Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beszéljek a szüleimmel a...

Beszéljek a szüleimmel a lakásvásárlásról? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy még csak 17 éves vagyok, és jövőre érettségizem, de már szóbakerült itthon az, hogy a továbbtanulás miatt kapnék egy lakást (nem itt fogok egyetemre járni). Erre félre van téve x millió forint. Viszont a nővérem most költözött haza 3 hete, mert a párjával szétmentek, úgy néz ki. És van egy gyerekük is. 4 éve, amikor a tesóm érettségizett, nem vették fel az egyetemre, ahova menni akart és mondta apa, hogy akkor a lakásvásárlással is várjanak, mert nem fog azért venni plusz egy lakást most, hogy 1 évig üresen álljon. Aztán a tesóm csak kihisztizte, hogy legalább a pénzt megkapja, hogy legalább amíg nem talál munkát, ne semmivel legyen itt. Időzköben a párja örökölt egy házat itt, és azt a pénzt, amit ő lakásvásárlásra kapott, arra a házra lett elköltve (vagyis a nagyobb része, a maradékot felélte, elutazta). Aztán most itt van pénz és ház nélkül, mert a házba nincs bejegyezve tulajdonosként... Beszél ügyvéddel majd, mert nem akarja ezt hagyni (nem pár százezer lett ráköltve), de anya szerint ez már veszett fejsze. Mióta itt vannak az unokaöcsémmel, azóta teljesen felborította az életünket. Úgy van vele, hogy amiért ő anya, és kisgyereke van, bármit csinálhat és mindenki ugráljon úgy, ahogy ő fütyül. Anya engedelmeskedik is, meg folyton a gyerekkel van, de apa nem ilyen megvezethető és kemény vitáik is vannak. Pl. mikor szakítottak, és hazaköltözött, akkor elkezdett velem veszekedni, hogy én költözzek le a nappaliba, mert ő nem aludt soha a gyerekkel, és nem most fogja ezt elkezdeni. Mikor mondtam, hogy biztos nem adom át a szobámat, vérig volt sértve és napokig nem szólt hozzám. És már mondogatta, hogy ő legkésőbb ősszel menni akar innen, de mivel nincs félretett pénze és nem is dolgozik ("a gyerek miatt"), félek, hogy ő abból a pénzből szeretne költözni, ami az én lakásomra lett félretéve.


Tudom, más gyerek örül a kollégiumnak és micsoda követelőző gyerek vagyok stb. Ne vigyük el ilyen irányba a témát!


2020. máj. 6. 18:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Tesód összejön egy másik pasassal, annak is szül gyereket. Harmadikkal, annak is. Egész éltetekben neki fognak mindent adni, arra hivatkozva, hogy neki gyereke van, később meg, hogy neki több gyereke van. Ha rá akarnak beszélni, hogy most a "kicsi" miatt add át neki azt, amit neked szántak, nyomatékosan hangsúlyozd, hogy akkor majd neki kell öregkorukra gondoskodnia is róluk.
2020. máj. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

vesd fel mindenki előtt, hogy a szobád felszabadul, amikor elmész a megígért, "egyetemi" lakásodba. :) Ezen a ponton látszani fog a nővéreden, ha a neked félre tett tartalékra ácsingózik és a szüleid reakcióján is látni fogod, hányadán állnak.


Mellesleg a nővéred kap gyest, gyerektartást? Ha most otthon lakik, nem fizet lakbért, a közösből eszik, akkor ezekből a jövedelmekből ki kell tudni jönnie. Ez bőven elég segítség neki a szüleitektől. Csúnyán szólva kussoljon és legyen hálás

2020. máj. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
96%

8-as vagyok. Igaza van a többieknek. Ne hagyd magad kisemmizni! Az jó taktika, hogy dobd be, hogy a te szobád felszabadul amikor elmész a megígért egyetemi lakásodba.

Sok sikert és gyere vissza írd meg mi volt.

2020. máj. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!