Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kiszállt az életemből,...

Anyám kiszállt az életemből, innen hova tovább? Mit tehetnék? 17/F

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy milyen kategóriába illene ezért került a mentális egészségbe!


Az a helyzet, hogy 17 éves vagyok, átlagos tanuló, párhetente iszok alkoholt és mellé szedek néha frontint, szóval átlagos tini vagyok. Régebben sokat szedtem antipszichotikumot meg frontinoztam is, de annak már vége. Szóval mostmár nem “gyógyszerezek”.


Anyám pár nappal ezelőtt, rezzenéstelen érzelemmentes arccal kifejtette, hogy ha akarok költözzek az apámhoz, őt nem érdekli mit csinálok innentől kezdve, innentől apám felel értem, szombaton (holnap) pakoljam össze a cuccaimat és vigyem át őket apámhoz.


Mit tegyek? Ezt megteheti hogy csak úgy kiszáll az életemből? Tudom, hogy ezt valamennyire magamnak is köszönhetem a gyógyszerezés miatt, de attól még fáj. Nem hittem volna, hogy ilyen könnyen ki tud szállni az életemből.


Légyszi a “megérdemelted” “én is elhagynálak anyád helyében” stb… hozzászólásokat mellőzzük, köszi!

Ha nem tudsz pozitívat mondani akkor kérlek mellőzd a komment írást, köszönöm!



júl. 12. 19:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

"párhetente iszok alkoholt és mellé szedek néha frontint, szóval átlagos tini vagyok"

. Te inkább egy troll vagy.

júl. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Túl jó dolgod volt eddig, alkoholizálás, drogozás (ami mind a szüleid pénzéből megy) és feltehetően semmit nem figyelsz a környezetedre. Ezen nem kell meglepődnöd.
júl. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Alkohol meg frontin ma már átlagos?!

Basszus, valahol nagyon lemaradtam.

júl. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Senior Séf ***** válasza:
100%
A kamaszkor olyan, mint a részegség. Mindenki emlékszik, mekkora hülyeségeket csináltál, milyen szemét seggfej voltál, csak te nem. Hogy anyud nem bír veled tovább, az valószínűleg nem az ő hibája.
júl. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%

Hú, vazze, ez nagyon nehéz helyzet! Bocsánat, ez még nem a pozitív rész, kérlek, ne pontozz le nagyon. :)


Lelkileg borzasztó lehet, hogy ezt mondta Anyukád. Innentől még nehezebb lehet az alkoholról leállni (a Frontin szedésének már vége).


Apukád befogad? Részéről rendben van ez? Megbeszélték ezt egymással a szülők?


Nem vagyok jogász, de ha Apukád vállal Téged, akkor ilyen szempontból (jogilag) megteheti Anyukád, másrészről viszont nem segít (az alkoholról való leszokásban).


Ez talán csak egy hirtelen felindulás volt Anyukád részéről (még ha rezzenéstelen arccal is tette), ha látják, látja, hogy jó útra térsz, nem alkoholizálsz, talán jobb belátásra tér. Már ha Te szeretnél majd ezek után visszamenni hozzá. Talán időre és türelemre van szükség mindannyiótok részéről.


Mit tettél az alkohol plusz Frontin hatása alatt, ami miatt Anyukád így kiborult?

júl. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Hármas.

Nem átlagos de nem nehéz szerezni magadnak. Mondod pszichiàterednek, hogy szorongsz és kész is. Nekem legalábbis felírt. Alkoholt meg tényleg könnyű szerezni, beküldesz valakit boltba, adsz neki pénzt és hozza is ki az italt.


És kettesnek is ebben a kommentben válaszolok, szüleim pénzéből ment, de ez van.

Mit értesz egyébként azalatt, hogy “túl jó dolgod volt eddig” illetve hogy “ezen nem kell meglepődni”? Azon ne lepődjek meg, hogy anyám aki elvileg a legjobban kéne hogy szeressen a világon, ilyen könnyen képes “magamra hagyni”?

júl. 12. 19:35
 7/26 anonim ***** válasza:
16%
Nem látom trollnak a kérdezőt, sőt: elég értelmesnek.
júl. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Ötös.

Én semmit se csináltam, ha “be is állok” akkor csak zenét hallgatok és táncolok a szobámba. Én ijj módon partizok, mert nem szeretek szórakozó helyre járni. Beveszek 0.5 mg frontint meg iszok egy kis alkoholt és táncolok a szobámban. Ennyi szokott történni.


Amúgy lehet, hogy rosszul látom, de szerintem még nem extrémül vészes az alkohol bevitelem, de nem vagyok szakember.


Lehet, hogy csak hirtelen felindulás, remélem is.


Apukám azt mondta, hogy hozzá nyugodtan mehetek.

júl. 12. 19:39
 9/26 anonim ***** válasza:
43%

Az ötös vagyok.

Fogalmam sincs, hogy mi a jó válasz, talán nincs is, hisz nem ismerlek titeket, csak a saját élethelyzeteimből tudok kiindulni.


Nagyon nehéz ez, ha az ember édesanyja ilyet mond, de talán most költözz apukádhoz, ha anyukád így akarja, de azért ne szakítsátok meg egymással a kapcsolatot. Néha érdeklődj felőle. Lesz pár nehéz hét, őrlődtök, rágódtok a helyzeten, Ő is. Pár hét után kezdeményezz egy beszélgetést anyukáddal, mondd el neki, amit az imént leírtál nekünk: "csak zenét hallgatok és táncolok a szobámba. Én ijj módon partizok, mert nem szeretek szórakozó helyre járni"


Amikor beszélsz vagy találkozol vele, természetesen ne legyél beállva. Talán ő is megenyhül majd.


Lesz néhány rágódós, mindkettők számára nehéz hét, de én nem látom, hogy ez a kapcsolat helyrehozhatatlan lenne.

Türelem! :)

júl. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a komoly és pozítív választ, ternészetesen ez a helyzet megmutatta nekem, hogy előtte ne “álljak be” és hülyének is érzem magam, hogy ezt csináltam.

Nem terveztem vele megszakítani a kapcsolatot, én is gondoltam, hogy érdeklődök iránta.

Köszönöm mégegyszer!

júl. 12. 19:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!