Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnád, ha a gyerekednek...

Elfogadnád, ha a gyerekednek cigány származású párja lenne?

Figyelt kérdés
Rossz családból származik az illető, de kitört belőle. Normális munkája, értékrendje van, ugyanolyan, mint bármelyik másik ember, csak látszik rajta, hogy roma. A családja problémásabb tagjaival egyáltalán nem tartja a kapcsolatot, és neki sosem volt problémája a törvénnyel, normálisan él.
2023. dec. 9. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
35%

Nem fogadnűm el, ugyanis nem vele van a baj, oké, hogy "kitört" - de ott van mögötte a kiccsalád, akik biztosan beleugatnak legkorábban az első közös gyerek születésekor.


Volt a családban a "családjának hátat fordított" cigány srác... fogalmazzunk úgy, hogy szakítás után egyemberként fenyegették meg a lányt, a szülőket, hogyha nem adják oda nekik a fiúunokát, akkor megölik őket.


Felőlem a lányom-fiam összekavarhatna cigánnyal, de oda nem jönne a pasek-csaj.

2023. dec. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
68%

57-es, Svájcban élek, eddig 4-en próbáltam kitarhálni, megfenyegettek, koldultak, és magyarul küldtek el az anyámba - mind a négy cigány volt, pedig itt aztán annyi féle ember van, mint a huzat.


Érdekes, egyik sem egy suttyó, és milyen érdekes, hogy az a négy pont cigány volt... nem is értem :D

2023. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
21%
*próbáltak
2023. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
79%

Őszintén mondom lehet hogy van normális cigány, de én még nem találkoztam vele.

Cigány hírességeink (g.w.m., gasparek, junior) mind gazdagok, nem a putri soron laknak, magyarokkal vannak körbe véve a munkájuk során, többé kevésbé tehetségesek és megdolgoztak valamiért és mégis meg lehet nézni hogy sokszor milyen alpárian beszélnek, viselkednek.


Talán egy cigány embert ismertem életem során eddig akiről ki merem jelenteni hogy rendes ember. Csak ő rettenet buta szegény. Annak ellenére hogy amúgy sok könyvet olvas hobbiból.

2023. dec. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:
32%
Lehet azért nem találkoztál mert nem vagy értelmiségi nagyvárosi.2 diplomás roma mérnők vagyok..:-)
2023. dec. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
77%
#65 diplomás nagyvárosi értelmiségihez képest sikerült helytelenül leírnod a mérnököt.
2023. dec. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
68%
65, én nagyvárosi vagyok, Budán élek, de még nem találkoztam nem suttyó romával.
2023. dec. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 anonim ***** válasza:
63%

Ti amúgy mennyit jártatok külföldön? Bírom ezt a "meramagyarrasszista!" szöveget. Az a bökkenő, hogy ha csak a környező országokat nézzük, ott is "mindenki rasszista". Sem az osztrákok, sem a románok, sem a szlovákok nem szeretik a cigányokat, ugyanúgy éreznek irántuk, ahogy Magyarországon a "nagy rasszista" magyarok. :D


Nyugatabbra meg aztán méginkább.

Nem mellesleg nekem is van szíriai, kínai, sőt még néger ismerősöm is. Semmi baj velük. Teljesen normális emberek, egy pillanatig nem volt előítélet vagy rossz gondolat feléjük.

Cigányokkal viszont soha semmit.

2023. dec. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:
55%
Cigány értelmiségi vagyok,jogász.A családom 3.generációs értelmiségi.Sosem zavart a családban ha fehér magyar párt választott valaki..Az sem ha nem volt annyira tanult mint mi..A mi családunk nem rasszista a magyarok felé.Annyit tapasztaltunk hogy ha a családba edukálatlan fehér érkezik akkor ő kezd rasszista lenni,mert szembesül vele hogy nem a bőrszín a lényeg hanem az edukáltság.Bár szerencsére ritkán kerül a családba edukálatlan,érettségis mélymagyar…
2023. dec. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
65%
Roma vállalkozó vagyok,5 magyar munkatársam családjáért vállalok felelősséget.Már lepereg az előítélet,meg a rasszizmus.Megszoktam,ez egy ilyen ország.
2023. dec. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!