Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szívesen fogadnád a gyerekedet...

Szívesen fogadnád a gyerekedet haza átmenetileg,ha nem lenne hova mennie egy válás után?Ha igen,mennyi időre?

Figyelt kérdés
ápr. 10. 17:16
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon kirívó esetekben nem fogadnám vissza csak. Pl ha züllött életet él. De lehet akkor is,csak elvonóra kellene járnia,és rendbehozni az életèt. Amúgy hozzám bármikor jöhetne. Én us békével mentem el otthonról,és mikor váltam,mehettem anyaotthonba az alkoholista férjem elől. A kifogás az volt,azért nem mehettem haza,mert nekem.ott már nincs hely. Szóval én visszafogadnám. Elég neki így is a gondja. Azt hogy meddig? Talán egy félév biztos,de inkább amíg nem gyűjt elég oénzt hogy talpra álljon.
ápr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
52%

"Ki nevelte? Kitől tanulta azt a viselkedést?"


Eleve az embert nem csak "nevelik" hanem saját maga is alakul a körülményeknek megfelelően. Válás esetén gondolom nem tinédzserről van szó, felnőtt ember pedig a maga ura.

ápr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
74%
A kérdező mondjuk nem fogadnám be semmi pénzért.
ápr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
42%

Nem fogadnám be. Oldja meg az életét, volt rá elég ideje.

Off

Az öcsém és én is ugyanazt a spártai szigort kaptuk otthon. Ikrek vagyunk. A személyiségünk hasonlít is. Ő házas, egy fia van, én meg homoszexuális vagyok. Úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok hol és mit csesztek el velem a szülők. Nem érzem úgy, hogy ezt a viselkedést otthonról hozom.

ápr. 11. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
13%
19nek igaza van. Szeretem a gyerekem, de ha ő nem akar találkozni velem mikor minden rendben van, akkor akkor se kelljek ha neki kell valami.
ápr. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
85%

"Ki nevelte? Kitől tanulta azt a viselkedést?" - azért egy felnőtt ember ne hivatkozzon már arra, hogy mivé nevelték a szülei, mert egy kicsit nevetséges bizonyos kor után - mondjuk egy befuccsolt házassággal a háta mögött - ilyesmit a szülőre kenni.

Azért tetted fel a kérdést, mert elhajtottak a pi..ba, és mehetsz albérletbe, és itt keresel igazolást, hogy nem a te készülékedben van a hiba, hanem a gonosz szülőkében?

A kérdésedre a válasz meg igen sokrétű. Az ember annak, akivel jó a kapcsolata, segít abban, amiben tud, annyit, amennyi szükséges, a normális ember meg nem él ezzel vissza. Őszintén szólva, nem tudom elképzelni azt a szitut, amiben egy felnőtt ember arra szorul jogosan, hogy egy házasságból kilépve, átgondolva az életét, más nyakára akarna becuccolni. Nyilván nem arra gondolok, hogy ki kell költözni, a következő helyre pedig csak 2 hét múlva mehet, mert akkor nem úgy tetted volna fel a kérdést, hogy "mennyi időre". Gondolkodni, meg beláthatatlan időre hérdeleni nem megyünk felnőttként más felnőtt ember nyakára, anyánkhoz sem, max akkor, ha elszeparált, külön lakrész vár, ahol nem zavarjuk egymás köreit.

ápr. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
50%
Miért kellene befogadni? Egy válás nem egyik pillanatról a másikra történik meg, hanem egy hosszadalmasabb procedúra, ekként fel lehet készülni a jövőre. Azért egy független, felnőtt embernek szerintem megvan az az igénye, hogy nem kotródik vissza gyerek szerepbe a szüleihez még átmenetileg sem. Ha azért akar más nyakára cuccolni, mert nincs munkája, pénze, nincsenek tervei, akkor nem, mert abból nem átmenet lesz, hanem belesüpped a kényelembe.
ápr. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Sajnos anyu befogadta a testvére lányát aki elvált az el az gressziv uratól. Én sose szerettem és azt se hogy befogadta. Egy évig lakott ott. Vagyis 11 hónap és két hét. Igaz hogy a szülei Magyarországon élnek de minek nem fogadták ők be. Nagy házba élnek, átlagon felüli a nyugdíjuk. Ha még nem tudták vagy nem.akarzak befogadni akkor miért nem küldtek havonta neki pénzt hogy menjen albérletbe anyu közelébe.
ápr. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Én a szüleimnél éltem kb 8 hónapig a pici gyerekeimmel. A volt párom agresszív volt és egyik napról a másikra mentünk haza. Bármeddig maradhattunk volna.

Hozzá szólva az előzőekhez, én sem voltam közel sem mintagyerek, de tudták hogy én mindent megtettem azért hogy legyen egy jó házasságom, és itt már nem csak az én hanem a gyerekeim életéről is szó volt. Azóta is támogatnak mindenben, mindenhogy. Én is ezt tenném a gyerekemmel természetesen.

ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi befogadnánk a gyerekünket, de ő biztosan nem akarna megint szülői felügyelet mellett élni a saját életét.
ápr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!