Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha valaki lekever...

Mit szólnál, ha valaki lekeverne egy pofont a gyerekednek? Jól érzem, hogy itt senkinek nincs igaza?

Figyelt kérdés

Sógornőm felháborodva mesélte, hogy a fiát felpofozta egy pasi, csak úgy. Utána mi ezt a másik szemszögből is hallgattuk, mert ismerjük a férfit/bácsit (65 év körüli).

A "csak úgy" kiderült, hogy az volt, hogy a fiú a barátaival egy kukoricás földön egész délután fel-alá motorozott, biciklizett, ezzel 12 sornyi kukoricát le is taroltak ott. Valaki szólt a föld tulajdonosának, a fent említett férfinek, ő meg kiment megnézni, hogy miről van szó, a fiúk még ott voltak (15-16 éves korosztály).


Elég erélyesen szólt nekik, hogy mit csinálnak, ezt hogy gondolták és hogy nem ott kéne motorozni, másnak a munkáját tönkretéve (a motorról annyit, hogy jogsija egyiknek sincs, kb. ilyen "tata garázsban tartott régi motorját vigyük már el" sztori akart lenni).

A fiúk elkezdtek visszaszólni neki, a végén már ment a kva anyázás, meg hogy a kva anyjának dumáljon, hagyja őket békén. Azt tudni kell, hogy a férfinek az édesanyja három hónappal ezelőtt hunyt el... Ezután két fiút a társaságból elkapott a pólójánál fogva, kaptak 1-1 pofont, amin úgy megszeppentek, hogy elkezdtek sírni, így indultak haza. Este a sztori folytatódott, mert sógornőm odament már sötétedés után a férfihez, becsengetett és elkezdett az utcán ordítozni vele, hogy mit képzel, miért emel kezet gyerekekre, és testi sértés miatt feljelenti, ha nem kér bocsánatot a fiúktól... Ő elkezdte mondani, hogy nem fog bocsánatot kérni, egyáltalán örüljenek, hogy rendőrt nem hívott, mert azt is megtehette volna éppen és a második pofont otthon kellett volna kapnia, hátha megtanulja, hogy mások tulajdonát nem tesszük tönkre.


Azóta sógornőm minket traktál, hogy most mit csinálhatna, ő ezt nem hagyja annyiban. Nem akartam neki mondani, de a fia egy szemtelen kamasz, aki sosem érzi, hol a határ. Velem általában kőbunkó, akkor viselkedik valamennyire, ha a férjem is jelen van, de olyankor is van 1-2 olyan megszólalása irányomba, hogy a férjem szól rá, hogy állítson magán és fejezze be. Szemtelen, tiszteletlen.

Persze, megütni ezért nem kellett volna, de én sem ugrálnék örömömben, ha egy csapat 16 éves gyerek mondjuk tönkretenné a virágaimat a ház előtt... És az csak pár virág, nem több százméteres kukoricasorok. A férjem nem mond semmit, annyit jegyzett meg, mikor először hallottuk, mi történt, hogy már jó 10 éve ért az unokaöccsének az a pofon, biztos benne.


2023. jún. 21. 18:40
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
92%

A pofon nem jogos, mármint abban az értelemben, hogy ha bíróság elé kerülne az ügy, akkor ezt a részét a történetnek az öreg szívná meg. Morálisan viszont inkább jogosnak tartom.

De tényleg inkább rendőrt kellett volna hívnia az öregnek, de hát egy ilyen szóváltásnál ekkora tahó kölyköknél valószínűleg én sem hívtam volna.

A te helyedben ha anyuka még egyszer rákérdez nálad, akkor azt tanácsolnám neki, hogy ne jelentse fel az öreget, mert az meg akkor feljelenti a kölyköket, vagy talán nem is muszáj neki, mert hivatalból vádat emelnek ellenük, ha előkerülnek a részletek. Valamint hogy valamit kezdjen a gyerekével, mert egyrészt rohadtul szemtelen, másrészt meg idióta is: ha azért kapok egy pofont, mert súlyosan illegális dolgot csináltam, akkor örülök, hogy ennyivel megúsztam, és nem megyek sírni anyuhoz. Ja, harmadrészt meg anyuka a saját hozzáállásán is változtasson, első körben büntesse meg a gyereket valahogy.

2023. jún. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
88%
Gyerekkorban ennél kisebb dologért is kaptunk pofont a szomszédtól, vagy a játszótéren más gyerek szülőjétől. Otthon meg sem mertük mondani, mert akkor a szülőnktől kaptuk volna a másikat.
2023. jún. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
93%
A sógornő és a fiúk nagyon el vannak tájolva. A bácsi nyugodtan kihívhatta volna a rendőröket, mert amit a kölykök csináltak, az bűncselekmény volt (a feketén vezetés és a károkozás is), és valószínűleg nevelő ereje lenne egy kis cirkusznak a bíróság előtt. A pofon bár nem "jogszerű", és lehet róla vitatkozni, az adott helyzetben érthető reakció volt az öregtől. A helyedben simán elmondanám a kedves famíliának, hogy fordítva ülnek a lovon. Ha a sógornő kicsit is normális lenne, minimum kifizetné az okozott kárt, és a pici fiát a fülénél fogva rángatná oda bocsánatot kérni (ill. diákmunkán ledolgozni azt a pénzt).
2023. jún. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom az ilyen sógornőkkel (persze nem vele) történtek pár éva azok a kérdések, amikor a csemete összehajtogatta az Ipad-et, a rokon meg elrendezte egy bocsikával, hisz még gyerek, meg hogy nincs neki annyi pénze.
2023. jún. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
5%
Egy pofon soha sem jogos.
2023. jún. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
86%
11. A pofontól semmi baja nem lett a gyereknek. Testi sértésről szó sincs. X napon túl gyógyuló sértés sincs. Egy pofonnal a bíróság, rendőrség sosem foglalkozik. Ott csak akkor foglalkoznak ilyesmivel, ha vér folyik.
2023. jún. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
85%
Mert a felmenők szídása az? Csak a mai gerinctelen puhapöcs generáció olyan bárgyú, hogy még ettől sem megy fel a pumpa.
2023. jún. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem örülhet a sógornő, hogy pár pofonnal megúszta a fiacskája és a haverjai, még ha a pofon nem is a helyes reakció. A férfi simán megtehette volna, hogy levideózza a rongálást, rendőrt hív, majd a suttyú fiúk szüleit a kár megtérítésére kötelezi. A fiú anyja helyében nekem lesülne a bőr a képemről szégyenemben. Ezt akár meg is mondhatod a sógornődnek, ha már titeket traktál, hátha kicsit észbe kap.
2023. jún. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
89%

Apuka vagyok. Ha az én fiam jogsi nélküli motorral, birtokot háborítva tönkretenné más tulajdonát, ráadásul még neki állna feljebb, hááát … a gondolata is felháborít. Elkísérném a bácsihoz, hogy személyesen kérjen bocsánatot tőle. Vagy ez vagy a nadrágszíj. Ezen nincs mit ragozni. Az okozott kárt pedig nyári munkából kifizettetném vele. Csak gyárat vagy földet választhatna. Tanulja meg a mi a robotolás, a fizikai munka.


A sógornőnek pedig gratulálok. Nem lesz abból a gyerekből ember. Minősítetlenül viselkedik a fiú, de büntetés helyett a segge is ki van nyalva.

2023. jún. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
94%
Jól kipicsáznám a fiamat.
2023. jún. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!