Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A rossz szülő-gyerek viszony...

A rossz szülő-gyerek viszony biztosan mindig a szülő hibája, tőle ered? Lehet hogy a gyerek tett valamit, amiért kiérdemli?

Figyelt kérdés

júl. 6. 13:29
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

20.

Úgy látszik mi nem ugyan abban a komcsi rendszerben nőttünk fel és éltünk, hiába volt földrajzilag ugyan az a hely. :D

Lehet, hogy te az egyetemeddel tudtál balatoni villát venni.

Ami amúgy kizárt, hacsak nem voltál befolyásos elvtárs seģģvége, vagy besúgó család sarja.

Munkahely csak a KMK miatt volt mindenkinek, gyáron belüli munkanélküliség megvan?

Munkaidőben lehetett lógni, inni, fodrászkodni, bevásárolni.

1 meló 4 ember között oszlott meg, most 4 munkakört lát el 1 ember.

Te gyári dolgozóként, hogyhogy nem tudsz ezekről?

Egyetemet végzettként szerinted rendben volt a vasfüggöny mögötti bezártság, gyári dolgozóként a COCOM lista? Vagy firkász voltál az irodában és nem érintett a technológiai elmaradottság?

Na, pont a fentiek miatt van igaza a 18-nak.

Akik abban a langyos fơsban lebegtek, teljesen önállótlan, önmagáért tenni képtelen, alamuszi, lusta, haszontalan, szenvedélybeteg, jóvanazúgy, emberré váltak.

Majd a párt, a rendszer, a nagyok az elvtársak, főleg a jóságos krumplileves kádár elvtárs, mindent megold helyettünk mentalitás, mikor fog felelősen, intelligensen, érzelem gazdagon, minőségi módon nevelni egy gyereket?

Sehogy.

Nőttek, mint a dudva, verték és elhanyagolták. Csak akkor szinte (írom, szinte) mindenki így élt, meg nem volt felhajtás körülötte.

Persze akkor is voltak értékes emberek, akik a te és a többi komcsiimádó ostobasága szerint: "ugrált a rendszer ellen, vagy nem akart dolgozni".

Pedig csak volt eszük és látták, hogy nem normális így élni, de a propaganda és a megfélemlítés miatt ők voltak megbélyegezve a bólogató salak helyett.

Most is ezt hajtogatjátok, hogy dolgozni. Pedig akkor dolgoztak a legkevesebbet.

júl. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
A gyerek azért gyerek, mert nem lehet rátenni ekkora felelősséget egy ilyen fiatal ember vállára. Már hogy lehetne egy gyerek felelős a megoldatlan érzelmi problémáiért, amikor ez egy felnőtt számára is kihívás?? Már hogy lehetne ő a felelős azért, ha nem tud megküzdeni a stresszével, ami egy felnőttnek is kihívás? Már hogy lehetne felelős a gyerek azért, hogy nem ő a bölcsebb meg az okosabb, és nem tudja jobban menedzselni az emberi kapcsolatait, mint egy felnőtt??? Kinek van több információ a birtokában ahhoz, hogy javítson egy helyzeten? Kinek van több élettapasztalata? Kinek van több anyagi forrása ahhoz, hogy változtasson BÁRMIT is az életében??? Ez mind a szülő feladata. Az a feladata, hogy segítse a gyerekét ezekben a helyzetekben. Ezért szülő, elvileg ezért (is) vállalta a felelősséget.
júl. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Villamosmérnökként dolgoztam. Nem voltam párttag, és nem voltam megfigyelő, engem viszont megfigyeltek a munkaköröm miatt. Nem voltam vezető, nem is vállaltam volna, mert könnyebb valamit megcsinálni, mint a sok munkaundoritiszben szenvedő beosztottat cseszegetni, hogy elkészüljön és főleg megfelelő minőségben.

A gyárban az volt a dolgom, hogy ha valaki elakad valamiért, akkor oldjam meg a problémát. Például, ha hiány volt valamilyen alkatrészből (tranzisztor, ellenállás és hasonlók) nekem kellett kitalálni, hogyan és mivel helyettesítsék. Ha minden rendben volt, akkor nem volt munkám, ez idő alatt hogy ne unatkozzak, tervezéssel, programozással foglalkoztam. Külföldre is kellett mennem üzembe helyezni a legyártott terméket. A COCOM lista annyira nem volt probléma. Mi sok mindent megkaptunk, amit a többi ország nem, beépítettük, és a kész terméket adtuk tovább. Szállítottunk az oroszoknak, afrikai országoknak, Indiába.

Nem politizáltam, tettem a dolgom, nem is volt semmi problémám a rendszerrel.

A technikai elmaradottság nem érintett, az akkor még élvonalbeli integrált áramkörökkel, mikroprocesszorokkal fejlesztettem, programoztam. (Most számítástechnikai munkakörben dolgozok)

Béke volt, biztonság, nyugalom, senki nem piszkált a cégnél sem, mert kellett nekik a munkám és a szaktudásom. De mások sem panaszkodtak, elégedetlenkedtek, olyan volt a gyár, mint egy nagy család. A mostani munkahelyekre ezt nem lehet elmondani, a mai világban egy jobb pozícióért kikaparnák egymás szemét a dolgozók. Kapkodás, kapaszkodás a munkahelyért, létbizonytalanság jellemzi ezt a vad kapitalista világot. De erre vágytatok ti kommunizmus gyűlölők, hát megkaptátok!


