Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen esetekben utasítanátok...

Milyen esetekben utasítanátok vissza a szülőktől gyerekként a szüleid nektek szánt lakásvásárlási szándékukat?

Figyelt kérdés

júl. 17. 00:01
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
95%

Ha xar a kapcsolatunk.

Ha úgy vennének nekem lakást, hogy ők maguk emiatt nélkülöznének

júl. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
94%
Abban az esetben utasítanám vissza, ha ragaszkodnának a haszonélvezethez.
júl. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
12%
A haszonélvezetet is ki lehet játszani, eladod olyannak, akinek a tulajdonosi létéből nem lesz köszönetük. A haszonélvező is ki tud b.szni a tulajjal, de fordítva is.
júl. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
92%
Ha olyan velük a kapcsolatom, hogy nem akarom a mocskos pénzület, vagy magam is vígan ki tudom fizetni.
júl. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
34%

Minden esetben.

KIZÁRT, hogy elfogadjam ezt a "segítő" szándékú ajánlatot. Hogyne...


7-es, tök jó, hogy te épp normális vagy, de nem kell magadból kiindulni,. Sokunk családja egy féreglyuk, akik ott tesznek alád, ahol tudnak.


Kicsit képzeld bele magad a mi helyzetünkbe, akik semmit! nem kaptak a csaldjuktól csak traumákat, és ha ajándékoznak is azt azért, hogy beleugassanak, mit tegyél az életeddel, és nem kell ezért leszólni az egyest, ugyanis cs.szettül megkeseríti az embert, amikor így kell felnőnie.

júl. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
74%

Persze ezt nem értheti az, aki nem ebben nőtt fel, szerintük mi mind gyűlölködünk és-vagy hisztizünk...


Hogyne. Aki ezt mondja, nyugodtan éljen egy kicsit a családommal, grantálom, egyhónap után elmenekülne, de én-mi nem tehetjük legkorábban tizennyolc éves korunkig.


Empátia!

júl. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
79%

"Sokunk családja egy féreglyuk, akik ott tesznek alád, ahol tudnak."


Nyilván azok nem ajándékoznának lakast

júl. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha a saját szüleimből indulok ki, csak akkor, ha én is lazán ki tudnám fizetni.
júl. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 SZTANN ***** válasza:
89%
NORMÁLIS családi viszonyban természetes segíteni a gyerek önálló lakáshoz jutását, ha a szülőnek anyagilag módjában áll. Ha a gyerek még nem képes saját maga finanszírozni saját lakást, miért ne fogadná el? Még akkor is jó megoldás, ha a szülők maguknak veszik, de a gyerek lakja. Abban a pillanatban, amikor bármelyik fél visszaél ezzel a helyzettel, meg kell szüntetni! Nem kellene mindig csak a rosszat feltételezni egymásról!
júl. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogadtam volna el, mert nálunk nagy érvágás lett volna, így is az egyetem felétől teljesen eltartottam magam, mert nehéz volt.

Később, mikor építkeztünk a férjemmel, anyukám felajánlott segítséget, 1M alatti összeget, de róla tudtam, hogy sosem fogja felemlegetni és más módon visszaadtuk neki. Egyébként, ha emiatt jogot formált volna a házra, meg ae gondoltam volna a lehetőséget.

júl. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!