Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok.

Általában elég sűrűn vagyunk a szüleimnél, hogy minél többet lássák az unokájukat, meg olyankor anyukám elég sok mindenben besegít, szóval én is tudok egy picit pihenni/kikapcsolódni. Viszont apukám, mindenben a hibát keresi ami velem kapcsolatos…szerinte sz*r anya vagyok, állandóan olyat mondogat a férjemnek, hogy rajtam már mindenki “végigment” (pedig nagyon jól tudja, hogy a férjem a 4. férfi az életemben), olyanokat mond, hogy én RÉGEN mennyit hazudtam és loptam (soha nem loptam és nem hazudtam akkora dolgokban, csak olyanban, amiben egy átlagos gyerek/kamasz). A húgom régen sajnos rengetegszer lopott pénzt, de én soha nem vettem el még csak 5 forintot sem. De ő váltig állítja, hogy én egy lopós, hazudozós kis szajha voltam. A húgom számára a minta gyerek, pedig ő aztán tényleg lopott, hazudott stb. A férjem persze mindig megvéd és próbálja megmagyarázni neki, az ellenkezőjét, de apám mindig újra és újra csak engem hibáztat MINDENÉRT és azt mondja a férjemnek, hogy ez baromira nem az ő dolga ebbe ő ne szóljon bele, hogy ő hogy nevel minket! (22 éves, mostmár családanya vagyok, a húgom 18…itt már úgy gondolom semmiféle nevelést nem kell alkalmazni, főleg nem ilyet) Ha adok enni a kutyáknak, akkor az a baj, hogy miért adtam olyan sokat. Ha ki takarítok náluk, indítok mosogató gépet, akkor az a baj, hogy nem indítottam mosást. Ha hozok otthonról magamnak instant levest és azt főzöm, akkor az a baj, hogy ami náluk van kaja az nekem nem felel meg?? Ha azt eszem ami náluk van, akkor az a baj. Ha fel veszem a gyerekemet, mert sír, akkor az a baja, hogy minek vettem fel. Ha rajtam alszik a babám, akkor az a baj, hogy minek alszik rajtam, az ágyon már nem tud? Egyszóval minden baj, amit én csinálok. Mindent próbálok megcsinálni, hogy ne tudjon mibe belekötni (amit egy 4 hónapos baba mellett megtudok).

Lassan el fogja azt érni, hogy többet nem jövünk hozzájuk, de azt anyukám miatt nem szeretném, mert vele nagyon jó a kapcsolatom, de egyszerűen nem tudom, hogy mit csináljak. Valaki volt hasonló mérgező apa-lánya viszonyban?



jún. 19. 23:16
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
98%

Több megoldás is van. Nem mentek oda,talizol anyuval valami semlege helyen vagy nálatok.

Ha apu is megjelenik akkor:téged senki nem hívott! Menj el!


A apád a férjedn elmodja,higy milyen aljas hazudós lopos kis szajha vagy akkor nem megvédjen hanem döngölje földbe az apád azza,hogy tudom és pont ezért vettem feleségül...sőt néha biztatom is.

(Erre valaszeg köpni nyelni nem tudna)


Ha téged baszogat akkor te is befojthatod a szót.

Bla bla bla. Erre te:sapkaban vagy sapka nélkül?

Valsze érteni fogja.

És miutan felocsud tovább piszkál vagy béken hagy.

jún. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
95%
Fuuuu az öregnek az élettel van baja.
jún. 20. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
95%
Nem demens? Védekezni nem kell, hanem visszatámadni. ”Hogy beszélsz a saját lányoddal/ról? Milyen apa vagy te? Az ismerettségi körömben mindenkinek szerető, gondos apja volt, szégyellhetnéd magad, hogy alaptalanul szidsz, stb.” és persze kevesebbet menni. A férjed is ilyen kis tejbe tök, hogy nem tud rendesen megvédeni, csak hebeg. Ha még bármibe beleszól az unokával kapcsolatban, mondd neki, hogy te vagy az anyja, és ha nem vesz vissza, most látta utoljára. Hiába segít sokat anyukád, a látogatások gyakoriságából vegyél vissza, és mondd is meg, hogy a tűrhetetlen viselkedése miatt van.
jún. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
96%

Egyetlen kérdésem van.

Meg tudnád fogalmazni úgy a válaszodat arra a kérdésre, hogy minek mész oda, hogy a gyerekedet nem használod fel eszközként?

Mert nyilván rá fogod, hogy ők lássák az unokát.

Meg tudod fogalmazni úgy, hogy rólad szóljon?

