Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hibásak a szüleim...

Szerintetek hibásak a szüleim hogy nem vették észre az asperger szindrómámat gyerekkoromban?

Figyelt kérdés

27 évesen 2 hónapja diagnosztizáltak már olyan szintű lett a problémám amivel foglalkoznom kellet és magamtól jöttem rá mi a gond amit utána pszihiaterem megerősített.

Egész addig valahogy kin szenvedések között de eleldegeltem kérdések nélkül.

Egész gyerekkorom egy antiszocialis szenvedés történet volt szüleim látták más vagyok mégis inkább úgy voltak vele boldoguljak ha tudok párszor eljutottam gyerek pszichológushoz a fura viselkedesem miatt de azok nem csináltak semmit csak szüleim nyugtattak.


Rengeteg fura dolgom volt amit szüleim láttak én biztos vagyok benne hogy sejtették mert nagyszuleim is gyanakodtak ilyesmire szuleim mégse jártak utána pedig főiskolát végzett nem buta szüleim vannak és a 2000 évek közepéről beszélünk amikor már volt ilyen hogy autizmus.


Rengeteg bennem a kétely sajnos mivel azt gondoltam normális vagyok sok olyan dolgot tettem ami nem volt normális és óriási bajba sodortam saját magam és mindez azért mert más vagyok.

Ha gyerekkorban kapok diagnózist lehet más lett volna az életem mindig ez jár a fejembe.



júl. 5. 21:14
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
 221/1236 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi vagyok, hogy most milyen ökörség jön…
júl. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 222/1236 anonim ***** válasza:
83%
Ha igaz is LENNE, hogy valamilyen adminisztratív okból nem használják meg a BNO 11-et Magyarországon, az akkor sem jelentené azt, hogy adnak még asperger diagnózist. Egyszerűen nem használnák. Többek között ezt sem fogod fel.
júl. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 223/1236 A kérdező kommentje:

220# szóval igazságügyi pszichológusi vélemény csak egy előzetes vizsgálat egyáltalán szükség van e szakorvosi vizsgálatra?


Akor lehet azért mondta hogy lehet igazságügyi pszihiateri vizsgálat is lesz..

Gondolom szakorvos alatt pszihiatert értesz

júl. 15. 22:47
 224/1236 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy igazságügyi pszichológus. Ahogyan igazságügyi pszichiáter sincs.

Igazságügyi elmeszakértő van csak. Akivel te már ezek szerint találkoztál, tehát megvolt az első ülés, ott nem kaptál semmit, innentől kezdve vakvágány haknizni a diagnózisaiddal.

júl. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 225/1236 A kérdező kommentje:

224# jaj ne mond már hogy te ezt elhiszed hogy azonnal megmondja beszámítható vagy e ez hülyeség.


500 kérdéses tesztet toltottem ki plusz tintapaca teszt plusz 1 óra diktofonos beszélgetés .

Kizárt hogy bárki azonnal diagnózist kapjon ezt valaki megint csak ide írta.

júl. 15. 22:55
 226/1236 anonim ***** válasza:
84%

A szakértő elkészít egy véleményt, a bíró pedig el fogja dönteni, hogy beszámítható voltál-e az ELKÖVETÉS PILLANATÁBAN. Nulla jelentősége van a diagnózisnak.

A szakértő minden esetben pszichiáter, és két szakértőre van szükség. Amennyiben te valóban pszichológussal beszéltél, akkor a beszámíthatóságod vizsgálata el sem kezdődött, és lehet, hogy el sem fog kezdődni. Lényeg, hogy készülj a letöltendőre.

Nem vagy abban a helyzetben, hogy itt bárkivel félvállról beszélj, fogd vissza magad. Gondolom érzed, hogy sarokba lettél szorítva, és most jön az agresszió, mint régen a gyereked anyjával.

júl. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 227/1236 A kérdező kommentje:

A bűntettek elkövetése mögött általában személyiségbeli és környezeti tényezők állnak. Az igazságügyi pszichológus egy bűnelkövetőnél azt vizsgálhatja, hogy milyen gondolatok, érzelmek, viselkedésmódok ösztönözhették a bűntett elkövetésére. Ebben az esetben szintén a bíróság által megalkotott kérdések mentén készíti el a szakvéleményt. Azt is vizsgálhatja, hogy áll-e pszichés elváltozás a viselkedés mögött. A vizsgálat során különböző teszteket és interjú technikákat alkalmaz a minél hatékonyabb és pontosabb feltárás céljából. Fontos szerepe lehet a bírósági tárgyalás előtt és a folyamat alatt is. Egy-egy ügy esetében több igazságügyi szakértő véleményét is kérhetik, akár különböző területekről is. A filmekben és a sorozatokban megjelenített pszichológusokkal ellentétben, az igazságügyi szakértők nem szoktak a rendőrökkel együtt nyomozni, hanem a fent említett szerepkört töltik be az eljárás folyamán.


