Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen esetekben utasítanátok...

Milyen esetekben utasítanátok vissza a szülőktől gyerekként a szüleid nektek szánt lakásvásárlási szándékukat?

Figyelt kérdés

júl. 17. 00:01
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
71%

Most ehhez tegyük fel, hogy csak anyagi támogatást adnának. Ha ők meg tudják tenni és én nem tudom megtenni, akkor teljesen jó. Hálás lennék. De akár fele-fele módszer, kölcsön, fele kölcsön is előfordulhat.

Nálam nem egészen ilyen a helyzet, a lakásra félig rá lettem írva - anyum mellé. Tehát közös lett, jogi helyzeten túl gyakorlatilag enyém a nagyobb része.


35/F

júl. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
38%

Ha volna ilyen szándékuk, én akkor utasítanám vissza ha teljesen meg volnék bolondulva.

Vagy ha inkább készpénzt szeretnék például kábítószerre?

Vagy ha már eddig is annyit adtak volna hogy többszörös milliárdos lennék.

Sajna, egyik eset sem áll fenn.

júl. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
89%
Az én szüleimnél soha semmi nem volt ingyen, minden kedvességért súlyos árat kellett fizetnem, akkor is ha apróságról volt szó. Hamar megtanultam, hogy nem fogadhatok el semmit tőlük. 15 éve nem beszéltem velük, de ha lesz valaha örökségem, azt se akarom elfogadni. Ezektől az emberektől nem kell soha semmi.
júl. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
92%
Ha pl rámenne az összes pénzük
júl. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
100%

17-es, nevetni fogsz: az enyémek pontosan ezt akarták, hogy tudják mit csinálok, lehessen vele zsarolni, odamondani, és sorolhatnám.


Semmi jószándék nem volt mögötte, csak hogy "majd ők továbbra is korlátoznak", mert hát övék a lakás.


Öhm, természetesen eszem ágában nem volt elfogadni. Hogyne. 800 km-re élek tőlük.

júl. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem a kérdést a szülők támogatnák a gyerek lakásvásárlását. Ilyen esetben én elfogadnám, kivéve, ha a szülők korábban rendszeresen bántalmaztak és kikötnék, hogy oda akarnak majd költözni az új lakásba velem.
júl. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
7%
ma 09:31 Naja! 800 km-ről szerintem is mindenben bekorlátoznának! Baj van a toronyban ugye?
júl. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
93%

Ha haszonélvezettel terhelnék, mert ha megorrolnak, vagy kellene nekik pénz, akkor ezzel vissza tudnak élni.

Az én esetemben, ez egy teljesen reális lehetőseg lett volna bármikor.

De sajnos pucér fenékkel indítottak útnak a férjem és engem is.

Így sok év albérletezés, spórolás után tudtunk egy kis házat venni.

Neked milyen feltételeket szabtak?

júl. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
93%

10.

Fizessétek neki vissza a pénzt, mert amíg él szívni fogja a véreteket.

júl. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
89%
Akkor nem fogadnám el, ha rossz lenne a viszony, tartanék attól, hogy életem végéig ezt fogom hallgatni, illetve ha jó a viszony ugyan, viszont a saját életszínvonaluk jelentős javítására is fordíthatnák azt az összeget. Nem vagyok annak a híve, hogy az utolsó filléreket is a gyerekeknek kell kuporgatni, míg a szülők kvázi nyomorognak valahol egy lepattant lyukban.
júl. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!