Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám rajtam élősködik?

Anyám rajtam élősködik?

Figyelt kérdés
Jelenleg 25 vagyok .. jelenleg Németországban dolgozunk.. anyukámmal.. viszont az a helyzet hogy mindenhova miattam jön.. sajnos közös munkahelyünk van.. és közös lakás.. nekem van autóm úgyhogy nekem kell őt furikáznom... Nélkülem meg halnak... Így nem tudok normálisan életet élni.. mert ő rám van utalva... És ez idegesítő... nyilván megértem hogy ő itt akar élni... De se jogosítványa se semmi.. németet nem beszéli csak Kicsit... Úgy érzem sose szabadulok tőle... saját albérletbe nem tudok menni mert akkor ő vele milesz ( gondolom én) mit tegyek?

máj. 20. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Igen.
máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Ez már nem az első kérdésed ezzel a témával kapcsolatban.
máj. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Nincstovább ***** válasza:
88%

Kedvesem :)

Te már tudod, hogy mit kellene tenned, csak nincs elég bátorságod hozzá. Anyukád is dolgozik, nem mellesleg felnőtt nő. Le kell ülnöd vele és el kell mondanod, hogy te szeretnél külön életet kezdeni. Ha egy a munkahelyetek, akkor még mehettek együtt dolgozni, de vagy ő költözik vagy te. Miért halna meg? Mi lenne vele, ha te elmész másik lakásba? Semmi, akkor megtanul egyedül élni. Ha majd lesz valakid, akkor beül közétek, vagy hogy gondolod? Ideje a sarkadra állni kisszívem :)

Kitartást én szurkolok :)

máj. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem hiszem, hogy élősködik rajtad, azt nem írtad, hogy te fizetsz mindent.

Anyád odakint nélküled elveszettnek érzi magát, te viszont tehernek érzed őt. Ezt vele kell megbeszélned. Lehet, hogy itthon jobban feltalálná magát, legalább nyelvi nehézségei nem lennének. Vagy ott megoldani, hogy némi segítséggel, de egyedül is boldoguljon.

máj. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
50-szer kiírtad már ezt a kérdést, nem unod?
máj. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Nincstovább ***** válasza:
77%

#5

Valószínűleg még senki nem írta azt le neki, amit olvasni szeretne xD

máj. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
?? Felnőtt ember, neki kell megoldania az életét. Nyilván nem tudsz mást tenni, ha tényleg változást akarsz és nem csak rinyálni, minthogy beszélsz vele, hogy milyen változásokat akarsz és elkezdetek változtatni.
máj. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Ahelyett hogy tizedjére kiírod, nem gondolod hogy tehetnél is valamit?
máj. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Jól látod a helyzetet, rád van utalva és neki ez így normális. Együtt laktok, jó. Viszed autóval, jó. De ettől függetlenül te még eljárhatsz szórakozni, ismerkedni, aztán ha lesz vkid, összeköltöztök. De adádat olyan szinten, mintha itthon lennétek, muszáj segíteni.
máj. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

Eszembe nem jutna saját magamat lejáratni azzal, hogy bántóan írok be a kérdezőnek.

Nem értem a jelenséget.


Sajnos, ha nem oldódik meg a dolog, akkor nyilván sokáig aktuális marad és a kérdező tanácstalan. Ezek a kicsiszívem, kedvesem stb alázgató beszólogatások nem viszik előrébb a kérdezőt a gondja megoldásában.

És nem olyan egyszerű egy ilyen telepedős szülővel szemben határokat húzni.

Én más élethelyzetben voltam, nekem apám volt telepedős, úgy gondolta, hogy nekem, 40+osként is az elsődleges feladatom az ő kiszolgálása.

Így megfordítottam a dolgot: amikor elmentem bevásárolni, megkérdeztem tőle, hogy mit hozzak, felajánlottam neki, hogy jöjjön el velem, legalább kimozdul.Így megvolt az, hogy nem mondhatta azt, hogy leszarom. Sőt, ha épp volt szabadidőm, lementem hozzá beszélgetni. Néha kérdeztem és kértem tőle dolgokat, "feladatokat" adtam neki. Ő pedig azt érezte, hogy hasznos. Így megvolt minden "jogalapom" arra, hogy amikor privát programom volt, akkor arra elmenjek és ne legyen elszámoltatás, ne legyek megrövidítve a szuverenitásom megélésében.


Ha én lennék egy fiatal felnőtt egy aktív korú anyukával külföldön, akkor a munkábajárást és a bevásárlást csinálnám vele közösen, semmi rossz nincs abban, a privát magánéletemnek viszont csak kis részébe engedném be. Azaz mondjuk minden második harmadik hétvége egy-egy félnapján elvinném mondjuk a TV toronyhoz Stuttgartban (ez csak példa, nem tudom merre éltek) vagy egy kiállításra vagy valami, a többi szabadidőt viszont megamnak osztanám be. Lehet, hogy eleivel kevestellni fogja, de ha te is adsz valamit (pl bevásárlás felajánlás stb) akkor előbb utóbb belátja, hogy tök rendes vagy, és azt is, hogy jogod van az életedet élni.

máj. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!