Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg én vagyok a világ...

Tényleg én vagyok a világ leghálátlanabb gyereke?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok. Külön költöztem már pàr éve a szüleimtől. A problémám az, hogy azt érzem nem tudnak rólam levállni. Sajnos nincs párom, ami rátesz még egy lapáttal. Állandóan mindent anyám akar irányítani. Ha problèmám van azt megoldani helyettem. Kaját hoz, kifizet dolgokat helyettem. Pedig meg tudom oldani. Kicsit besokalltam és jeleztem felé, hogy szeretnèm ha felnőtt emberként tekintenének rám. Erre áll a bál.
tegnapelőtt 12:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
15%
Nem összeveszni kell velük, hanem megszakítani a kapcsolatot. Ott hibáztál, hogy a költözés után megadtad nekik az új címed. Most költözz tovább, egy újabb helyre, és ne áruld el a szülőknek a címet!
tegnapelőtt 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Duke81 ***** válasza:
84%

1# Persze, szakitsa meg a kapcsolatát a szüleivel es vesszen velük össze egy életre. Te aztán diplomatikus ember lehetsz!

Monjuk leülni és megbeszélni a dolgokat nem lenne valamivel ésszerűbb. Ha ennek összeveszés a vége ok de csak úgy hátat fordítani a segítő szülőknek az eléggé gerinctelen dolog.

tegnapelőtt 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Sajnos a megbeszélésből az lett hogy én mennyire hálátlan vagyok. Mártír szerepet vett fel. És teljes sértődés, igazából a problémám sem érti meg.
tegnapelőtt 13:11
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Problémáidról nem tájékoztatod, a kommunikáció maradjon a "dögmeleg van ma" szintjén.

Ételt visszaküldöd vele. "Köszönöm, főztem magamnak". Hogy jut ő olyasmi dolgokhoz, amit ki tud fizetni helyetted? Akárhogy is, ezen változtass.

Minden egyes alkalommal elmondod, hogy ez a kapcsolat neked túl szoros, lazítani szeretnéd. Nincs napi telefon, csak hetente.

És terelgesd anyádat afelé, hogy keressen magának más életcélokat.

tegnapelőtt 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%
Ekkora idióta faszt mint az 1-es..azért mert a szülei segíteni akarják szakítsa meg velük a kapcsolatot..épelméjű ember módjára is meg lehet oldani..leülni velük,megbeszélni,ha kell többször mivel egy szülőnek a legfontosabb mindig a gyereke marad,és míg él segíteni próbálja..van pár kivételes is persze,mint az egyes válaszadó valószínűleg erőben nőtt fel egyedül,ezért is visszamaradott,nem szocializálódott.
tegnapelőtt 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%
Tipikus nárcisz, rengeteg ilyen anya van. Valahol távolról kezdve nem tehet róla, az ő gyerekkorából ered, de persze felnőttként túl kéne már lépnie a saját neveltetésén. Nem úgy 100%-osan, mint az 1-es, valószínűleg az nem indokolt, de igen: határt kell állítani, ahogyan azt már nagyon helyesen el is kezdted. Nevelni kell őket, mint a gyerekeket, vagy ó, bocsánat, de: a kutyát. Vagyis idomítani. Először mondjuk két hét kapcsolati szünet. Nem keresed; ha ő keres, hűvös távolságtartás és 3 perces rövidre zárás. Aztán lehet engedni, de abban a pillanatban, ahogy elkezd dominálni (valójában keresi a saját feladatát boldogtalan életében, de ehhez neked nem kell asszisztálnod), 1 határozott leállító mondat kíséretében telefont le vagy sarkon fordulni, ha személyes, és most 3 hét szünet. 3 ilyen alkalom után megtanulja, meddig mehet el, mert nem akar elveszíteni. A gyereke voltál, de ma már felnőtt vagy, mint ő (sőt, érettebb), és jogod van megvédeni a határaidat. Nem baj a mártírkodó bedurcizás, nem kell a konfliktusoktól félni, meg tudod magadat tartani, nem kell hozzá ő. Nem kell a szeretetéért behódolással esdekelni. Ez az ára annak, hogy felnőttként tiszteljen. Vagyis ez a módja annak, hogy felnőttként te magadat is tiszteld.
tegnapelőtt 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem baj ha áll a bál. Elmondod neki, hogy sajnálod, hogy így érez. És ragaszkodsz a határaidhoz. Ha lehet akkor fordulj pszichológushoz, mert jól jöhet a lelki támogatás és az is, ha ennek a dolognak a belső lelki mechanizmusát megérted. Hogy min megy keresztül anyád, és min te, és hogy ennek így kell lennie.
tegnapelőtt 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
21%

Nagyon divatba jött az anyák utálása, félretétele, hibáztatása. Sajnálatos.



Megfelelően előadva meg lehet beszélni, ha téged zavar, ha segíteni akarnak. De miért zavar? Miért baj az, ha az anyád adni akar valamit? Bármit csinál, minden baj? Mert ez a divat? Örülj, hogy van még anyád.

tegnapelőtt 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Azért zavarja, 8-as, mert nem veszi tudomásul, hogy a gyereke felnőtt, és képes nélküle élni! Ez nem a felnőtt gyerek szükségleteiről szól, neki nincs erre szüksége, hanem az anya szükségleteiről, hogy fontosnak érezze magát. Ehhez a gyereket használja eszköznek. Minden ilyen kéretlen segítséggel azt fejezi ki, hogy a gyereke inkompetens a saját életében, nem képes kajáról se gondoskodni, illetve nem képes kifizetni a szükségleteit. Egyszerűen fogalmazva hülyének nézi.
tegnapelőtt 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én anyaként inkább örülnék hogy Meg tudsz állni saját lábadon.
tegnapelőtt 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!