Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti hogyan viselkedtek,...

Szülők, ti hogyan viselkedtek, ha a gyereketek párja esetleg átjön?

Figyelt kérdés

Úgy érzem anyukám minden lehetséges intimitást próbál meggátolni köztem és a barátom között. Már 19 vagyok, de most érettségiztem le, szóval eddig nem tudtam elköltözni, de egyetemre majd szeretnék, viszont koliba nem tudok menni, mert itt Bp-en lakom. Igyekszem a nyáron is sokat dolgozni, meg majd olyan munkát találni ami egyetem mellett jó.

Viszont a jelenlegi helyzet az, hogy csak szombat este alhatok a barátomnál, és ha a barátom átjön hozzánk, akkor nyitva kell hagynunk az ajtót. Mármint hogy nem fizikailag, csak nem zárhatom kulcsra. Anyukám rendszeresen kopog, és választ nem várva benyit. Szerencsére az ágy a ajtó “mögött” van, így van pár plusz pillanatunk, de úgy kivágja mindig az ajtót. És minden mondvacsinált indokkal bejön, meg invitál minket a nappaliba, hogy legyünk velük ott, mert “alig látnak minket”. Ha úgy nyit be, hogy éppen pl össze vagyunk bújva, vagy bármi picit is “félreérhető” dolog történik, akkor mindig kérdőn néz rám, és van, hogy szóvá is teszi. Például mikor a kezünk a takaró alatt volt, és szinte felszólításként (hogy azonnal hagyjuk abba) kérdezte, hogy “mi történik a takaró alatt?” konkrétan semmi nem történt, de annyira rossz érzés volt. Többször elmondtam neki kedvesen is, és kicsit dühösebben is, hogy annyira átlátszó a viselkedése, hogy csak akkor jön be a szobámba ha itt a barátom. Meg ezek a felkérdezések, meg minden. Már apukám szerint sem normális ez a járőrözés, és hogy nem hagy minket békén, de a barátomhoz sem enged el, csak heti egyszer.

Más szülő is így viselkedik? Én reagálom ezt túl?😅 (megjegyezném, hogy soha nem beszéltünk a szexről, anyukám csakis rébuszokban képes akár csak utalni is rá)



júl. 2. 10:17
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
90%

Miért, mi lesz, ha bezárjátok az ajtót?

Amúgy ha anyád ekkora hülye, akkor menj te a párodhoz, vagy menjetek szobára, úgyse tudtok semmit csinálni kettesben ozthon, szöval értelme a látogatásoknak nincs. Aztán majd anyád eheti a kefét, hogy éppen mit műveltek.

júl. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
8%

"Normális párok szívesen csókolóznak egymással, összebújnak, megölelik egymást, akkor is, ha van másik élőlény a házban, lakásban."

Akik szerint ez a normális, azok csinálják is, teljesen függetlenül attól, hogy mások hol vannak és mit csinálnak.

Akik szerint viszont vannak olyan dolgok, amik vannak annyira intim dolgok, hogy csak arra a két emberre tartoznak, akik csinálják, és akik szerint az úgy normális, ha nincsenek hozzá szemtanúk, azok úgy intézik, hogy kettesben lehessenek, és csak akkor csinálják: nem a villamoson, nem a főtéren, nem a munkahelyükön valami megbeszélés kellősközepén - és nem is valamelyikük szülei előtt. Ilyen helyeken és alkalmakkor csak annyit csinálnak, amennyi az adott helyzetben is teljesen rendben van szerintük is, meg a szemtanúk előtt is.

Egyébként az utóbbi hozzáállással sokkal izgalmasabb a szerelem is, a szex is, érdemes kipróbálni!

júl. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
91%
22: Ők sem mások előtt csinálják! A lány szobájában, csukott ajtónál.
júl. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
97%

Sosem értettem azokat a kreténeket, akik szerint a szülők házában nem szabad szexelni. Azt hittem, elmúltak már azok a szomorú idők, amikor a nászéjszakáig várni kellett a nemi élettel, meg úgy általában az együttéléssel is, hátha sosem derül ki, hogy nem illenek össze, és egy pokol lesz a házasságuk, fuck yeah!

A lakásom a gyerekeim lakása is. Mégis hol a csába éljenek szexuális életet a párjukkal, ha nem a jelenlegi otthonukban, amíg nem szereznek magunknak egy saját otthont? Bokorban? Szállodában? Maaargit, noooormális?

júl. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
0%

"Ők sem mások előtt csinálják! A lány szobájában, csukott ajtónál."