Ezzel nem azt mondom, hogy tökéletes világ volt akkoriban. A fejlődés is lassúbb volt, mint most, ez is igaz. Csak azt állítom, hogy egy sokkal kevésbé idegbeteg, rohanós világ volt, sokkal élhetőbb, mert nem a pénz volt az Isten. Az emberek kevésbé voltak egymás ellenségei, a fiatalokat nem hülyítették !!!szándékosan!!! a közösségi oldalakon, TV műsorokon, filmeken keresztül. A buta, egymással ellenséges, széthúzó embereken könnyebb uralkodni, könnyebben megvalósítani a modern kori rabszolgaságot, ami felé haladunk. Nagy léptekkel haladnak is ebben, az okos eszközök megjelenése óta jelentősen csökkent az intelligencia szint, főleg a fiatalok között.

júl. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"Ha minden rendben volt, akkor nem volt munkám, ez idő alatt hogy ne unatkozzak, tervezéssel, programozással foglalkoztam."

Erről írtam.

A kellemes, kényelmes kis fọstenger, amit te békének és nyugalomnak definiálsz.

Egészen elképesztő, ahogy romantizálod a bolsevik diktatúrát.

A gyár, mint egy nagy család...

Akiket ismertem és így élték meg, azok mögött hátszél volt, vagy végtelenül együgyűek voltak, vagy munkásőrök, vagy semmittevők.

Oroszok, Afrika, India. Minden extrához hozzáférés. :D

Impexekről biztos soha nem is hallottál.

A családom tele van mérnökökkel és döbbenetes, a kontraszt ahogy te hozzájuk képest gondolkozol.

Nem is hiszek neked, de ez már legyen az én problémám.

júl. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Igen, tervezéssel, programozással foglalkoztam, amiből később termék lett. Megkaptam hozzá a szükséges alkatrészeket is.

Mi az Elektromodulon keresztül vásároltunk. Alig volt olyan, amit ne tudtak volna beszerezni. Ha valamit mégsem tudtak, akkor jött az én feladatom, kitalálni mivel helyettesítsük.

A hátszél a tudásom volt, és munka szeretete. Ezért békén hagytak, tudták, hogy hasznos dolgokkal töltöm a munkaidőt. Sokszor haza is vittem a munkát, és az estéimet is programírással töltöttem, nem a bugyuta filmeket bámultam a TV-ben. Mindenki munkamániásnak tartott, pedig csak nem szerettem unatkozni.

Mit nem hiszel? Hogy van olyan ember is, aki imád tanulni, és dolgozni? Nem a diszkó, és a videó játékok érdeklik? Azt csinálhattam, amit szeretek, így az egész életem játék. Az alkotás boldogít, csak ezt kevesen értik meg.

júl. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Ha valakinek van ilyen használható szaktudása, meg ha magára hagyják üresjáratban, akkor értéket állít elő a szórakozásával, annak bármelyik rendszerben van jövője. Igaz, a mostaniban nagyon kell figyelni, hogy ne találjanak rajtad fogást, mert a kollégák minden oldalról fúrják az embert. Velem foglalkoztak a szüleim és nagyszüleim, nem is volt rossz velük a kapcsolatom. Nekem a közösséggel volt bajom gyerekként. Nem jártam sportolni, mint a többiek. Helyette tanultam. Ezért nem voltak barátaim. Az elektronika már kiskoromtól érdekelt. Nyári szünetekben sokat kísérleteztem otthon. A tranzisztort előbb értettem meg méréssel, minthogy könyvben olvastam volna róla. 90-es években sok tv-t rádiót szedtem össze lomtalanításkor, amiből kitermeltem minden használhatót. Nem volt érdekes, ha elpukkan valami. Ma is a gyerekkori tapasztalataimból élek, a suli csak papírt adott. Párom, gyerekem nincs, pedig jó szülő szeretnék lenni.
júl. 16. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nem is voltak akkor bugyuta filmek.

Legalábbis annyira bugyuták, mint manapság az igénytelen amcsi vígjátékok.

Hétfőn még TV adas sem.

Szombaton meg fél napig suliba voltunk.

Mikor voltál te gyerek?

Azt írod a szünidőkben szerelgettél, a 90-és a években gyűjtögettél a szereléshez és gyerekkori tapasztalataidból élsz.

Mert én a 70-es években voltam gyerek.

Lehet azért látjuk ennyire különbözőképpen a múltat?

Mert van pár évtized differencia?

Voltál kisdobos? Úttörő? :)

júl. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
27-es kinek szántad a kérdéseidet? Mert a bugyuta TV filmekről a 25-ös írt, a 90-es évekről meg a 26-os.
júl. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!