Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A rossz szülő-gyerek viszony...

A rossz szülő-gyerek viszony biztosan mindig a szülő hibája, tőle ered? Lehet hogy a gyerek tett valamit, amiért kiérdemli?

Figyelt kérdés

júl. 6. 13:29
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk pl. egyértelműen apám tehet róla. Miután az új puncus bejött az életébe onnantól kezdve azt sem kérdezi meg kb mi van velem.


Semmit. Nem érdekli, hogy élek-e vagy sem, mintha nem is a gyereke lennék, hanem valami idegen csaj, akivel életében egyszer találkozott :D


Ez van, volt időm hozzászokni, bár attól nem kevésbé esik szrul.

júl. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
60%

Mindig a szülő hibája, hiszen a gyerek is olyan lett, amilyenné nevelték. Ha bunkó lett, akkor is a szülein múlott ez.

És ne jöjjön senki azzal, hogy rossz társaságba keveredett. A gyerek neveléséért a szülő a felelős. Nem a haveri kör és nem is a tanárok.

júl. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

#12

Nekem az egyik osztalytarsam elég problémás gyerek, nem nagyon tanul. A szülei tök normálisak, a nővére egyetemre jár. Fakadthat alaptermészetbol is

júl. 7. 16:09
 14/28 anonim ***** válasza:
44%
Ezen az oldalon mindig a szülő hibája holott rengeteg toxikus gyerek van aki tönkreteszi a szülei életét.
júl. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
59%

"Nekem az egyik osztalytarsam elég problémás gyerek, nem nagyon tanul. A szülei tök normálisak"


Ez csak amit látsz.

júl. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
83%
Honnan tudod, hogy milyenek a szülei??? Nem velük élsz!
júl. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Igen, a szülő hibája. Ha a gyerek 8-10 éves koráig, de leginkább óvodás koráig nem foglalkozik vele, nem tanítja meg a normális együttélés szabályaira, nem tanítja meg egy cél kitűzésére és megvalósítására, később többbnyire megszívja. A helyét nem találó, lusta, önző, összeférhetetlen gyerek lesz a "jutalma". Ilyenkor aztán a saját lustaságát, őnzését, nemtörődömségét, a mindent megengedő majomszeretetét pontosabban ezek következményét igyekszik a gyerekre fogni, és nyugtatni magát azzal, hogy a sok munka miatt nem foglalkozott eleget a gyerekévl.
júl. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Igen, mindig. Normál esetben a felnőtt felnőtt módra viselkedik, itthon, talán a kommunizmusnak köszönhetően rengeteg olyan felnőtt van, akik hisztis gyerek módjára viselkednek, főleg azokkal, akik ki vannak nekik szolgáltatva, mint pl. a gyerekek. Iszonyú káros, amikor a gyerek kénytelen magára venni a szülő szerepet, mert a szülő semmilyen felelősségvállalásra nem hajlandó. Én pszichológiai teszthez kötném a gyerekvállalást, hogy kevesebb sérült gyerek legyen, mert nem mindegyikük tudja túltenni magát a traumákon és emiatt szerekhez nyúl vagy egyszerűen nem lesz alkalmas tartalmas emberi kapcsolatok kiépítésére.
júl. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Van egy kínai mondás: "Nincs rossz tanítvány csak rossz mester". Na ez igaz az apa fiú kapcsolatokra is.
júl. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%

18#

Nem a kommunizmusnak köszönhető! Én éltem a kommunizmus alatt, egy nagyon nyugis világ volt. A mai világ egy diliház a kommunizmushoz képest. Éltem benne, szerettem dolgozni, a fizetésem elég volt a megélhetésre, lakásom, autóm is volt. Nem vágytam rá, ezért nem vettem, de egy balatoni villa sem volt elérhetetlen - mindez egyszerű gyári alkalmazottként - igaz egyetemi végzettséggel, mert a szüleim igencsak szigorúan vették a tanulást.

Az, hogy nyugatra nem mehettem nyaralni nem egy nagy korlátozás volt. Problémája csak annak volt, aki ugrált a rendszer ellen, vagy nem akart dolgozni.

Nyugodtan fekhettél le este, hogy holnap is lesz munkahelyed, lesz mit enned, vagy például ha elmész orvoshoz nem kellett időpontot kérned, egy két napon belül kaptál kezelést, nem kellett hónapokat várni rá.

Ezt az idegbeteg világot az elfajuló kapitalizmusnak köszönhetjük. A létbizonytalanságtól ideges, a gyereknevelést a saját kényelme és szórakozása elleni merényletnek gondoló szülők és a közösségi oldalakon lógó, szándékosan elhülyített, a semmi kötelesség de túl nagy jogok felfogású gyerek összeütközése vezet a rossz gyerek-szülő kapcsolatokhoz.

júl. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!