Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám világ életében sajnálta...

Apám világ életében sajnálta rám a pénzt, ami durván kihatott a jövőmre. Hogyan dolgozhatnám fel?

Figyelt kérdés

Apám sóher típus volt mindig is. Anno gyerekként, ha elmentünk vele és Anyával ruhát venni, állandóan morgott, hogy mennyi pénzt költünk már megint stb. Hogy értsétek a helyzetet, kb 3 pólót vettünk 5000-ért. Nem költöttünk soha sokat.

Bennem pedig kialakult egy extrém szorongás ha valaki ajándékot szeretne adni vagy pl férfiak fizetni szeretnének a randin. Szorongok és ideges leszek, mindig vita keletkezett ebből. Ezt az is felerősíti, hogy néhány exem ál-nagylelkű volt, aztán a fejemhez vágták, hogy pl "fizettem a mai esti vacsorát, szóval hallgass" vagy "mindig fizettem és ennyi a hála" és sorolhatnám.

Próbálok megszabadulni az érzéseimtől, de sehogy se megy.

Hogyan tudnám őket kezelni?

Előre is köszi a választ!

24L



2023. júl. 21. 15:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
20%
#8 Épp hogy te vagy a ciki és nőietlen. Ha mindenki a sajátját fizeti, az egy normális, tisztességes dolog.
2023. júl. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%

""fizettem a mai esti vacsorát, szóval hallgass"'


Én a helyedben nem apámat hibáztatnám, hanem kivágnám a pasimat.

2023. júl. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
26%
Jajj de nagy problémáid vannak,ne viccelj már.Jóhogy nem jársz rögtön vmi kezelésre ezmiatt.Nagylány vagy...de azért igazat adunk neked hogy nehogy még öngyi legyél.Apuci nagyon rossz volt veled,szép estét.
2023. júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
54%
Most már koncentrálj a jelenre.
2023. júl. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
73%

11# Nekem mindent fizetnek a férfiak. Akkor is ha felajánlom hogy fizetem a részem. Persze így is van olyan helyzet hogy én fizetek. Pl. vacsorázunk valahol azt ő fizeti, utána átmegyünk egy cukrászdába ahol én fizetek. Már ha engedi...


Valamit nem jól csinálsz, nem tartanak nőnek ha téged nem hívnak meg semmire.

2023. júl. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
47%
Én se fizettem még sose randin.Viszont vittem kávét,reggelit.Biztos nem égetném magam felezgetéssel sehol.Akkor fizessünk felváltva.
2023. júl. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt ember vagy, ne apádat okold. Elmehetsz pszichológushoz, aki segít a szorongásodban.


Azt meg, hogy a másik mit mondd, nem befolyásolhatod, a kapcsolatodat vele viszont igen, pl. elhagyod. Ennyi.


Nekem ilyet mondana a párom, hogy "én fizettem, befogod a szád" - nem kéne a közös jövőn gondolkoznia többé.

2023. júl. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
28%
#15 Pont, hogy valamit jól csinálok. :D Azért nem hívnak meg semmire, mert engem nőnek tartanak.
2023. júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!