Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális reakció a szülő...

Ez normális reakció a szülő részéről?

Figyelt kérdés

Bármilyen nézeteltérés, konfliktus van, az egyetlen, amit tud reagálni, hogy akkor nem kell beszélni, meg nem kell vele kapcsolatot tartani.


Nem csak nekem, a testvéremnek is ugyanez a válasza mindenre, ha épp nem egyeznek.

(Felnőttek vagyunk, egyikünk sem él vele, mielőtt a jól bevált elköltözős szöveg, elég régen megtörtént.)



júl. 11. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, de ha meg tényleg nem nyitnátok rá többet az ajtót akkor meg az lenne a baja.
júl. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez martir tempo, erzelmileg eretlen viselkedes, erzelmi zsarolas, hiszti. Egyaltalan nem normalis.
júl. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tipikus mártír-viselkedése volt mindig, minden szempontból, emiatt volt is rengeteg vita.


Úgy 1 éve volt egy nagyobb balhé, ami után egy darabig tényleg nem beszéltünk. Utána visszább vett, de most megint kezdi ezt, úgy látszik, eddig bírta magát tartani.


Én nem vagyok az a fajta, aki hátat fordítással oldanám meg a problémákat, de nem tudok mindenre bólogatni, és elég szarul tud esni, hogy bármikor, ha odaszólok, ez jön, hogy nem muszáj tartnai vele a kapcsolatot...

júl. 11. 19:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig Kerdezo, ez sajnos mar nem fog valtozni. A balhenak sincs semmi ertelme, eppen ezert. Vagy tudomasul véve a dolgot elfogadod, vagy no contact.
júl. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem a kérdést. A szülő részéről az a reakció minden bonyodalom során, hogy nem kell tartani a kapcsolatot. Utána írod, hogy te is, meg a tesód is ugyanígy reagáltok minden konfliktusra. Akkor mi a francért tartjátok a kapcsolatot egymással? Nem lehetne pontosabban fogalmazni? Mert ez így egy érthetetlen maszlag...
júl. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert tényleg nem kell vele tartani a kapcsolatot. Van saját életed, nem?
júl. 12. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Utána írod, hogy te is, meg a tesód is ugyanígy reagáltok minden konfliktusra"


Javítom, ha félreérthető volt:


Nem csak felém, hanem a testvérem felé is ez a reakciója anyámnak.


Ráadásul újabban azon nyűgöl, hogy biztos köztünk mindig ő a téma.


#6

Nyilván. Abba próbált beleszólni mindig, az unokáira hivatkozva, akiket "nem tilthatok el tőle".

Hozzáteszem, nem állt szándékomban, de már a legnagyobb (akit favorizált) is érzékeli, tapasztalja ezeket a dolgokat (mármint nem a "nem kell tartani a kapcsolatot", hanem rá akarja erőszakolni a nézeteit), és nem annyira szívesen megy hozzá.

Nem szeretném, ha az lenne a következő, hogy biztos én nem engedem oda...

júl. 12. 05:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Pedig az lesz, illetve majd ellened neveli a gyerekeidet, mert “jaj a mamánál más szabályok vannak”. Úgyhogy ja, nyugodtan hagyd csak főni a levében, majd észhez tér. Vagy nem, de akkor meg mit veszítetek?
júl. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk én simán rácsuktam az ajtót oké, majd keresel, ha már felnőttél.


Mostohaanyám ilyen, de ő már a 9-10 éves gyerekét is ilyen toxic dolgokkal tömte.


Én amióta elhúztam onnan, nem láttam, mert nincs szükségem az ilyen mártír passzív-agresszív hülyeségekre :) Persze ő tökéletes, szóval sohasem látná be, hogy bőven lenne mit dolgoznia magán.

júl. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 9 hónapig hordtalak érvelés jobban tetszene? :D Kinek mi az érvelési módszere.
júl. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!