Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám anyuval megértet...

Hogyan tudnám anyuval megértetni, hogy felnőttem és vannak határaim?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, most végeztem az egyetem első évével. Nyilván fiatal vagyok, vannak barátaim, egy csomó programom így nyáron, stb. Tegnap este olyan 6-7 körül hazaugrottam összepakolni pár cuccot, mert úgy alakult, hogy valakinél ott alszunk többen. Beszéltem anyuval, hogy nem alszom otthon, csak pár cuccért ugrottam haza. Mondtam, hogy melyik barátnőmnél alszunk, tudja a címét, azt is mondtam ki lesz még ott, hogy reggel majd jövök, stb. De az este folyamán még 2x fel is hívott lényegében mondvacsinált indokokkal, és mikor meghallotta az egyik barátnőm pasijának a hangját (aki csak beugrott), teljesen kiakadt, és elkezdett faggatni, hogy pasinál alszom-e éppen. Mondtam nyilván, hogy nem, hogy ez csak a barátnőm pasija aki beugrott hozzánk, és azt mondtam, hogy “cuki volt, mert hozott nekünk fagyit”, anyu meg rögtön ráugrott, hogy “szóval, CUKI?”. Majd ma reggel megint összeveszett velem, hogy mindent részletesen mondjak el, mi hogy volt tegnap este, “ne merjek hazudni”, biztos hogy pasi van az ügyben. És rendesen faggatott, hogy szexeltem-e, meg stb… Annyira rossz volt. Próbáltam neki kedvesen elmondani, hogy van magánéletem, amit nem vagyok köteles megosztani, de nem értette meg. Ami furcsa, mert nem szokott így viselkedni, és főleg nem “pasi ügyekről” faggatni.

júl. 10. 14:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Apád hol van a képben?
júl. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
17%

5ös a normálisabbak nem így csinálják, csak a toxikus gyerekek, akiknek azt hiszik ők a világ közepe, elkéredszkedni luxus, de a mutterék pénze az kellene mert azért annyira nem felnőtt hogy eltartsa magát és háromba törne a hercegnő karocskája ha diákmelózna nem a szülein élősködne.


Kérdező gondolom a programjaid a papabank állja...

júl. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
13%

Hogyan tudnám anyuval megértetni, hogy felnőttem és vannak határaim?


Anyu, felnőttem, de nézd a dolgok jó oldalát mostantól nem kell eltartanod, pár nap és albérletbe költözöm amit a munkával megkeresett pénzemből tartok fent, mint más normális felnőtt, és tudom míg ti tartotok el addig maxiumm nagykorú vagyok de nem felnőtt. ezért nem akarlak tovább kihasználni titeket, hanem felnőttként viselkedve önállósodom hiszen nem csak a szám nagy és nem a ti pénzeteken verem magam a nagy felnőttségemre.

júl. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
75%

Öcsém, mennyire szánalom életetek van, hogy ha az a világnézetetek, hogy ha eltartod a gyereked, akkor jogod van az életét kontrollálni.


Ti is így nőttetek fel és bosszú? Vagy mindenki 60 éves itt?

júl. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

4-es vagyok, nekem csak a hiszti ütötte meg a fülemet, hogy így felnőtt úgy felnőtt. Nem az volt a gond, hogy ne legyen magánélete, meg a stílus.

Egyébként hajlok afelé, hogy kamukérdés. Van belőle bőven az oldalon.

Van olyan ismerősöm akinek az a kikapcsolódás, hogy kiírogat ide mindenféle hülyeséget.

júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Nem kamu kérdés.😌

A kérdésben nem írtam, de dolgozom, viszont nem tudom ki van tisztában a budapesti szobabérlés és élet áraival, sajnos nem tudom magam eltartani, de őszintén egy 18-22 éves ismerősöm sem. A kezdő fizetés rossz, az élet meg drága sajnos. Otthon élek, de nem vagyok ingyen élő, minden “szórakozást” és élvezeti cikket magamnak fizetek. A szüleimtől annyit kapok, hogy otthon élek, és kaja az ami közös még otthon, ennyi. A segítőkész válaszokat köszönöm! Igyekszem majd megint beszélni anyuval.

júl. 10. 17:34
 17/26 anonim ***** válasza:
23%

"annyit kapok, hogy otthon élek, és kaja az ami közös még otthon, ennyi"


Ebből látszik, hogy gyerek vagy agyilag.

Ez kb az élet 99%-t jelenti.

Lakhatás, rezsi, számlák, hitelek, stb, élelmiszer.

Az, hogy a szórakozásodat tudod finanszírozni, még semmit nem jelent kb.

Nem ez a gond, hanem ahogy írtam, a stílus, meg most ahogy írod, hogy "ennyi". Ha te is jobban tisztelnéd anyádékat ezen a téren, lehet ő is jobban állna hozzád. Gondolom otthon is ez a stílusod, ezért is ilyen. Meg persze ha agyilag gyerek vagy, akkor annak is kezelnek.

júl. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
56%
#8 igen , igazat adok neked , sajnos ez egy patt helyzet , több tér kellene, közösen meghúzni a tòl -ig vonalakat.
júl. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
82%

"Hogyan tudnám anyuval megértetni, hogy felnőttem és vannak határaim?"

Úgy, hogy elkezded te magad komolyan venni ezeket a bizonyos határokat (illetve előbb - átgondolás után! - kitűzni, mert mintha az se történt volna még meg...), hogy ne juss el addig, hogy

"az este folyamán még 2x fel is hívott".

Ha ez már a határon túl van, akkor nem kell felvenni a telefont. Csak rajtad múlott, hogy még kétszer fel tudott hívni...

júl. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
46%
Nem vagy felnőtt.
júl. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!