Mi akadályoz, hogy ne menj oda?

jún. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
86%
4es megfogalmazta azért mennek oda mert ott az anyja átveszi a gyereket ő meg tud pihenni
jún. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
81%
Édesanyád nem tudna erről beszélni vele?
jún. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
98%

Hát én a helyetekben nem tenném be oda a lábam, az biztos. Anyád látogasson titeket vagy marad a telefonos kapcsolattartás anyáddal.

Ha meg ingyen segítség kell, akkor nyeld be a folytonos megalázást!

jún. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

#3

A férjem nem tejbe tök, elég kemény üvöltözések szoktak menni ilyenkor, sokszor attól félek, hogy egyszer verekedés lesz. De egyébként, ha én vissza szólnék neki, úgy elverne mint a lovat.

#4

Azért jövünk, mert nekem nagyon közeli a kapcsolatom az anyukámmal és egyszerűen nem bírnám elviselni, ha 10-15 percekre találkoznánk hetente. És nem szerettem volna, hogyha apám miatt tönkremegy a kapcsolatunk. De apám szerint MIATTAM megy tönkre nekik majd a házasságuk…ezt azért gondolja, mert én cigizem. Ami őt olyan szinten idegesíti (múltkor bevallotta, hogy féltékeny, mert legszívesebben ő is rágyújtana), állandóan mondja, hogy “ha majd el rákosodsz, remélem nem számítasz arra, hogy anyád menjen veled mindenféle orvoshoz, mert azt nem fogom hagyni!! Nem fogod tönkretenni a házzasságunkat. Na es ilyenkor erre, mikor ezt hallom a saját apámtól mit tudok mondani?! Ha vissza szólok, nekem jön, ha hagyom, csak rám száll. Ha azzal fenyegetem, hogy akkor többet nem jövünk és nem látja az unokáját, akkor erre az a válasz, hogy “ hála istennek, ne gyertek” és ot pont nem érdekli, hogy hozzuk-e hozzá a gyereket vagy sem, mert ha akarja úgyis látni fogja. Nagyobb korába biztos nem fogom hozni, mert már mondta, hogy én amennyire szarul gondolkozom a gyereknevelésről (nem támogatom egyáltalán se a pofont, se a büntetést, se a megszégyenítést stb), így ne hozzam ide a gyereket, mert itt szankciók lesznek és ha nem úgy viselkedik majd a gyerek, ahogy azt majd ő elvárja, akkor biztos, hogy fog kapni a valagára. Na ott fel ment bennem a pumpa és mondtam neki, hogy meg ne tudjam, hogy valaha is hozzányúl a gyerekemhez egy rossz ujjal is. Szóval rá semmi sem hat.

#6

Anyukám már próbált vele beszélni, nem is 1x, de semmit nem ért. Utána apám sértődik be és behúzza a kéziféket és inkább haza sem jön (csak aludni). Anyum rengeteget beszélt vele. Múltkor apám csinált egy “kukarendszerezési táblázatot”, amit fel ragasztott a konyhában a konyha pultra, hogy milyen szemetet melyik kukába dobjuk (rajta volt a műanyag zacskótól elkezdve, a pelenkaig, MINDEN), különben aki nem tartja be a kuka rendszabályozási szabályokat, annak el lesz véve a telefonja 1 hónapra. Ezzel sem igazán tudtunk mit csinálni. Anyu egyszer megunta és letépte, óriási botrány volt belőle…hogy mi el akarjuk pusztítani a bolygót, de mindegy őt ez már nem érdekli, mert amikor majd az én gyerekem ebbe fog megDÖGLENI (!!!!!), akkor majd lehet gondolkozni! Ahogy öregszik és megy bele a változó korba, úgy lesz egyre idiótább. Régen sem volt piskóta, nem is volt vele soha jó a kapcsolatom, de ami most megy az kegyetlen

jún. 20. 08:31
 9/35 anonim ***** válasza:
94%
Akkor sajnos az a megoldás, hogy anyukád megy hozzátok.
jún. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Igen, már fel vetettük ezt is, csak attól félünk, hogy utána ne anyut kezdje el cseszegetni, hogy állandóan nálunk van…na meg anyukám nyilván nem tud annyit ott lenni nálunk, mint amennyit mi szoktunk, mert dolgozik, utána itthon intézi a dolgokat és nincs annyi ideje. Igazából eddig én erőltettem, hogy jöjjünk, mert szeretnék minél többet együtt lenni anyuval, de már egyre nagyobb gyomorgörccsel jövök ide…
jún. 20. 09:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!