nem esik bele az eső. Stb
2022. aug. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
81%

De nem mindenkinél működik így (utolsónak címezve). Az autista szót meg a saját érdekedben is töröld ki a szótáradból, ha nem tudod mit jelent.


A kérdezőhöz: Nyugodtan tedd fel a kérdést még egyszer. Apukád fáradt lehet a napi munka után, és lehet a legrövidebb úton próbálja kezelni a helyzetet. Kérdezz csak vissza, hiszen te attól leszel okosabb. És ahogy mondtad ő is rájött erre.

2022. aug. 5. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!