Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti hogyan viselkedtek,...

Szülők, ti hogyan viselkedtek, ha a gyereketek párja esetleg átjön?

Figyelt kérdés

Úgy érzem anyukám minden lehetséges intimitást próbál meggátolni köztem és a barátom között. Már 19 vagyok, de most érettségiztem le, szóval eddig nem tudtam elköltözni, de egyetemre majd szeretnék, viszont koliba nem tudok menni, mert itt Bp-en lakom. Igyekszem a nyáron is sokat dolgozni, meg majd olyan munkát találni ami egyetem mellett jó.

Viszont a jelenlegi helyzet az, hogy csak szombat este alhatok a barátomnál, és ha a barátom átjön hozzánk, akkor nyitva kell hagynunk az ajtót. Mármint hogy nem fizikailag, csak nem zárhatom kulcsra. Anyukám rendszeresen kopog, és választ nem várva benyit. Szerencsére az ágy a ajtó “mögött” van, így van pár plusz pillanatunk, de úgy kivágja mindig az ajtót. És minden mondvacsinált indokkal bejön, meg invitál minket a nappaliba, hogy legyünk velük ott, mert “alig látnak minket”. Ha úgy nyit be, hogy éppen pl össze vagyunk bújva, vagy bármi picit is “félreérhető” dolog történik, akkor mindig kérdőn néz rám, és van, hogy szóvá is teszi. Például mikor a kezünk a takaró alatt volt, és szinte felszólításként (hogy azonnal hagyjuk abba) kérdezte, hogy “mi történik a takaró alatt?” konkrétan semmi nem történt, de annyira rossz érzés volt. Többször elmondtam neki kedvesen is, és kicsit dühösebben is, hogy annyira átlátszó a viselkedése, hogy csak akkor jön be a szobámba ha itt a barátom. Meg ezek a felkérdezések, meg minden. Már apukám szerint sem normális ez a járőrözés, és hogy nem hagy minket békén, de a barátomhoz sem enged el, csak heti egyszer.

Más szülő is így viselkedik? Én reagálom ezt túl?😅 (megjegyezném, hogy soha nem beszéltünk a szexről, anyukám csakis rébuszokban képes akár csak utalni is rá)



júl. 2. 10:17
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
20%

"19 éves vagy, miért nem hagy békén?"

Azért, mert 19 éves létére nem költözik el...

júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
90%

19 éves létére nem költözik el.


Én a 90-es években voltam fiatal, akkor se költöztünk el 19 évesen. A kislány írta, hogy most érettségizett. szerinted már el tud költözni egy albérletbe havi mondjuk 180 + rezsi + 2 havi kaucióért? Felnőttek párban nem tudják kifizetni a mai árakat.

Nyilván a magas lóról hozzászólók de, már 13 évesen elköltöztek és "saját lábukra álltak".


Most készül egyetemre, hogy költözne el?

júl. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
94%

Meg miért kéne elköltöznie? Miért csak ez a két véglet van, hogy az én házamban kuss a neved, vagy költözz el és tartsd el magad?

Én otthon éltem 22 éves koromig, és volt magánéletem, nem nyitottak rám szex közben, nem vernyákoltak, hogy mire költöm a fizetésem, meg alapból normálisak a szüleim.

13 éves a kisebbik lányom, már rá sem rúgom rá az ajtót kopogás ÉS beleegyező kinyünnyögés nélkül, mert nyugodtan csinálhat olyasmit, ami nem rám tartozik.

júl. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
4%

"A kislány írta, hogy ..."

A kislányok lakjanak csak otthon, és viselkedjenek úgy, ahogy az anyukájuk elvárja! :D


"most érettségizett. szerinted már el tud költözni egy albérletbe havi mondjuk 180 + rezsi + 2 havi kaucióért?"

Nem csak ez az egy lehetőség van. Mehet koleszba is, meg többen együtt is bérelhetnek egy lakást, vagy akár csak egy szobát, ha nem akarja, hogy az ősök korlátozzák.


"Most készül egyetemre, hogy költözne el?"

Hogy ne költözhetne el 19 évesen? Gondnokság alatt áll, vagy micsoda?


Isten hozta a való világban!

júl. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
88%

Írta, hogy pesti és Pestre megy egyetemre, kollégium nem játszik.

Amúgy július 2 van, kb 2-3 hete volt az érettségi


Mikor és miből költözött volna el? Tudom, te már hetedikben.


A való világ az, hogy az anyja egy gyöpös öregasszony. Kb velem egyidős lehet - 48 vagyok - soha nem tenném ezt a gyerekemmel, ahogy az én anyám se viselkedett így velem meg a hugival, míg huszon-éves korunkig otthon laktunk. Azért nem leskelődött a paplanunk alá. Jó, hogy nem nyitott ajtóval kell zuhanyozzom, mert ez az ő háza. Eszem megáll.

júl. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
84%
anyudékra nyiss rá szex közben problema megoldva
júl. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
92%
Az anyja tuti hétszentség, hogy nem szexel.
júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
5%
Ha nem tudja eltartani magát, annyira kislány még, viszont annyira felnőtt nő már, hogy pasija van, akkor miért nem tartja el a pasija? Nem a kislány zsebéből lehetne csak lakást vagy szobát bérelni.
júl. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
89%

38-as, te fogalmatlan!

Talán, mert nem egy 40 éves sugar daddyvel van együtt, hanem normális vágyai vannak és egy hozzá hasonló korú érettségizett, vagy egyetemre járó sráccal jár.

Te komolyan azt képzeled, hogy egy fiatalnak 24-25 éves koráig nem kéne szexuális életet élnie, ha felsőfokú tanulmányokat végez?

júl. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:
Konkrétan kevesebb mint 1,5 hete dolgozom, múlt hétfőn kezdtem, még fizetést sem kaptam, nyilván. Igen, pesti egyetemre szeretnék menni, és Budapesten lakom, szóval nem fognak felvenni kollégiumba, mert a barátnőmet se vették fel tavaly aki agglomerációban lakik, és egy órát kellett volna utaznia suliba, csak neki a szülei segítenek fizetni egy szobát. Az én szüleim nem fognak nekem szobát fizetni sajnos, már beszéltem velük erről. És bármennyire is jó a kapcsolatunk a barátommal, 21 éves egyetemista, nyilván dolgozik, de ő is otthon lakik, nem várható el, hogy eltartson, vagy hogy odaköltözzek hozzájuk. Sajnos így jelenleg nem igazán van lehetőségem elköltözni. Anyukám azon is mindig hisztizik, ha buli után a barátnőmnél alszom, ami egyébként azért van, mert mikor egyszer becsípve (nem magamról nem tudva szintű részegen) hazamentem, akkor eszméletlenül lecseszett, és csak azért felkelt hajnal 6-kor, hogy engem is felverjen, mert “az élet nehéz” és vállalni kell a szórakozás következményeit. Apukámmal már sok ilyen dologról próbáltam beszélni, ő érte el, hogy a barátnőmnél aludhassak, és hasonlók. Egyszer hoztam fel neki, hogy igen, a barátommal szoktunk szexelni, de felelőség teljesen, akkor anyukám konkrétan elmenekült, és ott abba is maradt a beszélgetés.
júl. 2. 14:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!