Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beszéljek a szüleimmel a...

Beszéljek a szüleimmel a lakásvásárlásról? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy még csak 17 éves vagyok, és jövőre érettségizem, de már szóbakerült itthon az, hogy a továbbtanulás miatt kapnék egy lakást (nem itt fogok egyetemre járni). Erre félre van téve x millió forint. Viszont a nővérem most költözött haza 3 hete, mert a párjával szétmentek, úgy néz ki. És van egy gyerekük is. 4 éve, amikor a tesóm érettségizett, nem vették fel az egyetemre, ahova menni akart és mondta apa, hogy akkor a lakásvásárlással is várjanak, mert nem fog azért venni plusz egy lakást most, hogy 1 évig üresen álljon. Aztán a tesóm csak kihisztizte, hogy legalább a pénzt megkapja, hogy legalább amíg nem talál munkát, ne semmivel legyen itt. Időzköben a párja örökölt egy házat itt, és azt a pénzt, amit ő lakásvásárlásra kapott, arra a házra lett elköltve (vagyis a nagyobb része, a maradékot felélte, elutazta). Aztán most itt van pénz és ház nélkül, mert a házba nincs bejegyezve tulajdonosként... Beszél ügyvéddel majd, mert nem akarja ezt hagyni (nem pár százezer lett ráköltve), de anya szerint ez már veszett fejsze. Mióta itt vannak az unokaöcsémmel, azóta teljesen felborította az életünket. Úgy van vele, hogy amiért ő anya, és kisgyereke van, bármit csinálhat és mindenki ugráljon úgy, ahogy ő fütyül. Anya engedelmeskedik is, meg folyton a gyerekkel van, de apa nem ilyen megvezethető és kemény vitáik is vannak. Pl. mikor szakítottak, és hazaköltözött, akkor elkezdett velem veszekedni, hogy én költözzek le a nappaliba, mert ő nem aludt soha a gyerekkel, és nem most fogja ezt elkezdeni. Mikor mondtam, hogy biztos nem adom át a szobámat, vérig volt sértve és napokig nem szólt hozzám. És már mondogatta, hogy ő legkésőbb ősszel menni akar innen, de mivel nincs félretett pénze és nem is dolgozik ("a gyerek miatt"), félek, hogy ő abból a pénzből szeretne költözni, ami az én lakásomra lett félretéve.


Tudom, más gyerek örül a kollégiumnak és micsoda követelőző gyerek vagyok stb. Ne vigyük el ilyen irányba a témát!


2020. máj. 6. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Ilyen az élet
2020. máj. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem inkább apukáddal beszélj, anyukád úgy is a nővéred pártját fogná. Ha én lennék ilyen helyzetben, én egyenlőként adnék mindkét gyereknek, tehát, ha a nővéred kapott pénzt, te is ugyan úgy kapj. Az, hogy elherdálta meg otthon mereszti a pulyával, nem indok még egy kis segélycsomaghoz.
2020. máj. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
.Mindenképpen legyél résen, a testvéred biztosan anyukádnál fog próbálkozni hogy kunyeráljon. Tényleg inkább az apukáddal beszélj erről, ha úgy látod hogy indokolt. De szerintem előbb ne hozd ezt fel, csak ha már tényleg kiderült hogy erre pályázik a testvéred. Mellesleg ha tényleg így van, akkor hatalmas nagy szemét a nő, nem érdemli meg a jóindulatot. Bár ez már a korábbi viselkedéséből is kiderült.
2020. máj. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos te itt ki leszel semmizve. Tényleg sajnálom. Mondd meg apádnak, hogy ha ezt meglépik, akkor te a nővéreddel megszakítasz minden kapcsolatot. Ne sértődötten, hanem keményen. Hogy a kifosztásodnak ez lesz a következménye.
2020. máj. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
A leírtakból apukád nem olyan embernek tűnik, aki a te részedet a nővérednek adná. Vele beszélj, ha felmerül a téma. Az persze lehet, hogy a nővéredet valamennyivel pluszban kisegítik, de ne a te károdra.
2020. máj. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Apukádnál kérdezz rá. Nyilvan nem követelőzően de neked is tudnod kell, hogy mire számíthaszt.
2020. máj. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már most hozd elő a témát apádnál. Ha esetleg kissé más véleményen lesz ő, mint gondolod (mint szeretnéd), akkor értsd meg, hogy a nővéred is az ő gyereke, és biztosan megtalálja a megoldás módját, hogy ne károsulj.
2020. máj. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

Van olyan, hogy az egyik gyerek többet kap, mint a másik, és a legdurvább, hogy ezt a szülök teljesen magától értetödönek veszik. Nálunk én húztam a rövidebbet. Viszont az a pénz, amit elvileg nekünk tettek félre, az nem a miénk, azért a szüleink dolgoztak meg, és arra költik amire/akire akarják.

En eléggé kikészültem akkor amikor az eset velem történt, nemis hiszem, hogy valaha meg fogom tudni ezt emészteni (és nem maga a pénz miatt, hanem az egész "eljárás" miatt, ahogy ezt intézték), de igazából nem tehettem semmit, te se sokat tehetsz.

Szerintem húzz el koleszba, annak is megvan a sok jó oldala. Ne követelözz, azzal csak rontasz a helyzeten. De ez az én véleményem, biztos jönnek majd mások akik mást tanácsolnak.

2020. máj. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%
Aki nem védi meg magát, azt kisemmizik.
2020. máj. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg a szüleidet, hogy biztosítsák az egyenlő bánásmódot.

Ő megkapta a pénzt suli után. Neked is meg kell kapnod!! És mehet a lakásra. Jogos a félelmed. Ne hagyd kisemmizni magadat!! A tesód most egy feneketlen kút, amíg nem dolgozik.

2020. máj. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!