Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti hogyan viselkedtek,...

Szülők, ti hogyan viselkedtek, ha a gyereketek párja esetleg átjön?

Figyelt kérdés

Úgy érzem anyukám minden lehetséges intimitást próbál meggátolni köztem és a barátom között. Már 19 vagyok, de most érettségiztem le, szóval eddig nem tudtam elköltözni, de egyetemre majd szeretnék, viszont koliba nem tudok menni, mert itt Bp-en lakom. Igyekszem a nyáron is sokat dolgozni, meg majd olyan munkát találni ami egyetem mellett jó.

Viszont a jelenlegi helyzet az, hogy csak szombat este alhatok a barátomnál, és ha a barátom átjön hozzánk, akkor nyitva kell hagynunk az ajtót. Mármint hogy nem fizikailag, csak nem zárhatom kulcsra. Anyukám rendszeresen kopog, és választ nem várva benyit. Szerencsére az ágy a ajtó “mögött” van, így van pár plusz pillanatunk, de úgy kivágja mindig az ajtót. És minden mondvacsinált indokkal bejön, meg invitál minket a nappaliba, hogy legyünk velük ott, mert “alig látnak minket”. Ha úgy nyit be, hogy éppen pl össze vagyunk bújva, vagy bármi picit is “félreérhető” dolog történik, akkor mindig kérdőn néz rám, és van, hogy szóvá is teszi. Például mikor a kezünk a takaró alatt volt, és szinte felszólításként (hogy azonnal hagyjuk abba) kérdezte, hogy “mi történik a takaró alatt?” konkrétan semmi nem történt, de annyira rossz érzés volt. Többször elmondtam neki kedvesen is, és kicsit dühösebben is, hogy annyira átlátszó a viselkedése, hogy csak akkor jön be a szobámba ha itt a barátom. Meg ezek a felkérdezések, meg minden. Már apukám szerint sem normális ez a járőrözés, és hogy nem hagy minket békén, de a barátomhoz sem enged el, csak heti egyszer.

Más szülő is így viselkedik? Én reagálom ezt túl?😅 (megjegyezném, hogy soha nem beszéltünk a szexről, anyukám csakis rébuszokban képes akár csak utalni is rá)



júl. 2. 10:17
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nincs még gyerekem, így én is csak azt tudom leírni, anno az én anyám hogy viselkedett. Nem volt külön mgebeszélve, hogy hányszor mehetek át a barátomhoz, vagy hányszor jöhet ő át hozzám csak annyit kért, hogy tudjon róla előre. Nem zavarta őt ha a szobában voltunk (sőt, még zár is volt az ajtómon, de azt nem igazán használtuk). Tisztában volt vele, hogy előbb utóbb eljutunk addig a kapcsolatban, és bízott abban, hogy sikerült megfelelően felvilágosítania. Ezért nem is kopogott állandóan, csak ha tényleg valami fontosat szeretett volna mondani. Azt tudom neked tanácsolni, hogy próbálj meg abyuddal leülni beszélgetni és mondd el neki, hogy tudsz mindent a védekezésről és figyelni is fogtok rá. Vagy ha ez nem válik be, felhozhatod érvként azt, hogy például ha simán csak filmezni szeretnétek akkor is zavaró, hogy 5 percenként meg kell állítanotok/lemaradtok egy jelenetről és legyen szíves tiszteletben tartani ezt.
júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
0%

orulhetnel neki, hogy az anyukad szeret, torodik veled es nem mindegy neki, hogy mi lesz veled, ezert nem vag jo kepet mindenhez, amihez szerinted jo kepet kene vagnia


ha valoban eleg felnott lennel mar a szexhez, akkor nem itt, a gyk-n targyalnad ki, hogy mi a helyzet, hanem megteremtened ra a lehetoseget, hogy az edesanyaddal beszeld meg, amit szeretnel

júl. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
94%
Édesanyával semmit nem lehet megbeszélni. Ahogy fentebb többször leírta.
júl. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
0%

mindenkivel mindent meg lehet beszelni, ha valoban akarjuk es valoban felnottek vagyunk

ha a sajat anyjaval nem kepes ennyit megbeszelni, mi lesz, ha valami valoban komoly dolgot kell majd megbeszelnie akar a parjaval, akar valami idegennel? akkor ki fog intezkedni helyette? a gyk? XD

júl. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
95%

Ha az anyukája is felnőtt lenne.

A megbeszéléshez 2 fél szükséges.

júl. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
8%

neki van problemaja, nem az anyukajanak

es hogy teszi fel a kerdest? ugy, hogy azt kerdezi, masoknal mi a helyzet

mintha az barmennyire is befolyasolna, hogy naluk mi van

ebbol is latszik, hogy nem csak az anyukaja kommunikal nehezkesen

pedig a parkapcsolata szempontjabol is jobban jarna, ha nem annyira a szexre, hanem sokkal inkabb a kommunikaciora helyezne a hangsulyt

marmint ha komoly kapcsolat

de persze nem biztos, hogy legalabb szerinte az...

júl. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
93%
Nekem szerencsére normális szüleim vannak. Rendesen kezelték ezeket a hekyzeteket. Szerintem zárd csak be az ajtót és igenis vívj ki legalább egy egészséges privát szférát. Én simán szexelnék is otthon. Hidd el utána nem törne így be. "Mi történik a takaró alatt?" Még a kérdést is kínos volt olvasni. Döbbenet hogy ekkora pofátlan bunkó anyád van. Válaszold neki hogy épp kivernéd úgyhogy legyen szíves kimenni. Persze gáz válasz de hidd el ilyenekkel lehetne leszoktatni erről a baromságról...
júl. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
17%

Nálunk pl soha nem is volt zárható ajtó sehol a lakáson belül, és fel se merült hogy bárki kopogjon.

Azt az én szüleim se szeretik ha külön "elvonulunk".

júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim válasza:
100%
Idegesítő a dolog ez érthető. Azt viszont nem értem h miért is várják el azt h velük legyetek a nappaliban? 19éve együtt laksz a szüleiddel annyi nem volt nekik elég? Meg kéne értenie anyádnak h párkapcsolatod van és a jövőd is a párkapcsolaton fog múlni elég nagy százalékban. Valószínű ő azt is teljesen normálisnak gondolná ha még 40évesen is otthon laknál és heti 1x engedné meg h a párodnál aludj. Valamit kell lépned mert ez a helikopter szűlősködés nagyon nem egészséges rád. Felnőtt nő vagy igazából akkor mész el otthonról amikor csak akarsz főleg h már egyetemre mész.
júl. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk nem alszik ott barát. Egyrészt nem fér bele a házasság előtti szex a család értékrendjébe, másrészt munka után akar a fene egy kvázi idegent kerülhetni a saját otthonában. Nem mindegy mit veszel fel a vendég előtt, még wc-re sem mehet el szabadon az ember.
júl. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!