Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja anyám ennyire...

Miért akarja anyám ennyire hogy diákmelózzak? és miért nem érti meg hogy szociális fóbiás vagyok ezért nem olyan egyszerű emberekkel kommunikálnom?

Figyelt kérdés

egy életképtelen szar vagyok. olyan érzés kimennem az utcára mintha a kivégzésemre mennék, de nem érti meg és azt hiszi hogy azért nem akarok melózni mert lusta vagyok

21F



jún. 25. 00:45
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
39%

Hagyd a diákmunkát, ha úgy érzed hogy egyelőre csak szétszór, a tanulmányaidra koncentrálj. Így is nagyon nehéz ebben az országban, a tanulás az egyik kevés lehetőség, ami valami reményt ad a jövőbeli jóra.

Nagyobb gond, hogy a szorongás a tanulmányokat is megnehezíti, mert elveszi az emberből az erőt a tanuláshoz. A pszichológus az sokféle lehet, és ha olyant tudsz találni, aki jó pszichoterapeuta, akkor az sokat tud segíteni. Az ilyen kongitív- meg pszichoterápiakat érdemes nézni.


Érdemes a pszichológus és a jó tanulás dolgában a maximumra törekedni, ez a két fő dolog az, ami meg tud védeni Téged a jövőben, és valószinűleg Anyukáddal is ebben a két dologban tudsz elgkönyebben egyezségre jutni.

jún. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
79%

Én is ilyesmikkel küzdök gyerekkorom óta, az iskola viszont valamivel jobban ment, egyes dolgokat szerettem (nyelvek, természettudomnyok, irodalom), bár sajnos ezeket is megnehezítették a tanulási nehézségek. Valamennyire sikerült saját érdeklődés bevitelével, olvasmányokkal, gyakorlással a tanulást megtartanom vagy valamit utólag hozzápótolnom.


A pszichológus nekem valószinűleg kell (bár én is sokszor halogatom meg kihuzódzkodtam alóla), mert az engem érő gyerekkori sérelmek,bátalmazások emlékei és az ezek során szerzett személyiségzavarok valószinűleg nem múlnak el maguktól, pszichoterápia kell hozzá. Amerikaiaknak vannak remek pszicológusaik, rengeteg jó beszélgetős pszichoterápia, és azét több évtizde nálunk is egyre több a jól kézett pszichoterpapeuta. Ebben sajnos kellhet a családi segítség, még a fizetős szakember sem rossz ötlet, mert sok zavar sokkal jobban javul meg szakember segitsége mellett, mint anélkül és hosszu távon nagyon megéri.


A diákmunkát én személy valószinűleg szerint elengedném Neked, ha egyébként a hosszú távú dolgokban való előrelépések rendben vannak (tanulás, pszichoterápia). Ha ezekben tudsz előrelépni, akkor próbáld a dolgot megbeszélni szüleiddel, hátha engednek.

jún. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
79%
Még egy fontos dolog: a pályaválasztás is kényes kérdés, szorongások mellett ugyanis nehéz felismerni, mihez van igazán érzéked, tehetséged. Emiatt is jó, ha tudod tartani a kapcsolatot szakemberrel, elsősorban beszélgetős terápiára, pszichoterápiára gondolok. Igy meg lehet oldani, hogy a tanulmányaid hatékonyak legyenek, vagy azt, hogy egyáltalán tényleg a Számodra hosszú távon is Neked való területeket tudd kiválasztani tanulmányi választásaid során. Fontos, hogy ne legyen túl korán lezárva, mi is lehet az a terület, amiben hosszú távon is jól ki tudnál bontakozni. Nem tudom mennyire sikerült jól választanod, vagy felmerült-e egyáltalán, hogy milyen terüleetek jöttek még szóba.
jún. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
100%
Mint gyógyuló szocfóbiás, ha nem akarsz legalább szakemberhez menni és megpróbálni leküzdeni ezt az állapotot, akkor mégis mit vársz az élettől?
jún. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
58%

Orvosi segítséget kérni megalázó, de az nem, hogy bőven nagykorúként anyádon élősködsz, és eszed ágában sincs semmit sem kezdeni magaddal? Nyilván látja, hogy ha be is fejezed az iskoládat, akkor se szabadul tőled, ezért próbál már kicsit kibillenteni a komfortzónádból.

Ha koldulni kell, meg kéregetni, meg az utcán aludni, mert nem tudod magadat fenntartani, az majd nem lesz megalázó?

jún. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:

#16 "Értem kérdező, akkor gondolom barátaid sincsenek"


persze hogy nincsenek, sose voltak

jún. 25. 13:48
 37/55 A kérdező kommentje:

"Ha az iskolában kibírod a tanórákat az osztálytársakkal,és a feleléseket is túlélted,akkor a munkahely emellett már igazán nem.lehetne gond. "


a sarokban ültem és kb senkihez nem szóltam 14 év alatt mióta tanulok, munkahelyen ezt nem tudnám megcsinálni

jún. 25. 13:50
 38/55 A kérdező kommentje:

"Érdekes, arra már nem tud válaszolni, hogy a suliban mi van a szociális fóbiájával :D"


bocsáss meg de aludtam, a kedvedért fent leszek 0-24ben

jún. 25. 13:54
 39/55 anonim ***** válasza:
100%
37 dehogynem, mivel az iskolában is azért a tanárhoz legalább szóltál ugyanezt megteheted a munkahelyen is, hogy maximum a főnököddel beszélsz. A munkahelyre se barátkozni járnak be az emberek. Sőt pl van olyan ismerősöm aki programozó home officeban, na ő aztán tényleg nem is beszél meg nem is találkozik senkivel
jún. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:
a programozás nem rossz ötlet, nehéz megtanulni?
jún. 25. 14:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!