Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha valaki lekever...

Mit szólnál, ha valaki lekeverne egy pofont a gyerekednek? Jól érzem, hogy itt senkinek nincs igaza?

Figyelt kérdés

Sógornőm felháborodva mesélte, hogy a fiát felpofozta egy pasi, csak úgy. Utána mi ezt a másik szemszögből is hallgattuk, mert ismerjük a férfit/bácsit (65 év körüli).

A "csak úgy" kiderült, hogy az volt, hogy a fiú a barátaival egy kukoricás földön egész délután fel-alá motorozott, biciklizett, ezzel 12 sornyi kukoricát le is taroltak ott. Valaki szólt a föld tulajdonosának, a fent említett férfinek, ő meg kiment megnézni, hogy miről van szó, a fiúk még ott voltak (15-16 éves korosztály).


Elég erélyesen szólt nekik, hogy mit csinálnak, ezt hogy gondolták és hogy nem ott kéne motorozni, másnak a munkáját tönkretéve (a motorról annyit, hogy jogsija egyiknek sincs, kb. ilyen "tata garázsban tartott régi motorját vigyük már el" sztori akart lenni).

A fiúk elkezdtek visszaszólni neki, a végén már ment a kva anyázás, meg hogy a kva anyjának dumáljon, hagyja őket békén. Azt tudni kell, hogy a férfinek az édesanyja három hónappal ezelőtt hunyt el... Ezután két fiút a társaságból elkapott a pólójánál fogva, kaptak 1-1 pofont, amin úgy megszeppentek, hogy elkezdtek sírni, így indultak haza. Este a sztori folytatódott, mert sógornőm odament már sötétedés után a férfihez, becsengetett és elkezdett az utcán ordítozni vele, hogy mit képzel, miért emel kezet gyerekekre, és testi sértés miatt feljelenti, ha nem kér bocsánatot a fiúktól... Ő elkezdte mondani, hogy nem fog bocsánatot kérni, egyáltalán örüljenek, hogy rendőrt nem hívott, mert azt is megtehette volna éppen és a második pofont otthon kellett volna kapnia, hátha megtanulja, hogy mások tulajdonát nem tesszük tönkre.


Azóta sógornőm minket traktál, hogy most mit csinálhatna, ő ezt nem hagyja annyiban. Nem akartam neki mondani, de a fia egy szemtelen kamasz, aki sosem érzi, hol a határ. Velem általában kőbunkó, akkor viselkedik valamennyire, ha a férjem is jelen van, de olyankor is van 1-2 olyan megszólalása irányomba, hogy a férjem szól rá, hogy állítson magán és fejezze be. Szemtelen, tiszteletlen.

Persze, megütni ezért nem kellett volna, de én sem ugrálnék örömömben, ha egy csapat 16 éves gyerek mondjuk tönkretenné a virágaimat a ház előtt... És az csak pár virág, nem több százméteres kukoricasorok. A férjem nem mond semmit, annyit jegyzett meg, mikor először hallottuk, mi történt, hogy már jó 10 éve ért az unokaöccsének az a pofon, biztos benne.


2023. jún. 21. 18:40
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
95%

A sogorno ek megmonadanam h a bacsinak van igaza. Nevelje meg a gyereket.

Oruljon h garazdasag es jogsi nelkuli vwzetes miatt nem jelenti fel a bacsi oket

2023. jún. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
94%
Itt a fiúk voltak a tahó parasztok, sógornő helyében inkább magamba néznék milyen gyereket nevelt.
2023. jún. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
93%
Ha az én gyerekem lenne, akkor is azt mondanám megérdemelte, és igaza volt a bácsinak! Ha a szülő nem tanította meg, hogy nem tesszük tönkre más munkáját/megélhetését, akkor majd megtanulják így.
2023. jún. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
93%

"Sógornőm felháborodva mesélte, hogy a fiát felpofozta egy pasi, csak úgy"


Hát nem éppen "csak úgy". Tök jogosan.

2023. jún. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon megérdemelte azt a pofont! Nemhogy a másodikat, harmadikat is érdemelt volna! Anyuci hozzáállásán látszik, miért ilyen a fiú.


A teljes történet hátterét ismerve, ha én ilyet tettem volna, apámtól kapnám a második pofont, és teljesen jogosan.

2023. jún. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
93%
S sajnos egyre több ilyen kölyökkel van tele a világ. Az sem lepne meg ha a férfin valahogy bosszút állnának. Az anyáról meg inkább nem írok semmit. A pasi helyében rendőrt hívtam volna, s kötelezném a kedves szülőket a kár megtérítésére, lehetőleg a kölykök munkájával.
2023. jún. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
96%
Szülőként a kárt azonnal kifizetném, gyerek meg mehetne diákmunkára amíg nekem vissza nem fizeti az utolsó fillérig.
2023. jún. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
94%

"Nem akartam neki mondani, de a fia egy szemtelen kamasz,"


Na ez a baj, hogy az ilyeneknél mindenki csak hümmög meg lesüti a szemét.

Mi sem voltunk jó gyerekek, de otthon az ilyet el sem mertük mondani.


Az öreg is jobb lett volna, ha kihívja a rendőröket.

2023. jún. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
94%
A szülőkkel a kárt meg kellene térítettni. Ha majd megfizetnek mindenért, és a jogsni nélküli motorzásért is kifizetik a büntetést, akkor mehet a bocsánatkérés.
2023. jún. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
91%

Sógornőd is érdemelne egy nagy pofont!!!! Örüljön hogy a bácsi nem jelentette fel őket.

Sajnos a tisztelet kezd kiveszni, de ez az előző generació hibája, a szülőké

2023. jún. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!