Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most én vagyok a bolond vagy...

Most én vagyok a bolond vagy ez normális? Kérlek nyugtassatok meg!

Figyelt kérdés

Szóval fiatal egyetemista lány vagyok, aki még otthon él. Mielőtt lehurrogtok nem én akartam az egyetemet, a szüleim erőltették mondván azzal viszem valamire. Szóval tanulok és mellette diákmunkázom, ennyiből nyilván nem tudok elköltözni akármennyire szeretnék is.


A lényeg, hogy mostanában olyan mintha mindenki ellenem lenne a családomon belül. Mivel vizsgaidőszak van és sokat vagyok itthon ez különösen szembetűnő. Az apám az utóbbi időben sikeresen lefogyott miután egész életében kövér volt. -50 kilónál tart ami egy nagyon szép eredmény mindenki el is ismeri. Viszont mintha nem csak a zsírból de az eszéből is lement volna. Kiskirálynak hiszi magát, csak az a 10 dolog lehet itthon amit ő szeret. Akármire van megkérve ő azt hiszi ezért vigyázba akarjuk hogy álljon. Pl valamelyik nap megkértem hogy halkabban hallgassa a tévét (nem némán csak van most egy új hangszórója, azon bömböltette) erre leordította a hajamat hogy ő nem fog nekem vigyázba állni. Mivel este volt már nem tudtam bemenni a suli könyvtárjába így jól rácsesztem és nem tudtam tanulni. Vagy pl. Folyton a barátomat akarja ugráltatni csak mert "ha eszik itt meg ilyenek akkor ennyit megtehet" és nem arról van szó hogy erre-arra megkéri hanem amire ő épp lusta azt rá akarja passzolni. Én meg nyilván kiállok mellette mert nem gondolom hogy szolgának kéne tekinteni csak mert megeszik egy vacsorát amivel amúgy kínálva van.


Anyám meg minden hülyeségéhez asszisztál mondván feszült most a munkahelye miatt szegény apám legyünk vele toleránsak. Nade mindig? Hónapok óta csinálja ezt, random dühkitörései vannak ha valami nem úgy van ahogy akarja. Pl anyám vett zöldségeket és bepakolta a hűtőbe ő meg fogta és kihajigálta az összeset mert nem talált valamit és elkapta az ideg. Emellett anyám folyton azt szajkózza hogy jó lenne ha elköltöznék már innen, meg hordjam már el magam a háztól. Mindezt azért mert próbáltam rávilágítani neki hogy apám rabszolgának használja és nem akartam hogy erre a sorsra jusson. Én jót akarok neki erre még ellenem van és én vagyok a rossz. Meg ilyeneket mond hogy ebben a házban ahhoz nyúlhatok csak amit megveszek meg ilyenek. Nem is értem. Ő volt az aki leginkább egyetemre küldött most meg hirtelen terhes lettem neki hogy 21 évesen itthon vagyok.

A húgom az egyetlen akivel tényleg rendesen tudok kommunikálni. Szeretem de van egy két dolog amit szerintem hülyeség hogy csinál pl. iszik, folyton cigire költi a kajapénzét aztán meg rosszul van, együtt lóg olyan srácokkal akikről köztudott hogy rendszeresen lopkodnak meg rongálnak meg dolgokat az utcán. Emellett hetente új csávója van, ami 15 évesen nekem elég túlzás. Félre értés ne essék nem elítélem, csak fiatalnak tartom még és felek nem érti meg ezek milyen károsak lehetnek rá a későbbiekben. Főleg hogy volt is már ebből baj hogy az egyik exe ráírt anyára ilyen kamu dumákkal hogy a húgom házibuliban van és 3 sráccal sz*xszel egyszerre (nyilván nem volt igaz). Nade értitek féltem mert aztán az egyik ilyen féltékeny exe mi van ha nem anyának hazudik hanem kirak róla valamit a netre vagy a jövőbeli munkáltatójának ír vagy ilyesmi. Nyilván nem erőszakosan mondom meg neki ezeket mert nem az anyja vagyok csak próbálok vele beszélni. A szüleim ezekről tudnak mert többször is lebukott már. Ennek ellenére letagadja előttük simán. Szó szerint a szemükbe hazudik, hülyének nézi őket ennek ellenére benne jobban bíznak mint bennem.


Ami engem illet egy komoly baj van velem hogy nem nyalom a s*ggüket. Kiállok magamért és igenis visszaválaszolok nekik ha szidnak (pl mikor anyám mondta hogy költözzek el mondtam neki hogy ha eljön a napja nem lát többet és tudjuk hogy ez neki fog jobban fájni). Emellett tanulok meg dolgozok rendesen, bulizni/inni 3 havonta egyszer, vagy max kétszer járok, de nem az ő pénzükből hanem a sajátomból. Ráadásul ha megyek is nem hányok össze mindent hazaérvén csak alszom és sose jövök haza éjszaka csak reggel hogy tekintettel legyek rájuk.


Mivel mindhárman ilyenek kezdem azt érezni hogy velem van a baj. Csak a barátom erősít meg abban hogy nem ez nem normális meg hogy ember a saját gyerekének nem mond olyat hogy menjen a háztól.


