Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kiszállt az életemből,...

Anyám kiszállt az életemből, innen hova tovább? Mit tehetnék? 17/F

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy milyen kategóriába illene ezért került a mentális egészségbe!


Az a helyzet, hogy 17 éves vagyok, átlagos tanuló, párhetente iszok alkoholt és mellé szedek néha frontint, szóval átlagos tini vagyok. Régebben sokat szedtem antipszichotikumot meg frontinoztam is, de annak már vége. Szóval mostmár nem “gyógyszerezek”.


Anyám pár nappal ezelőtt, rezzenéstelen érzelemmentes arccal kifejtette, hogy ha akarok költözzek az apámhoz, őt nem érdekli mit csinálok innentől kezdve, innentől apám felel értem, szombaton (holnap) pakoljam össze a cuccaimat és vigyem át őket apámhoz.


Mit tegyek? Ezt megteheti hogy csak úgy kiszáll az életemből? Tudom, hogy ezt valamennyire magamnak is köszönhetem a gyógyszerezés miatt, de attól még fáj. Nem hittem volna, hogy ilyen könnyen ki tud szállni az életemből.


Légyszi a “megérdemelted” “én is elhagynálak anyád helyében” stb… hozzászólásokat mellőzzük, köszi!

Ha nem tudsz pozitívat mondani akkor kérlek mellőzd a komment írást, köszönöm!



júl. 12. 19:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok mai gyerek, 44 éves.

Én sem voltam szent 17 éves koromban. Persze rajtam kívül mindenki az volt, és ma is az, és a gyerekei is szentek...

Tudnék mesélni, pl. egy elit gimnáziumba járó 16 éves csajról (akkor én is annyi voltam), akinek a szülei egyetemi tanárok voltak... Az a kislány annyit tudott inni, amennyit én még 44 éves férfiként sem. De ez bizonyára egyedi eset.


Ezt csak azoknak írom, akik elítélik a kérdezőt. Nem felmentem őt, de elítélni sem kell. Bizonyára megvan az oka annak, hogy ide jutott, nem az egyedüli felelőssége.

Lehet lepontozni, nincs jelentősége.

júl. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
36%

Törvényes válásnál a biróság a gyermek elhelyezésről is dönt.

Ezt kell megnézni,és máris tudsz mindent.18 alatt a szülő a felelős a gyerekért.

júl. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
82%
Ha törvényes válás volt,akkor a biróság az itéletbe beleírta a gyermek elhelyezést is . 18 alatta szülő felel a gyermekért.
júl. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

A szüleim 2 vagy 3 (nem tudom pontosan) éves koromban váltak el és anyum s törvényes képviselőm, ezért nem tudom, hogy csak úgy kiszállhat-e az életemből.

Mondjuk 3 hét és 18 éves leszek, szóval lehet, hogy ennek már nincs jelentősége, hogy ki a törvényes képviselőm, mert nemsokára magamnak kell intéznem az ügyeimet stb…

júl. 12. 20:33
 15/26 anonim ***** válasza:
51%

Kedves 13.as!

Ezt írod: "Ha törvényes válás volt,akkor a biróság az itéletbe beleírta a gyermek elhelyezést is . 18 alatta szülő felel a gyermekért."


Nem kekeckedésből, hanem tényleg nem tudom, kérlek, segíts ezt tisztázni.


Ha a bíróság pl. az anyánál rendelte el a gyerek elhelyezését, de az apa is részt vesz egyébként a gyerek nevelésében stb., az anya dönthet úgy (bíróság nélkül), hogy később az apára bízza a gyerek további lakhatását stb.? Tehát a másik szülő is ugyanolyan joggal felel a gyermekért?

júl. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
#15, ugyan nem engem kérdeztél..A szülői felelősség mindkét szülőt terheli, de az anya önállóan nem dönthet a gyermek végleges elhelyezéséről az apa javára, csak bírósági eljárás keretében van erre lehetősége.
júl. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

3-as voltam.

Az biztos hogy se az alkohol se a frontin nem megoldás.

Miért szorongsz?

júl. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nah az újabb kérdés .....az alkoholfüggő fiútól ,aki néha megdézsmálja anyuka ,alkoholkészletét,aki összehányja az új farmernadrágját,aki régen frontinozott,akit az apja azért szeret mert lehet kérni pénzt a gyerektől cigire.folytassam az utóbbi 2-3hónap sztoriját?
júl. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
100%

"de szerintem még nem extrémül vészes az alkohol bevitelem"


Persze, így könnyű ha frontinnal veszed be. Elég 1 pohár bor is, amihez másnak 3 üveg kell. A frontin és a xanax pörgetik az alkoholt.

júl. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
#18 szóval ismét fel lettem ismerve🤣😭😬😔🙏
júl. 12. 22:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!