Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki ad/adott pénzt a gyerekéne...

Aki ad/adott pénzt a gyerekének házimunkáért, az mire és mennyit ad/adott?

Figyelt kérdés

Aki ennek ellene van az kérem ne válaszoljon, én pozitív tapasztalatokat olvasnék, hogy van-e ilyen, volt-e aki évekig csinálta és a gyereke ebből tanult vagy ettől jobb lett a családnak, szülőnek, az ingatlannak, a jövőbeli félretett pénznek?

Külföldön élő rokonomnak panaszkodtam, hogy már nem győzöm a háztartás vezetését,a rengeteg házimunkát,azt, hogy a velem együtt élők között van olyan, aki felnőtt, de az se segít be, még a saját szobájának a renbetételébe, takarításába, nem hogy a közösbe. Magától senki semmit. Ez korábban nem így volt, és nem vagyok még csak tisztaság vagy rendmániás se, de ami nálunk kezdett kialakulni az elmúlt kettő évben az tarthatatlanná vált. Emiatt takarítónőt fogadtam fel, aki természetesen nem kevés pénzért, azt ami a családom szerint nem fontos, amit nem csinálnak meg vagy nem tudnak megcsinálni, azt most pénzért megcsinálja egy "külsős".

Külföldön élő rokon erre rávágta, hogy de hát elég nagy az egyik gyerekem, beszéljem meg vele, hogy ha ő vállalja az vagy annak jelentős részét, amit a takarító végez, akkor ő is kapjon érte pénzt és azt tegyük neki félre.

Mielőtt valaki rákérdezne, a gyerek a saját szobáját rendben tartja, takarítja, és ha megkérem a szemetet is leviszi, kitereget hasonlók. És elsőnek a tanulást tartom, nem azt szeretném, ha helyettem takarítani, főzne, mosna, bevásárolna, de valami motivációval szeretném megmutatni, hogy ez a házimunka, igenis munka, és nem olyan, amit egy embernek kell végeznie egy családban, mindenki más meg élvezi a tiszta ruhát, ingyen főzést, rendes lakást és hasonlókat, hanem ennek is komoly "ára" van. Másik, hogy komoly fizikai erőfeszítést és időt is igényel, még ha gépíesített is a háztartás nagy része (gondolok arra, hogy maguktól nem repülnek vissza poharak a szekrénybe a mosogatógépből és a tiszta, száraz ruha se masírozik be a ruhásszekrénybe, sőt a WC se öntisztul, és a vízkő se gondolja azt havonta, hogy lehámlik a zuhanykabin faláról vagy apor nem a szellőztetéskor száll ki a szőnyegekből, le a polcokról és alakul porfelhővé odakint :-D.


A lényeg, hogy van valakinek erről tapasztalata, mit, hogy és van/volt haszna?



jún. 9. 09:22
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
86%

Nincs pénze albira? Akkor legyen pénze arra, hogy belead a takarítónőnek. Ingyen nem lakna nálam, az fix.

Apuka meg vagy szedi a gyógyszert vagy megy a háztól kölköstül. Nem gondolod tán, hogy normális az, hogy kihasználnak téged és azzal takaróznak, hogy nem tudnak, nem telik meg jaj beteg vagyok?!

Állj a sarkadra és mondd meg nekik, hogy vagy rendesen viselkednek és kiveszik a részüket, vagy elhúzhatnak onnét. Jobb esetben te mész a lányoddal, ő értelmesnek tűnik. Nem is értem minek vagy együtt olyannal, aki nem szedi a gyógyszereit… Ad hoc nem lehet kezelni egy mentális betegséget, ahogyan a diabéteszes sem kedélyállapot szerint adagolja az inzulint.

jún. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
74%
Megmondom őszintén, alapvetően nem adnék pénzt házimunkáért, hanem felosztanám képességekhez mérten. Viszont nem tartanám korrektnek ingyen dolgoztatni a gyereket, amikor a felnőtt családtag sz..ik bele a munkába. Ez nem igazságos. Nem takarító bérét fizetném neki ki, de 1-2 ezer forintot per hét igen.
jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
21-es sajna a mentális betegségek jó része ilyen, amikor jobban van,akkor azt gondolja meggyógyult és nem akarja bevenni a gyógyszereket, sokáig nem is tudtam, hogy ezt csinálja, csak egyszer elszólta magát. Felnőtt embert nem lehet nagyon írányítani főleg egy beteget.
jún. 18. 08:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!