Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám anyuval megértet...

Hogyan tudnám anyuval megértetni, hogy felnőttem és vannak határaim?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, most végeztem az egyetem első évével. Nyilván fiatal vagyok, vannak barátaim, egy csomó programom így nyáron, stb. Tegnap este olyan 6-7 körül hazaugrottam összepakolni pár cuccot, mert úgy alakult, hogy valakinél ott alszunk többen. Beszéltem anyuval, hogy nem alszom otthon, csak pár cuccért ugrottam haza. Mondtam, hogy melyik barátnőmnél alszunk, tudja a címét, azt is mondtam ki lesz még ott, hogy reggel majd jövök, stb. De az este folyamán még 2x fel is hívott lényegében mondvacsinált indokokkal, és mikor meghallotta az egyik barátnőm pasijának a hangját (aki csak beugrott), teljesen kiakadt, és elkezdett faggatni, hogy pasinál alszom-e éppen. Mondtam nyilván, hogy nem, hogy ez csak a barátnőm pasija aki beugrott hozzánk, és azt mondtam, hogy “cuki volt, mert hozott nekünk fagyit”, anyu meg rögtön ráugrott, hogy “szóval, CUKI?”. Majd ma reggel megint összeveszett velem, hogy mindent részletesen mondjak el, mi hogy volt tegnap este, “ne merjek hazudni”, biztos hogy pasi van az ügyben. És rendesen faggatott, hogy szexeltem-e, meg stb… Annyira rossz volt. Próbáltam neki kedvesen elmondani, hogy van magánéletem, amit nem vagyok köteles megosztani, de nem értette meg. Ami furcsa, mert nem szokott így viselkedni, és főleg nem “pasi ügyekről” faggatni.

júl. 10. 14:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
45%
Költözz el, ha tudsz. Anyád egy vérszívó.
júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
20%

Úgy kellene viselkedned, mint egy felnőtt embernek, akkor előbb-utóbb úgy is kezelne.

És mivel felnőtt ember vagy, ki is tudod várni, hogy erre sor kerüljön - addig meg úgy alakítod az életedet, ahogy neked a legjobb, miközben tekintettel vagy a többi érintettre is, ha van benned egy kis jóérzés.

júl. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
Hát ez azért elég gaz, hogy ennyire nem bízik benned... Legfeljebb ilyenkor kérd meg a barátnődet ilyenkor vagy valakit amikor még ott vagy hivásban hogy szóljanak bele a telefonba hogy mivan, hátha nekik majd hisz anyukád...
júl. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
16%

Igazából akkor leszel felnőtt ha nem ő tart el téged, hanem te magadat, esetleg el is tudsz költözni.

Addigis nem vagy felnőtt, akkor se ha már ivarérett vagy és elmúltál 18.

júl. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%

19 évesen bőven lehetne pasid is és anyukádnak egy szava sem lehetne, ha nála akarnál aludni, neadjisten hozzád is érne.

Így is közleményebb voltál, mint sok korodbeli, aki egy "Megjöttem! Elmentem!" kiáltással letudja.

Az első lépés, hogy ne kezdj magyarázkodni, mert azzal bizonyítod, hogy valóban van döntési joga arról, mikor mit csinálsz.

Aztán mondd el röviden, merre jártál, és higy ez elő fog még fordulni, csak akkor már nem fogsz ennyi számonkérésre reagálni. Ha nem tetszik neki, zsarol, akkor gondolkodj el a tényleges önállósodáson, mert ez így fel fogja őrölni a kapcsolatot anyukáddal.

júl. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
83%
Egyetértek abban, hogy valahogy el kell érned, hogy több önállóságot hagyjon neked. Akár azt is elmondhatnád neki, hogy tudod, hogy félt és jót akar neked, de igazán jót akkor tesz, ha bízik benned, lassan azért kicsit elenged, és hagy élni. Mert így válhatsz önálló, érett, életképes felnőtté, aki tényleg tud vigyázni magára és helyes döntéseket hozni.
júl. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
23%
Nyilván nem jó, hogy ennyire kontroll alatt akar tartani , de ahogy az előttem szóló is (4) pedzegette , ameddig Ő tart el , addig erre jogot fog formálni, mégha nem is teljesen jogosan. 19 évesen még felelőtlen tud lenni az ember és azért lássuk be , a korosztályod nem igazán a “férfias “ kategóriát képviseli. Amennyiben idősebb korosztályból van pasid , legalább minőségi kapcsolatod lehet .
júl. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
89%

#7 Elég baj, hogy ebben sajnos van némi igazság.

Attól, hogy a hölgy az anyukájánál lakik még, és ő tartja el anyagilag, még nem kellene, hogy a fiatal éveit teljesen le akarja uralni, és mindenbe bele akarjon szólni.

A legtöbb 19 éves egyetemista még nem tartja el magát, és szerintem ezzel manapság nincs is semmi probléma. Azzal már viszont van, ha a szülő ennyire rá akar telepedni. A pénzügyi támogatással nem formál jogot arra, hogy kisgyerekként kezelhesse.

De gondolom anyuka jobban örülne, ha a lánya mondjuk elköltözne koleszba, és ott lenne részese a fiatalság legmélyebb bugyrainak... :D

júl. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
13%
Reméljük, hogy van testvéred.
júl. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

"közleményebb"

...

júl. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!