Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináltok akkor, amikor...

Mit csináltok akkor, amikor szórakozásból megüt titeket a szemtelen, rossz gyereketek, majd röhög rajtatok? Hogy kezelitek a szituációt?

Figyelt kérdés
A kistesók születése óta a nagyobbik gyerek szemtelen lett, volt olyan, hogy szórakozásból, erősen hátbavágott minket, vagy futásból ránk térdelt, amikor a szőnyegen ültünk, majd röhögött rajtunk...

júl. 7. 13:54
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
74%
30as remélem meg is jutalmazod ölelés után ha beléd vágja mondjuk a nagykést. Hiszen a szegény kis lelke...
júl. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
95%
Ilyenkor el kell gondolkodni, hogy hogyan is nevelem a két gyereket együtt, hogy vezettem be a kistesó születését, bevontam-e korának megfelelően a teendőkbe-pl ha peluscserére készülök, akkor adogassa a dolgokat, hintőport és társai, evésnél pl segítsen előpakolni vagy egyáltalán teríteni, stb-, éreztetek-e bármilyen részrehajlást, stb.
júl. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk nyilván nem kellene leszrni a nagyobbat, mint rengetegszer történik, és akkor ő sem akarja felhívni majd magára a figyelmet.


Én 12 voltam, mikor megszületett a tesó, onnantól kezdve állandóan körülötte forgott minden. Szó szerint minden, anyáméknak tizenöt percük nem volt rám, "mert a kicsi".


Megértettem, hogy ott a kisgyerek, király, azt viszont nem, én miért váltam totál másodlagossá. Vagy akkor ne szüljön még egy gyereket, ha ő lesz a kiskedvenc, a nagy meg magasról leszrva.


Mondjuk pesztrának épp jó voltam, persze, mert "az kötelességem". Any.d

júl. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
88%

#29

De miért kell ilyen végletekben gondolkozni? Csak az a két opció létezik szerinted, hogy “jaj kicsikém semmi baj nyugodtan üss meg, add ki a dühödet bátran vállald fel az érzéseidet!!” meg az, hogy apuka részegen hazamegy este és jól elveri a családot a semmiért? Most komolyan magyarázni kell itt felnőtt embereknek, hogy ebből egyik verzió sem egészséges és VAN arany középút? Mikor alapvetően türelmemmel és szeretettel igyekszik nevelni a szülő, de ehhez hozzátartozik az is, hogy ha nagyon elveti a gyerek a sulykot, akkor büntetés/seggrecsapást/egyebet kap? Nehogymár ezt egy kalap alá vegyük az indokolatlan veréssel xD Ezt nevelésnek hívják és elég sok gyerekre ráférne.

júl. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
31%
31- ha már ilyen helyzethez folyamodik inkább magamba keresném a hibát. Hiszen pszichológiai eset lett, a sok depresszív helyzettől. Elég szomorú ha az én példámat lepontozzátok de az övét meg fel felé. Gondolom otthon repül még a sodrófa is. Erre tényleg nem lennék büszke a minta szülők. Ch
júl. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Bírom, hogy egy kérdés miatt mindenféle hülyeséggel dobálóznak egyesek, ami már rágalmazással is felérne...


Azért látszik, hogy ki az, aki szeretne is tanácsot adni, és ki az, aki a fröcsögéssel kiéli a magát. Megosztó téma a gyereknevelés, nem véletlenül kérdezek

júl. 8. 14:10
 37/42 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, onnan tűnik fel hogy nem szereted a nagyobbat, hogy már a kérdésben is undorító módon ledegradálod, rossznak, szemtelennek nevezed. 4 ÉVES! Basszus..


35ös te meg menj ölelgesd a gyereked akkor is ha megrugdos a kis ártatlan lelkecskéjével. De rá ne szólj véletlen mert lelki beteggé teszed.

júl. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

Attól, hogy pillanatnyilag szemtelen és rossz a nagyobbik gyerek, attól még szeretem őt.


Ti lassan már kocsmai verekedést vizionáltok a házamba :D

júl. 8. 16:14
 39/42 anonim ***** válasza:
80%

12: az meg veletlenul sem fordulhat elo, hogy mondjuk anyuka szul az uj kapcsolatba, es neveloapuka hatasara csak az uj gyerek a minden, a regi le van szarva..nem, megint az a mocskos uj no, aki utalja a parja elso gyereket.

Ferjemeeknel pl pont ugy volt, hogy anyosom leszulte az uj hapsinak sogornomet, akinek az apja a ferjemet meg anyosomat is verte.

júl. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

39-es, nem vagyunk mozaikcsalád, már fentebb is írtam... nincs leszarva a nagyobb gyerek.


Nem kell a kérdésbe beleképzelnetek a saját korábbi traumáitokat...

júl. 9. 07:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!