Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleim nem támogatnak,...

Ha a szüleim nem támogatnak, akkor mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Az első barátommal vagyok, és sajnos ő szintem eléggé bántalmazó, főleg érzelmileg és sz.xuálisan. Anyukámnak egyik este elmondtam, hogy szerintem ez a helyzet, és ki szeretnék lépni a kapcsolatból, de nehéz, azért is, mert ők is nagyon szeretik a barátomat. És tudom, hogy nem értené meg, és engem hibáztatna. Anyukám pedig annyit mondott, hogy ő is kapott már pár pofont (mellékesen, adott is már egyébként… és azt is tudja, hogy én is kaptam már pofont, mert ők voltak), ez az élet része. Valamint hogy az egy tévhit, hogy a szex nőként jó. És hogy ki kéne szállnom a hülye kis könyveimből, mert ezért lettem ilyen. Ami miatt sajnálom, mert manapság már nem itt tart elvileg a világ. Nagyjából csak a netre tudok hagyatkozni, meg találtam könyveket is a bántalmazó kapcsolatokról. És azokat elolvasva, a mi családunk is elég durva, anyuék házassága is az, és a barátom is bántalmazó szerintem. Mikor egy másik felnőttnek ezt elmeséltem, ő is azt mondta, hogy manapság már szinte minden bántalmazás, szóval ezzel sem kerültem beljebb. És most így nem tudom mit csináljak. Apukám nagyon jóban van a barátommal, és szerintem az ő pártját fogja majd fogni minden esetben, szinte fiaként szereti, azt szokta mondani. Én pedig nem tudok vele szakítani, mert már próbáltam. Szeretnék Budapestre egyetemre menni, és remélem be tudok kerülni a kollégiumba. Az sok dolgon segítene, de addig még van egy év minimum. 17L

júl. 18. 11:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod a pasasnak, hogy vége. Szüleidnek mi köze hozzá. Nem mész vele sehová. Tiltod.
júl. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass anyádra. Én sose emeltem a páromra kezét és a szex is jó neki. Lépj ki a kapcsolatból még ma.41f
júl. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon remélem hogy bekerülsz a kollégiumba mert anyád nem normális.
júl. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nezz utana a transzgeneracios atoknak…🤫😉 Es irany az egyetem, vissza se nezve, a bantalmazo gyokeret meg csak olyan szinten felejtsd el, még idoben‼️, hogy a jovoben ez legyen az elrettento pelda, ami alapjan mar felismered, ki az, akit _messzire_ el kell kerulni.
júl. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%

36 éves felnőtt férfiként írom neked, hogy az anyád egy idióta az apáddal együtt. Egy fizikailag, mentálisan, érzelmileg egészséges ember nem csak azt élvezi a szexben, hogy ő neki jó, hanem még izgatja az is szexuálisan, hogy a másik fél élvezi.

Normális ember meg nem emel másikra kezet, kivétel persze, ha önvédelemről van szó.


Próbáld meg a kollégiumot vagy esetleg kérj segítséget segélyszervezetektől, ahol az olyanoknak segítenek, akik olyan helyzetben vannak, mint te. Fognak segíteni, mert ráadásul kiskorú vagy.

A barátodat meg tedd lapátra. Ha nem megy egyedül, akkor ha van olyan az ismeretségi körödben, aki biztos segítene.

júl. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
95%

28 éves kétgyerekes anyuka vagyok. Mi az, hogy nőként nem jó a szex? Hát tuti nem lenne második gyerekem is, ha szenvedés lenne.

Szakíts a pasival, mondd meg neki meg anyádéknak, hogy nem szereted és nem akarsz vele lenni. Ha nem tágítanak vagy bántanak, akkor rendőrség azonnal! Fiatalkorú vagy, de a családon belüli és a kapcsolati erőszak nem vicc. Ha pedig szexre kényszerít, akkor megüti a bokáját, mert ezek szerint a pasi elmúlt 18, viszont te nem. 18 alatt csak beleegyezéssel törvényes, te pedig nem akarod.

júl. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
En is megerositenem,hogy te latod jol a dolgokat, es ami a csaladodban is folyik, az nem normalis. Az egy nyilvanvalo kovetkezmeny, hogy te is egy ilyenbe futottal bele,kb elsore. De le a kalappal elotted, hogy mar most latod, h nem ez a normalis. Masok evtizedekig vagy egesz eletre beleragadnak ebbe a mintaba sajnos. Minden jogod megvan szakitani a sraccal, tokmindegy, ha apad kedveli vagy ha anyad szerint tok oke az ilyen kapcsolat.
júl. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
95%
Most nyers leszek, ne haragudj. Anyád nem normális és elmebetegnek akar nevelni téged is. Szállj ki ebből nagyon gyorsan és próbálj meg agyilag-értelmiségileg-mentálisan önállósodni!
júl. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
94%
Felnőtt pasiként mondom, hogy nem normális. S még gyermekvédelmis is vagyok.
júl. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%
Az a baj, hiába tiltod le a számát, nem veszed fel a telefont, stb. Tudja, hol laksz, anyukádék pedig be fogják engedni. Ha vannak rajtad külsérelmi nyomok, vetess látleletet és jelentsd fel bántalmazásért. Ha nincsenek, akkor egy darabig ne lépj vele kapcsolatba, ne reagálj se üzenetre se hívasra, aztán ha nem hagyja abba, zaklatásért fel tudod jelenteni. Úgy valassz egyetemet, hogy messze legyen és ne tudjanak róla otthon, melyik város (ha máshogy nem megy, a sorrend változtatásnál).
júl. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!