Miközben tudják, hogy az ajtó simán nyitható, sőt, van a közelben valaki, aki jó eséllyel elég gyakran ki is fogja nyitni és bejön a lány szobájába...

Ez olyan, mintha csak akkor csinálnák matekóra közepén, amikor épp a tábla felé fordul a tanár. Hát, ha csak ennyire tartják egymást, a kapcsolatukat, a szexet, így is lehet...

júl. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
89%

22-es, te tényleg ilyen ostoba vagy?

Nem a főtéren és nem a szülei előtt csókolóznának, hanem a lány szobájában.


De még jobb lenne, ha a főtéren csinálnák, mert ott nagy valószínűséggel senki nem szólna rájuk, viszont a lány szobájában:


"Ha úgy nyit be, hogy éppen pl össze vagyunk bújva, vagy bármi picit is “félreérhető” dolog történik, akkor mindig kérdőn néz rám, és van, hogy szóvá is teszi. Például mikor a kezünk a takaró alatt volt, és szinte felszólításként (hogy azonnal hagyjuk abba) kérdezte, hogy “mi történik a takaró alatt?” konkrétan semmi nem történt, de annyira rossz érzés volt."


Ez konkrétan a nyitóban van leírva. Minek írsz ide, ha még a nyitót se olvasod el???

júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
84%
Ma mindenki megbolondult itt? A másik kérdésnél wc-re nem lehet kimenni a munkahelyen, itt nem csókolózhatnak 19 éves párok. De Orbán miatt nincs szabadság :D
júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem normális dolog anyukád részéről.Nem tudja elfogadni azt,hogy felnőttél és a saját életed próbálod élni.

Ilyennel még nem találkoztam,barátnőim szülei mindenhol tapintatosak voltak.Volt ahol a barátnőm szobájában nézték a tévét két szülő,nagyszülők ,és ha én megérkeztem akkor szépen tapintatosan elmentek a saját szobájukba.Megértették azt ,hogy együtt akarunk lenni,szexelünk.

Beszélj vele felnőttél és nemi életet élsz,valamikor ő is ugyanezt tette.Emlékeztesd rá.Ha nem veszi a lapot akkor meg direkt szexeljetek,ha benyit akkor majd rádöbben,hogy a pici lánya már felnőtt,ez az élet rendje.

júl. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
77%

"Anyukám rendszeresen kopog, és választ nem várva benyit" - Ez nagy hiba. Miért jön, és miért nem vár?

"csak akkor jön be a szobámba ha itt a barátom. Meg ezek a felkérdezések, meg minden" - 19 éves vagy, miért nem hagy békén?

"Már apukám szerint sem normális ez a járőrözés, és hogy nem hagy minket békén, de a barátomhoz sem enged el, csak heti egyszer" Apukád lehetne a szövetségesed és segítőd, hogy nyugtotok legyen.

Mi az, hogy nem enged el? 19 vagy!! Ezt miért hagyod??

júl. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
87%

Szexeljetek nyugodtan, egyszer fog rátok nyitni anyukád, többször nem... :D Viccet félretéve, én apukáddal együtt, hármasban, nyugodtan megbeszélném ezt nyíltan: "Igen, szexelünk, de ne aggódj anyukám, védekezünk óvszerrel stb. Vagy engedj át heti többször a barátomhoz, vagy fejezd be a ránknyitogatást, mert véletlenül a csupasz fenekemmel fogod magad szembe találni."


De amúgy értem, hogy ez nem ilyen egyszerű, ez mindig egy hülye kényszerhelyzet, hogy a gyerek hiába nagykorú, persze, menjen, oldja meg külön, mintha olyan nagyon egyszerá lenne a tanulás vs munka dilemma, különben meg hallgasson, ha a szülő nem elég "felnőtt" - és most itt nyilván nem kirívó esetekről beszélek, hanem pl. egy ilyen tök normális elvárásról. Nálam hasonló volt a helyzet anyuval, bár nálunk inkább a "hova mehetsz" kérdéskör volt terítéken. Én nem mentem fősulira, hanem dolgozni kezdtem, hogy ne legyen többé ütőkártya az "amíg az én kenyeremet eszed" és "el lehet költözni ha nem tetszik" (helyette megmaradt a jó öreg csenddel verés), de nem kívánom senkinek a munka mellett tanulást, szopás az minden szempontból. Meg az otthoni szar légkör is, ha "felnőttként" kikéred magadnak a privát szférát. :(

júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!