Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem kedvelem apám barátnőjét,...

Nem kedvelem apám barátnőjét, miért erőlteti akkor, hogy jöjjön velünk, találkozzunk stb?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak, apukámnak van most egy friss kapcsolata.

A nőtől rosszul vagyok… Okoskodik állandóan, beleszól mindenbe, a velem kapcsolatos dolgokba, amikhez köze sincs. Mit vesz nekem apa, hová visz, mit enged meg, bezzeg az ő idejébe… És nem érti, hogy nem Karen, senkit nem érdekel, téged hogy neveltek fel.

Apának panaszkodtam már, beszéltünk is erről, mondta, hogy beszél a barátnőjével is, de aztán mindig a kerülést választja. Karácsonykor baja volt azzal, miket kapok, mondta apa, hogy ne legyen baj, az egyik ajándék lesz csak a fa alatt, a többit a kocsiban hagyja és ha hoz haza, kivesszük azokat.


Most lesz a szülinapom, apával hagyomány, hogy akkor elutazunk valahová pár napra. Most vinnünk kell a nőt is és ehhez semmi kedvem, mert állandó a feszültség úgy, meg a felkérdezések ok nélkül. Mondtam ezt neki, mondta, hogy nem lesz baj, legalább kicsit jobban megismerjük egymást a nővel, higgyem el, hogy jó lesz. De nekem így ehhez semmi kedvem, pedig imádom a szülihetet minden évben, de nem így… Ezt is mondtam neki, annyi volt a válasz, hogy akkor majd lehet, máskor elmegyünk valahová ketten, meglátjuk. De miért nem lehet megmondani a nőnek, hogy ez a program velem lesz, ő meg nem jöhet, mert idegesítő?


ápr. 19. 20:58
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
84%
9, a párjának sem kell ott lenni ha mondjuk találkozni akar az apjával és nem szimpi neki. Ami nem megy azt nem kell erőltetni, főleg hogy a kettejük idejét rontja el. A családi eseményt ki lehet bírni, de ez nem az.
ápr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
80%
Tiszteletben kellene tartani apádnak a szülinapi hetet! A nőnek is! Te vagy a gyereke, felelősséggel tartoztok egymásnak. Egy életre. A nő lehet dobbant, lehet kidobják egymást de te vagy a gyereke. Ha nem tudja ezt közölni a nővel akkor becsicskult. Szégyen
ápr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
72%
ha kedvelnéd, más lenne a szitu. 12# voltam
ápr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
16%
Hány éves vagy kérdező?
ápr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:
16
ápr. 19. 21:48
 16/54 anonim ***** válasza:
94%

Apád nagyon konfliktus kerülő lett ezek szerint. Azt okozhatja az is,hogy szerinte megtalálta álmai nőjét,vagy az,hogy már mindegy neki,csak legyen mellette is valaki.

Az,hogy az ajándékokat,amit a saját apád vett neked,a saját gyerekének,titkolni kell,hát erre nincs mit mondanom. Vagyis de. Apád egy lúzer. Ha nem a közös kasszájukból vett neked ajándékot,akkor ne már hogy nem adhatja oda nyíltan. Ezt nem értem...

ápr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:
Nincs közös kassza, együtt sem élnek, apa azt mondja mindig, hogy egy alkalom elég volt neki a lecke megtanulásához (anya sok mindennel távozott a váláskor). Azt mondja, hogy ő öreg már a hisztikhez és a vitákhoz, nem akarja hallgatni a barátnőjétől.
ápr. 19. 21:54
 18/54 anonim ***** válasza:
79%

Én leültetném őket és őszintén beszélnék nekik a problémáimról.

Így ezeket mondd el mindkettejüknek, amiket itt leírtál.

ápr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
82%
Ez a nő csak lehúzza apukát. Azt akarja rá költse a pénzt. Sajnálja a gyerektől... Ezért hisztizik az ajándékok miatt. Ne menj el a szülihétre, ha nem érti hg mi a bajod. Az én párom is szervez külön programot a gyermekeivel, amire nem megyek!
ápr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem apád nem normalis, hogy így erőlteti azt, ami nem megy. De minden értfogyós lúzer pasi, aki nem tudja egyaltalan az ilyen helyzeteket kezelni, pont ők erőltetik mindenáron ezeket az összeröffenéseket, akkor is ha nevetseges.

Sajnos hiaba erőlteti, mert nem elég intelligens ahhoz, hogy ez a helyzet jól süljön el, ezt ő kene “dirigálja” le, elsősorban a nőjét le kéne ültesse, hogy ne üsse bele az orrát abba, amihez nincs köze!

Ezt lehet vita nélkül is, normalis hangenben, de hatarozottan!

Es hogy eltűri neki, hogy a nő orrol a te ajándekaid láttán, erre nincsenek szavaim, szánalmas milyen töketlen, buta ember. Sajnos nem férfi!

Mit tehetsz te?

Egyszerűen megmondod, hogy ha nem tud veled kettesben találkozni, már az is tilos, akkor nem tartasz igenyt ezekre az élményekre!

ápr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!