Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen esetekben utasítanátok...

Milyen esetekben utasítanátok vissza a szülőktől gyerekként a szüleid nektek szánt lakásvásárlási szándékukat?

Figyelt kérdés

júl. 17. 00:01
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
19%
Minden esetben. Majd én eldöntöm hol és milyen lakást/házat akarok venni. Ne más döntsön helyettem.
júl. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
94%

1-es: nem biztos, hogy a szülők akarják eldönteni, hogy hol/mit vegyenek. Ha nagyon jó a viszony és biztos lennék benne, hogy _valóban_ önzetlenül és beleszólási jog (később sem szólnak bele hogy rendezem be stb.) nélkül adnák. A tulajdonjog kérdése már neccesebb, valahol érthető, ha mondjuk az ő nevükön marad vagy haszonélvezetük marad rajta, de ez ingoványos talaj lehet 10-20 év múlva, ha nézeteltérés van.


Ezt mondom mai fejjel, 46 évesen. De valszeg ha 20 évesen anyám vett volna egy lakást nekem, akkor elfogadtam volna, csak szabaduljak otthonról - úgyis szar volt a kapcsolatunk akkor tökmindegy, hogy még egy dolgon veszekedtünk volna esetleg. Mármint hogy hol-milyet vegyen és hogy rendezem be. :D

júl. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
85%

Semmilyen esetben.

Nálunk természetes, hogy a szülők segítik lakásvásárlásban a gyereküket, amennyire tudják. És mi majd a mi gyerekeinket fogjuk.

júl. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
41%
#2 a nekem szánt lakásvásárlási szándék nekem úgy hangzik, hogy ők megveszik, ahol ők gondolják, olyat, amilyet ők gondolnak. Amúgy pont az ilyen tulajdonjog meg haszonélvezet és satöbbik miatt is utasítanám vissza. Az első veszekedésnél előhúznák, hogy de hisz mi vettük a lakást, nekem kuss legyen, a haszonélvező meg ki is dobhat mindenféle következmény nélkül. És az se lenne mindegy hogy rendezem be, hisz ők vették. Szóval kösz, nem, majd megveszem magamnak ott és olyat, amilyet én akarok, aminek én vagyok a tulaja.
júl. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
90%
Bárcsak vettek volna nekem egy szar lakást szar helyen most nem 2 kilót fizetnek albérletre minden hónapban
júl. 17. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
86%
Nem utasítanám vissza. 20 éve vettek lakást a nagyszüleim. A helyszínt és a lakást én választhattam ki. Ők is, és én is Budán szerettem volna lakást, és nem panelt, hanem egy kisebb kertes társasházban valamit. A tulajdonos én lettem, nekik haszonélvezeti joguk volt.
júl. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
67%
1, de agresszív kismalacnak tetszik lenni, de hát gondolom, magadból indulsz ki, te csak akkor adnád a pénzt a gyereknek, ha bele is uagthatsz. Képzeld, vagyunk olyanok is, akik nem szóltunk bele...
júl. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
65%
Igen 7-es,vagytok. De nem mindenki ilyen. És neki valószínűleg az utóbbiról van tapasztalata.
júl. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
96%
Én elfogadnám. Szerencsére nagyon jó viszonyban vagyok a szüleimmel, egy kis aggodalom sincs bennem annak kapcsán hogy ha netán romlana is a kapcsolat, ártanának végül.
júl. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
88%

Mi megbántuk, hogy elfogadtuk a segítséget. Pedig "csak" 1 millióval segített ki anyósom. Nagyon nyomott, áron alul adták a házat, konkrétan csak annyit kértek, ami elég a jelzálogra és a levetetésre. Így a 20 milliós házat meg tudtuk venni 8,5 millióért.

Nem is ez a lényeg, hanem, hogy rendszeresen megkapjuk, hogy "segített a házban" "nélküle nem lenne házunk" "hálásnak kéne lennünk".

Az nem baj, hogy a férjem 3 hitelt vett fel neki, abból egyet mi fizettünk teljesen, de nem csókolunk minden alkalommal lábat érte, mit képzelünk.

júl. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!