Ez találtam az igazságügyi pszihologusokrol igazából van jelentősége a diagnozisomnak mert ha kihozzák hogy van összefüggés akor korlátlanul lehet enyhíteni a büntetésem.

júl. 15. 23:19
 228/1236 anonim ***** válasza:
83%
Édesem. Záróvizsga előtt állok jogi egyetemen. Emellett jelenleg pszichiátriai betegekkel is dolgozom. Úgyhogy nekem te ne másolgass be wmn-ről kivágott szövegeket meg egyéb sületlenségeket. Mint mondtam, tudom, miről szól a büntetőeljárás ezen szakasza.
júl. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 229/1236 A kérdező kommentje:

Mi a különbség a beszámítási képesség és a cselekvőképesség között?


A büntetőjog területén is fontos látni, hogy autizmusa okán egy személy – abban az esetben, ha bűncselekményt követ el – milyen fogalmi kategóriába tartozhat.


Fontosnak tartom felhívni a figyelmet arra, hogy a Bűntető Törvénykönyv fogalomhasználata a "kóros elmeállapot" kategóriáinak meghatározásában sajnálatos módon nagyon idejétmúlt és súlyosan stigmatizáló. A kóros elmeállapot a cselekmény elkövetőjének beszámítási képességét érintheti, kizárhatja. A beszámítási képességet vizsgálva megállapítható, hogy az alannyá válás egyik feltétele, egyben a bűnösség egyik eleme, amely magában foglalja a felismerési és az akarati képességet. Nagyon fontosnak tartom felhívni a figyelmet arra, hogy a cselekvőképesség kizárása illetve korlátozottsága fogalmilag nem feltétlenül esik egybe a beszámítási képesség hiányával és korlátozottságával.


Amennyiben az elmeműködés kóros állapota (ide tartozhat az autizmus) képtelenné teszi az érintettet a cselekmény következményeinek felismerésére vagy arra, hogy e felismerésnek megfelelően cselekedjék az érintett nem büntethető. Azaz nincs helye semmilyen szankció alkalmazásának. Nem lehet megállapítani a bűncselekmény elkövetését ilyen esetekben, és nem lehet büntetést kiszabni. (1978. évi IV. törvény a Büntető Törvénykönyvből (továbbiakban Btk.) 24. § (1) Nem büntethető, aki a cselekményt az elmeműködés olyan kóros állapotában – így különösen elmebetegségben, gyengeelméjűségben, szellemi leépülésben, tudatzavarban vagy személyiségzavarban – követi el, amely képtelenné teszi a cselekmény következményeinek felismerésére vagy arra, hogy e felismerésnek megfelelően cselekedjék.) Csak azokban az esetekben zárja ki a büntethetőséget, ha a beszámítási képessége az érintettnek kizárt. De abban az esetben, ha az érintett súlyosabb büntetendő cselekményt (pl.: személy elleni erőszakos bűncselekmény) követ el kényszergyógykezelése elrendelhető. (Btk. 74. § (1) Személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetőjének kényszergyógykezelését kell elrendelni, ha elmeműködésének kóros állapota miatt nem büntethető, és tartani kell attól, hogy hasonló cselekményt fog elkövetni, feltéve, hogy büntethetősége esetén egyévi szabadságvesztésnél súlyosabb büntetést kellene kiszabni.)

A kényszergyógykezelés a kóros elmeállapot folytán nem büntethető személyekkel szembeni intézkedés, amelynek célja a társadalom védelme mellett a gyógyítás.

A beszámítási képesség korlátozottsága legfeljebb a büntetés korlátlan enyhítését eredményezheti. Jogszabályi meghatározásból következően csekélyebb jelentőségű, tárgyi súlyú, illetőleg gondatlanságból elkövetett bűncselekmény miatt kényszergyógykezelésnek nincs helye. (Btk. 24. § (2) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az elmeműködés kóros állapota az elkövetőt korlátozza a cselekmény következményeinek felismerésében vagy abban, hogy e felismerésnek megfelelően cselekedjék).

Annak a kérdésnek a megállapításában, hogy a „kóros elmeállapot” – például az érintett autizmusa – kizárja vagy korlátozza-e az érintett beszámítási képességét a büntetőeljárás során az igazságügyi orvos szakértői véleménynek, pszichológus és pszichiátriai szakvéleményeknek van jelentősége.

A büntetőeljárási törvény értelmében a büntetőeljárásban védő részvétele kötelező, ha a terhelt siket, néma, vak vagy – a beszámítási képességére tekintet nélkül – kóros elmeállapotú. (A védő kirendelésének szükségességét lehet például azzal a szakértői véleménnyel igazolni, amelyet a gondnokság alá helyezési eljárásban szereztek be, ez a gondnoknál nagy valószínűséggel megvan.


1998. évi XIX. törvény a büntetőeljárásról

1978. évi IV. törvény a Büntető Törvénykönyvről

júl. 15. 23:32
 230/1236 anonim ***** válasza:
61%
Ezek még csak nem is a hatályos jogszabályok.
júl. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!