Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok.

Általában elég sűrűn vagyunk a szüleimnél, hogy minél többet lássák az unokájukat, meg olyankor anyukám elég sok mindenben besegít, szóval én is tudok egy picit pihenni/kikapcsolódni. Viszont apukám, mindenben a hibát keresi ami velem kapcsolatos…szerinte sz*r anya vagyok, állandóan olyat mondogat a férjemnek, hogy rajtam már mindenki “végigment” (pedig nagyon jól tudja, hogy a férjem a 4. férfi az életemben), olyanokat mond, hogy én RÉGEN mennyit hazudtam és loptam (soha nem loptam és nem hazudtam akkora dolgokban, csak olyanban, amiben egy átlagos gyerek/kamasz). A húgom régen sajnos rengetegszer lopott pénzt, de én soha nem vettem el még csak 5 forintot sem. De ő váltig állítja, hogy én egy lopós, hazudozós kis szajha voltam. A húgom számára a minta gyerek, pedig ő aztán tényleg lopott, hazudott stb. A férjem persze mindig megvéd és próbálja megmagyarázni neki, az ellenkezőjét, de apám mindig újra és újra csak engem hibáztat MINDENÉRT és azt mondja a férjemnek, hogy ez baromira nem az ő dolga ebbe ő ne szóljon bele, hogy ő hogy nevel minket! (22 éves, mostmár családanya vagyok, a húgom 18…itt már úgy gondolom semmiféle nevelést nem kell alkalmazni, főleg nem ilyet) Ha adok enni a kutyáknak, akkor az a baj, hogy miért adtam olyan sokat. Ha ki takarítok náluk, indítok mosogató gépet, akkor az a baj, hogy nem indítottam mosást. Ha hozok otthonról magamnak instant levest és azt főzöm, akkor az a baj, hogy ami náluk van kaja az nekem nem felel meg?? Ha azt eszem ami náluk van, akkor az a baj. Ha fel veszem a gyerekemet, mert sír, akkor az a baja, hogy minek vettem fel. Ha rajtam alszik a babám, akkor az a baj, hogy minek alszik rajtam, az ágyon már nem tud? Egyszóval minden baj, amit én csinálok. Mindent próbálok megcsinálni, hogy ne tudjon mibe belekötni (amit egy 4 hónapos baba mellett megtudok).

Lassan el fogja azt érni, hogy többet nem jövünk hozzájuk, de azt anyukám miatt nem szeretném, mert vele nagyon jó a kapcsolatom, de egyszerűen nem tudom, hogy mit csináljak. Valaki volt hasonló mérgező apa-lánya viszonyban?



jún. 19. 23:16
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy jó döntés, kérdező, csak tartsátok is ehhez magatokat. Tedd össze a kezed, hogy van saját otthonotok, és nem kell kényszerből elviselni egy ilyen embert, önként ne tegyétek ki magatokat ennek.


Amúgy elkezdted megváltoztatni az emlékeidet. Ha visszaolvasod az elején még azt írtad, hogy ordítozás van; apád beleköt mindenbe; ha visszaszólnál neki, megverne; ha anyád járna hozzátok, rászállna stb. Most meg azt írod, hogy ez mind a kertben/garázsban történik, soha nem a gyerek/anyád előtt. Ez azért nehezen hihető. Másrészt ha anyád nincs is jelen, de utólag megtudja, hogy apád lekrváz, veréssel fenyeget, arra csak vállat von? Én ha megtudnám, hogy a férjem így beszél a gyerekemről, nem tudnék mellette békésen élni. Kicsit értekeld at anyáddal való kapcsolatodat azért.

jún. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
77%

Ez a lényeg, 31-es, erről írtam: a kérdezőnek pszichés gondja van és tagad. Mint az alkoholista. Beteg módon ragaszkodik az anyjához, és ezt nem képes belátni és azr sem képes belátni, amit itt írtak anyjáról, inkább az agya ferdít.


Kérdező, ha a te férjed bánna így a gyereketekkel rendszeresen, te is ennyit csinálnál, hogy rászólmál akkor, de amúgy hagyn@d tovább menni a dolgokat azért?

jún. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
78%

Ne is haragudj kérdező, de ilyen emberek közé soha nem vinnék egy pár hónapos kisbabát. Inkább akkor spórolok egy dadára heti 1 alkalommal pár órára, aki nem fog belepofázni mindenbe, de szakképzett és TÉNYLEG tud segíteni.

Anyád egy kapcsolatfüggő, aki inkább elviseli a megaláztatást és azt, hogy így beszéljenek a gyerekével, minthogy egyedül kell legyen. Apád meg egy idegbeteg nyomorult, akinek az a lételeme, hogy az élő fába is belekössön, csak neki legyen igaza és elmondhassa a véleményét. Gondolom nincsenek barátai, ezért telepszik rátok.

Neked meg sürgősen kell egy pszichológus, mert gyerekaggyal szültél gyereket. Komolyan ott a 4 hónapos baba, te meg bagózol és tűröd, hogy így leugassanak és megverjenek? A férjed is szép kis firma, ahelyett hogy összerámolt volna és elhúztok a picsába onnan, még inkább ordítozik egy sort…

júl. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, odajártok még?
júl. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
38%

Esezemb jutott meg egy visszaszólás. Szerintem zseniális.

Apád:Szar anya vagy!

Te:a gyereknek az anyja szar, az anyának az apja!

júl. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!