Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám világ életében sajnálta...

Apám világ életében sajnálta rám a pénzt, ami durván kihatott a jövőmre. Hogyan dolgozhatnám fel?

Figyelt kérdés

Apám sóher típus volt mindig is. Anno gyerekként, ha elmentünk vele és Anyával ruhát venni, állandóan morgott, hogy mennyi pénzt költünk már megint stb. Hogy értsétek a helyzetet, kb 3 pólót vettünk 5000-ért. Nem költöttünk soha sokat.

Bennem pedig kialakult egy extrém szorongás ha valaki ajándékot szeretne adni vagy pl férfiak fizetni szeretnének a randin. Szorongok és ideges leszek, mindig vita keletkezett ebből. Ezt az is felerősíti, hogy néhány exem ál-nagylelkű volt, aztán a fejemhez vágták, hogy pl "fizettem a mai esti vacsorát, szóval hallgass" vagy "mindig fizettem és ennyi a hála" és sorolhatnám.

Próbálok megszabadulni az érzéseimtől, de sehogy se megy.

Hogyan tudnám őket kezelni?

Előre is köszi a választ!

24L



2023. júl. 21. 15:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

"pl "fizettem a mai esti vacsorát, szóval hallgass" vagy "mindig fizettem és ennyi a hála" és sorolhatnám."


Tehát, ha minden 2. Alkalommal te fizetsz, akkor ezt nem tudják a fejedhez vágni, és emiatt nem lesz szorongásos. 🫡

2023. júl. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ez igaz is lenne, de NEM ENGEDTÉK. Állandóan ment a vita belőle, nagyritkán volt amikor meg tudtam győzni őket. Viszont első adandó alkalommal a fejemhez vágták azokat a szitukat amikben ők fizettek.
2023. júl. 21. 16:01
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is az van, valamit akartam mindig azt mondta, hogy "majd megveszed ha megdolgoztál érte"

Nem is tudom ilyen embernek minek lettek gyerekei

2023. júl. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
88%
Feldolgozás egyik része legyen, hogy a felhánytorgató típusú partnereket azonnal lelkesen kirúgni!
2023. júl. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Próbálj meg elvonatkoztatni, hogy az apád, nem ők.

Ők a barátaid, párjaid, és miért ne járna neked az, hogy fizessenek?

Nagyon sok férfi gavallér, tehetős is, szívesen ad és fizet is, és nem teszi szóvá hogy mit adott.

Lehet hogy neked azért hánytorgatják fel, mert lelkiismeret furdalásod van, mintha te arra nem lenné méltó hogy adjanak neked valamit.

Már hogyne volnál méltó rá?

Tudatosan fejleszd magad hogy több önbecsülésed legyen.

2023. júl. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%
Az én apám sohasem volt sóher, jómódú családban nőttem fel. Mégsem vagyok hajlandó engedni, hogy más akár egy kávét is fizessen nekem. Nem vagyok sem kisgyerek, sem magatehetetlen, dolgozó nő vagyok, a fogyasztásomat én állom. Nincs olyan, hogy "nem engedi". Ha valaki ilyen erőszakos, akkor odamegyek a pincérhez, kifizetem a fogyasztásom és az ilyen agresszív b@rommal nem találkozok többet. Ha te úgy vagy vele, hogy fizetgessenek csak a palimadarak, akkor azt is el kell fogadni, ami ezzel jár.
2023. júl. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

4-5 köszönöm a válaszokat!

6! Te mit nem értesz a kérdésen? Szerinted miért tettem fel a kérdést, ha úgy vagyok vele, hogy fizetgessenek csak helyettem?

Honnan tudod hogy a pincér reakcióját?

Ennek a kommentednek semmi értelme nincs.

2023. júl. 21. 16:47
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

6# Jó ciki lehetsz te is, meg nőietlen.

Bocs, de haverok között sem megy ez a fillérbszs, hogy te ki tudod fizetni?

Igen, tudják a pasik hogy ki tudod fizetni. Attól még ez egy gesztus, amit szeretnek adni a férfiak. Ha ezt te visszautasítod, a pasit utasítod vissza. Ezt ők így értelmezik.

Soha életemben nem volt még olyan hogy bárkivel bárhova mentem volna hogy mindenki a saját dolgát fizeti. Soha! Hol egyik hívja meg a másikat, hol a másik hívja meg az egyiket.

Kávé, vacsora, mozi, ez az amaz minden. Oda vissza működve.

2023. júl. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Nem is az, hogy gesztus, ez ilyen úri illemszabály nagyon régóta, hogy a férfinak illik fizetni hölgy fogyasztását is.

Ellenkező esetben ugyanis felmerül, hogy a férfi a hölgy kitartottja, aki pénzért még az ágyban is kiszolgálja. Különösen idősebb, netán csúnyább hölgy esetében.

Mondani sem kell, hogy ez a régi világban nagyon szégyenletes lett volna, mindkét félre.

Ma már persze rugalmasabban is mehetnek ezek a dolgok, de utólag felhányorgatni nagyon bunkó dolog, válóok.

2023. júl. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
24%

Egyszeruen kozolni kell veluk hogy mindenki fizeti a saját részét

Az a baj a ferfiakkal hogy szerintuk ha meghivnak egy not moziba meg étterembe utána a nonek kotelessége szexelni veluk, ha meg nem, akkor a fejéhez vágjak, hogy ezt fizettem meg azt fizettem, hát ki a f*szom kérte hogy kifizesd b*zdmeg???

Italra is azért hivja meg a ferfi a not, mert burkoltan szexet vár cserébe

2023. júl. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!