Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki ad/adott pénzt a gyerekéne...

Aki ad/adott pénzt a gyerekének házimunkáért, az mire és mennyit ad/adott?

Figyelt kérdés

Aki ennek ellene van az kérem ne válaszoljon, én pozitív tapasztalatokat olvasnék, hogy van-e ilyen, volt-e aki évekig csinálta és a gyereke ebből tanult vagy ettől jobb lett a családnak, szülőnek, az ingatlannak, a jövőbeli félretett pénznek?

Külföldön élő rokonomnak panaszkodtam, hogy már nem győzöm a háztartás vezetését,a rengeteg házimunkát,azt, hogy a velem együtt élők között van olyan, aki felnőtt, de az se segít be, még a saját szobájának a renbetételébe, takarításába, nem hogy a közösbe. Magától senki semmit. Ez korábban nem így volt, és nem vagyok még csak tisztaság vagy rendmániás se, de ami nálunk kezdett kialakulni az elmúlt kettő évben az tarthatatlanná vált. Emiatt takarítónőt fogadtam fel, aki természetesen nem kevés pénzért, azt ami a családom szerint nem fontos, amit nem csinálnak meg vagy nem tudnak megcsinálni, azt most pénzért megcsinálja egy "külsős".

Külföldön élő rokon erre rávágta, hogy de hát elég nagy az egyik gyerekem, beszéljem meg vele, hogy ha ő vállalja az vagy annak jelentős részét, amit a takarító végez, akkor ő is kapjon érte pénzt és azt tegyük neki félre.

Mielőtt valaki rákérdezne, a gyerek a saját szobáját rendben tartja, takarítja, és ha megkérem a szemetet is leviszi, kitereget hasonlók. És elsőnek a tanulást tartom, nem azt szeretném, ha helyettem takarítani, főzne, mosna, bevásárolna, de valami motivációval szeretném megmutatni, hogy ez a házimunka, igenis munka, és nem olyan, amit egy embernek kell végeznie egy családban, mindenki más meg élvezi a tiszta ruhát, ingyen főzést, rendes lakást és hasonlókat, hanem ennek is komoly "ára" van. Másik, hogy komoly fizikai erőfeszítést és időt is igényel, még ha gépíesített is a háztartás nagy része (gondolok arra, hogy maguktól nem repülnek vissza poharak a szekrénybe a mosogatógépből és a tiszta, száraz ruha se masírozik be a ruhásszekrénybe, sőt a WC se öntisztul, és a vízkő se gondolja azt havonta, hogy lehámlik a zuhanykabin faláról vagy apor nem a szellőztetéskor száll ki a szőnyegekből, le a polcokról és alakul porfelhővé odakint :-D.


A lényeg, hogy van valakinek erről tapasztalata, mit, hogy és van/volt haszna?



jún. 9. 09:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
95%
Nem olvasom végig ezt a sok blablát. De egy családban igenis mindenkinek megvan a feladata, amit el kell látnia, még egy kisgyereknek is. Az egy dolog, hogy magaddal kicseszel, mártírkodj nyugodtan, de csak azoknak a teszetosza, lusta, semmirekellő férfiaknak a számát gyarapítod, akik majd a nőtől várnak el mindent, mert "anyu is mindent megcsinált".
jún. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
95%

"Tehát valahol nem azt akarom továbbadni a lányunknak, mert ha már ennyire nem tesz hozzá más családtag ehhez, akkor ha ő a saját részein FELÜL vállalna és az honorálva lenne, akkor talán később se csúszna bele abba a hibába, hogy bárkinek is "ingyen" (értsd egyedül ő csinálja a szabadidejében, az igényessége miatt) vagy nem tudom"


A leírt tények alapján - még a saját szobáját sem takarítja, mosni akkor mos nagy nehezen, amikor már büdös ruhákban jár egy ideje - a helyedben nem azon aggódnék, hogy a lányod az igényessége miatt ingyen házicseléddé válik majd egy kapcsolatban, hanem azon, hogy az igénytelensége miatt lesz-e valaha normális kapcsolata.

jún. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
73%

Ha felnőtt, akkor takarodhat a háztól koliba vagy albiba, ott majd megtanulja a rendet.

Az időseket se neked kell pesztrálni, vannak erre szakosodott intézmények.

Amelyik nem csinál semmit, ahelyett úgyis megcsinálod, mert nem tűri az ember a mocskot meg a bűzt maga körül. Ezt ők tudják és kihasználják szépen.

jún. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
94%

Na ezt a sok blablát én sem olvasom végig. Hányan éltek ebben a családban, mert nekem kb az jött le, hogy több felnőtt is van.

Én nem fizetnék egyiknek sem semmit, lóf.a hátsójukba...

Vagy rendet raknak maguk után, vagy marad a takarítónő jó pénzért. Annak az árát pedig dobjátok össze.

Bár megjegyzem, én évek óta magánlakásokat takarítok. De csak takarítok. A rendrakás alapból nem tartozik hozzá.

jún. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Egeszen pici koruktol besegitenek a hazimunkaba. Mara mar megvan ki miert felelos. Termeszetesen mindenfelet el tudnak vegezni ha szukseges.


Soha eszembe se jutott h penzt adjak nekik olyanert ami kozos erdek. Ok is itt laknak koszolnak hasznalnak mindent. Alapveto h tisztasag es redn az o solguk is

jún. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
76%

Kaptam gyerekkent penzt hazimunkaert, de csak mert amugy nekem ez volt a zsebpenzem. Win-win, mindenki jol jart. De ismetlem, gyerek voltam basszus, kb 10-13 eves korom kozott 🤣

Utana mar csak siman kotelezo volt besegitenem.


Amugy egy ilyen helyzetben tudod mikor nyalnam ki a tobbiek valagat. Foznek magamra, mosnek magamra, csokolom. Senki mas cuccahoz hozza nem ernek. De egy tanyert nem mosok el, amit nem en hasznaltam.

jún. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
12-es a lányom takaritja, rendbetartja a sajat szobájat 11 éves! Csak valaki irta, a szokásoson FELÜL, ha csinálna valamit, esetleg azért kaphatna pénzt. Ő nem igénytelen:-), ellentétben a féltestvérével, aki már dolgozik és az apjával, aki mentális beteg.
jún. 10. 20:20
 18/23 A kérdező kommentje:
14-es ok, csak összedobni se akarják, de az más eset.
jún. 10. 20:25
 19/23 anonim ***** válasza:
74%
A féltesó mehet albiba, apukának meg kezelni kell a mentális betegségét.
jún. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Már nagyon eltértünk a kérdéstől :-D. 19-es nincs pénze albira, apuka szedi a gyógyszert vagy nem, ez teljesen adhoc, erőszakkal nem tudom a gyógyszereit lenyomni a torkán. DE igen lehet ezt kéne egyik éjjel..
jún. 10. 21:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!