Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig támogatnád a felnőtt...

Meddig támogatnád a felnőtt gyereked anyagilag ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Lányom felnőtt, 22 éves. Nem akart egyetemre menni, érettségi+szakma+nyelvtudás 380 000et keres kb. saját elmondása szerint. Külön él Pesten, szobát bérel barátokkal.

Már középsuliba is ott járt, akkor kolis volt. Minden hónapban támogattuk kb 50 000-el+étellel, fizettük minden kötelező költségét, ami rendben is van. 2 éve befejezte az iskolát, de a támogatás megmaradt. Úgy beszéltük meg, ha megszorul jelzi és mi adunk ha tudunk. Azóta is minden hónapban kér pénzt. Változó, hogy mennyit, 30-70 között, átlag 40 ezer minden hónapban megy neki.

Sokat jön-megy, étterem, kávé, kirándulás, nyáron tengetpart, tehát nem kenyérre kell neki.

Egyrészt örülünk, hogy jó sora van, nem sajnáljuk tőle, másrészt nem vet fel bennünket a pénz. Pl mióta Pestre került a gyerek, most már 7 éve, mi nem voltunk nyaralni. Étel, számlák stb rendben vannak, de"extrákra"már így nekünk nem telik. Étteremben 2 éve nem voltunk, mert minden"felesleges" pénz megy a gyereknek. Eddig soha nem mondtunk nemet, de most már nagyon jól esne kicsit letenni ezt a pénzügyi terhet, de a gyereket sem szeretnénk megbántani. Más hogy kezeli ezt?



jan. 30. 16:07
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Semeddig. 380ezerből bőven el tudja tartani magát. Oldja meg.
jan. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen jól áll nélküle, megmondanám, hogy nekünk is kell, tengerpart nélkül lehet élni.
jan. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
98%

Ez nem kevés fizetés, ennyiböl sokak ketten megélnek.

A "sokat jön-megy" magánügye, ezt a fizetéséböl kellene megoldania, nem töletek kunyerálni.


Ebben az esetben közölném vele, hogy ennyi volt, ezután éljen abból, amit keres.

jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 Grizesteszta ***** válasza:
100%
Vannak felnőtt gyerekeim és én is éltem egyedül fiatalon albérletben, külön a szülőktől, szóval mindkét oldalt ismerem és nagyon toleráns, liberális és 'pátyolgató' anyuka vagyok... ezt így előre , azért , mert a véleményem sarkos lesz: én attól kezdve, hogy dolgozik, nem támogattam volna egy fillérrel sem. Felnőtt, oldja meg a dolgait, arra/annyit költsön, ami neki belefér. A helyetekben megbeszélném vele - hármasban- hogy úgy gondoljátok, febr-tól alakítsa másként a dolgait, mert nem tudtok neki adni. Ha nagyon tiltakozik- mondván, hogy váratlan- akkor márciustól, de ennél rugalmasabb nem lennék. És nagyon szigorúan tartanám magam ahhoz, amit megbeszéltünk.
jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem támogatnám ilyen esetben. Az ő részéről ez kissé pofátlan, már elnézést.
jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha dolgozik már nem támogatnám. Néha-néha, ha váratlan, fontos kiadása lenne, az persze más(pl magánorvos, mert államiban nem kap időpontot, vagy tönkremegy en nélkülözhetetlen háztartási eszköze)
jan. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nekem miért nem jutottak ilyen jólelkű, naív szülők. Csak lehúzni akartak. :(

Kérdező én onnantól kezdve, hogy dolgozik nem támogatnám.

Ha nehéz helyzetbe kerülne anyagilag, betegség, vagy átmeneti munkanelküliség miatt, akkor igen, de ilyen fizu mellett nem.

Amúgy jó pofátlan, hogy kéreget. :D

jan. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire sem kell támogatni, már keres, nem is rosszul. És ti lemondotok olyan dolgokról, amit ő a ti pénzetekből vesz meg.
jan. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim válasza:
100%

Tengerpartra van penz de töletek kereget. 😅

Mi a kerdes?

jan. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ő pénzükből megy a tengerhez
jan. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!