Szerintetek?



jún. 27. 15:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
35%

Mivel vizsgaidőszak van


Már mindenhol vége van...

jún. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
A szüleidnek nem kellett volna szaporodni, ahogy még sok más embernek sem. Ez nem normális amit csinálnak.
jún. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
11%

Ha mindenki egy ellen van, akkor nagy valószínűséggel az az egy a problémás... A stílusod alapján itt is esélyes ez a felállás.


Füldugó, és máris tudsz a "bömbölő" tv mellett tanulni. Ha együtt élnek emberek, akkor alap, hogy segítik egymást. Ha a barátod sokat van nálatok, evidens, hogy segít, ahol kell. Jó esetben ezt kérni se kell...Az én lányom veled egyidős, a barátja nagyon figyel, azonnal észreveszi, ha valahol segíteni tud és csinálja magától, de ha épp valamit kér tőle az ember is ugrik azonnal. Anyad majd eldonti, hogy ő szeret e rabszolga lenni, ha az, bár itt is egészen biztosan túlzol. Amúgy de, mond ilyet a szülő, ha a gyereke folyamatosan baxogatja valamiért.

Egyetemre 18 évesen kerül az ember, akkor már nagykorú, önállóan el tudja dönteni, akarja e vagy sem

jún. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

1. válaszoló, ez nem igaz!


Mielőtt meghazudtolsz valakit, nézz utána legalább.


Szegedre járok, az SZTE-n még tart a rendes vizsgaidőszak, jövő hét lesz az UV hét. Pesten is tudok két egyetemről, ahol még fixen mennek a vizsgák.

jún. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

"Ha együtt élnek emberek, akkor alap, hogy segítik egymást."

Apuka itt miben segít?

jún. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
27%

5


Mondjuk abban, hogy eltartja a kérdezőt?

jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

Ő akart gyereket, nem?

Számíthatott ilyen apróságokra, hogy bizony egy gyerek nem 2 évre szól.

jún. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
9%
De nem is feltétlenül 21 évre, a barátjával együtt.
jún. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#1es SZTE-s vagyok és határozottan tart a vizsgaidőszak. Ahogyan a 4es is írja jövő héten lesz UV és aztán van vége


Kedves #2es! A TV tényleg bömbölt, mivel a nappalink elég visszhangos. Egyébként ez olyan hogy gondolom ha azt írtam volna hogy 11kor mikor mindenki alszik hangosan nézem a tévét és panaszkodnak a szüleim hogy nem tudnak aludni akkor is azt írtad volna hogy adjak nekik füldugót és nézzem tovább nyugodtan, mert akik együtt élnek segítik egymást, nem? A barátom nincs sokat nálunk és mint mondtam ha olyan van segít is. De pl. nem gondolnám hogy az normális, hogy apám kiissza az utolsó palack vitet akkor belép a parom és mondja neki hogy hozzon már fel ő, mikor itt se volt és inni se ivott. Ami anyámat illeti valóban el tudja dönteni hogy akar e rabszolga lenni de normál esetben szerintem törődik az ember a szüleivel annyira higy a legjobbat akarja nekik. Én legalábbis így vagyok vagy voltam vele. Nem tudom neked mi túlzás, de anyám dolgozik rendesen 8 órában, főz, takarít (nyilván ezekben segítek neki én is meg tesóm is ha úgy van), emellett ő intézi a bevásárlást, nyírja a füvet, permetez. Apám meg kihúzza magát minden alól azzal hogy ő dolgozott. Szintén 8 órás munkája van, és semmivel sem megterhelőbb mint anyámé. Nyilván míg itt lakom segítek neki amit tudok de ez nem lesz mindig így és nem akarom hogy minden rá maradjon, ezért próbáltam beszélni vele hogy álljon kicsit a sarkára meg vegye észre hogy ez nem normális. De gondolom te azt szeretnéd akkor hogy a gyerekedet ne érdekelje mi van veled mert te majd tudod mi a jó neked. Annak pedig kifejezetten örülök hogy te nem próbáltad akkor rábeszélni a lányodat hogy egyetemre menjen vagy dolgozzon hanem saját döntése volt. Meglepődnél szerintem mennyieknél nincs ez így de légy magadra büszke mert ebben nagyon jó döntést hoztál akkor

jún. 27. 16:08
 10/22 A kérdező kommentje:
Kedves 8as, a barátomat nem a szüleim tartják el, nem tudom mit értettél félre. Néha átjön és ennyi. Gondolom te is szeretnéd ismerni a gyermeked párját, főleg ha az nyilvánvalóan hosszútávú kapcsolat, de kérlek javíts ki ha tévedek. Amúgy nem tudom mi fogalmad van a mai árakról se 21 évesen még munka mellett se feltétlen tudsz elköltözni. Szegeden pl. egy átlag albérlet 120 körül van és ez még csak a lakhatás, se rezsi, se étel, semmi nincs benne. És nem egyedül tart el az apám hanem anyámmal együtt. Arról nem tehetek hogy ezt meg kell tegyék mert nem kérdeztek meg meg akarok e születni😅 De ami saját dolgomra kell (ruha, buli, tankönyvek) azokat a saját pénzemből fizetem amúgy
jún. 27. 16:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!