Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti hogyan viselkedtek,...

Szülők, ti hogyan viselkedtek, ha a gyereketek párja esetleg átjön?

Figyelt kérdés

Úgy érzem anyukám minden lehetséges intimitást próbál meggátolni köztem és a barátom között. Már 19 vagyok, de most érettségiztem le, szóval eddig nem tudtam elköltözni, de egyetemre majd szeretnék, viszont koliba nem tudok menni, mert itt Bp-en lakom. Igyekszem a nyáron is sokat dolgozni, meg majd olyan munkát találni ami egyetem mellett jó.

Viszont a jelenlegi helyzet az, hogy csak szombat este alhatok a barátomnál, és ha a barátom átjön hozzánk, akkor nyitva kell hagynunk az ajtót. Mármint hogy nem fizikailag, csak nem zárhatom kulcsra. Anyukám rendszeresen kopog, és választ nem várva benyit. Szerencsére az ágy a ajtó “mögött” van, így van pár plusz pillanatunk, de úgy kivágja mindig az ajtót. És minden mondvacsinált indokkal bejön, meg invitál minket a nappaliba, hogy legyünk velük ott, mert “alig látnak minket”. Ha úgy nyit be, hogy éppen pl össze vagyunk bújva, vagy bármi picit is “félreérhető” dolog történik, akkor mindig kérdőn néz rám, és van, hogy szóvá is teszi. Például mikor a kezünk a takaró alatt volt, és szinte felszólításként (hogy azonnal hagyjuk abba) kérdezte, hogy “mi történik a takaró alatt?” konkrétan semmi nem történt, de annyira rossz érzés volt. Többször elmondtam neki kedvesen is, és kicsit dühösebben is, hogy annyira átlátszó a viselkedése, hogy csak akkor jön be a szobámba ha itt a barátom. Meg ezek a felkérdezések, meg minden. Már apukám szerint sem normális ez a járőrözés, és hogy nem hagy minket békén, de a barátomhoz sem enged el, csak heti egyszer.

Más szülő is így viselkedik? Én reagálom ezt túl?😅 (megjegyezném, hogy soha nem beszéltünk a szexről, anyukám csakis rébuszokban képes akár csak utalni is rá)



júl. 2. 10:17
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez nagyon túlzás. 19 éves vagy, nem 13 éves kislány.
júl. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
94%
Én nem zargatom olyankor a gyereket, ha itt a párja. Amúgy meg ő mindig kulcsra zárja az ajtaját, ha bárki van nála, de sokszor egyedül is. Nem tiltom neki. Viszont neked azt tanácsolom, hogy költözz el mihamarabb otthonról, mert anyukád nem valószínű, hogy fog változni, másrészt meg saját lakásában mindenki maga szabhatja a szabàlyokat. Ezért jobb felnőttként mihamarabb önállósodni.
júl. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
92%

Hát nem így...

Bár még csak 17 éves a lányom, neki is van barátja, szokotak nálunk lenni, de nem játszok börtönőrt. Eleve ez az élet rendje, mi sokat beszélgetünk, nálunk sem voltak anno tabu témák anyukámmal, mindent is megtudtunk beszélni, ugyanígy vagyunk most a lányommal.


Soha nem török rájuk, bár nem zárják az ajtót, én mindig hangosan megyek és már messziről el kezdem mondani, amit szeretnék, sem magamat, sem őket nem szeretném kellemetlen helyzetbe hozni. Ha zárva van az ajtó, mindig kopogok, és megvárom, amíg beinvitálnak, ezt anno így tanultam a szüleimtől, ha kopogok, illik megvárni a választ is.

Úgy egyeztünk meg, ha komolyodik a kapcsolatuk, elmegyünk együtt nőgyógyászhoz.


Nem gondolom, hogy a tiltás, vagy a struccpolitika a megfelelő ebben a helyzetben.

De sajnos ezzel te nem vagy előrébb, mert szerintem anyukád vagy prűd, vagy azt hiszi, hogy ha tilt, azzal célt ér... sosem értettem az ilyen szülőket, tiltott téma, nem beszélünk róla, meg nehogy terhes legyen, de semmit nem mond el, hogy hogy ne legyen az...

júl. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen mindegy, MI hogyan viselkedünk, az neked nem segít.

Anyukád betegesen retteg a testiségtől, a nem kívánt terhességedtől, gátlásos, prűd, és sorolhatnám.


Ha nálatok az a szabály, hogy nyitva az ajtó, akkor míg otthon élsz, ezt betartod.

Majd a saját lakásodban nem kell, de egyelőre még a szüleidnél élsz, hiába múltál el 18, gyerekszerepben vagy.

júl. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
20%
Nekem mondjuk eszembe nem jutott anno addig bármit csinálni, amíg mindenki jött-ment a lakásban, így fel se merült, hogy rosszkor nyissanak ránk.
júl. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
91%
15-ös, még annyit se, hogy egy jót smároltok a pároddal, vagy ő a melleidet simogatja felöltözve? Azért elég szar, ha még ezzel is arra kell várni, hogy este lefeküdjenek a szülők.
júl. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
4%

"Nekem mondjuk eszembe nem jutott anno addig bármit csinálni, amíg mindenki jött-ment a lakásban, így fel se merült, hogy rosszkor nyissanak ránk."

Vannak még normális párok, hála Istennek!

júl. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
91%

17: Nem, ez nem normális.

Normális párok szívesen csókolóznak egymással, összebújnak, megölelik egymást, akkor is, ha van másik élőlény a házban, lakásban.

júl. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
30%

Nálunk például ilyen elő nem fordulhatna, nem zörgünk, nem törünk be. Ugyanis be van kamerázva a kislány szobája, és ha mi nem érünk rá a monitort figyelni, külön biztonsági személyzet végzi el ezt a feladatot. Elvégre még csak 35 éves a kislány, és eddig még nem talált magának (meg főleg nekünk) megfelelő férfit, addig meg nekünk kell őt megóvnunk mindenféle haszonleső kalandortól.


Baranyavölgyi Demeter, újgazdag szülő a kettőkerből

júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy anyukám éjszaka nagyon sokáig fent szokott lenni, mi reggel mindig korábban kelünk mint ő. De igazából eszembe sem jutna itthon lefeküdni a barátommal, a gondolattól is teljesen befeszülök.

Őszintén nyilván semmit nem tudok a szüleim szexuális életéről, valahogy van két gyerekük, de ennyi.🤷🏻‍♀️ Apuval majd megpróbálok beszélni, ez egy jó ötlet lehet, köszönöm!

Egyébként szoktunk velük együtt is időt tölteni, de az amikor le vagyunk hívva, hogy a kanapén egymás mellett mereven ülve nézzük velük a tv-t, akkor mindig azon szoktunk gondolkozni, hogy ketten mennyivel jobban le tudnánk lenni.

júl. 2. 11:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!