Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha valaki lekever...

Mit szólnál, ha valaki lekeverne egy pofont a gyerekednek? Jól érzem, hogy itt senkinek nincs igaza?

Figyelt kérdés

Sógornőm felháborodva mesélte, hogy a fiát felpofozta egy pasi, csak úgy. Utána mi ezt a másik szemszögből is hallgattuk, mert ismerjük a férfit/bácsit (65 év körüli).

A "csak úgy" kiderült, hogy az volt, hogy a fiú a barátaival egy kukoricás földön egész délután fel-alá motorozott, biciklizett, ezzel 12 sornyi kukoricát le is taroltak ott. Valaki szólt a föld tulajdonosának, a fent említett férfinek, ő meg kiment megnézni, hogy miről van szó, a fiúk még ott voltak (15-16 éves korosztály).


Elég erélyesen szólt nekik, hogy mit csinálnak, ezt hogy gondolták és hogy nem ott kéne motorozni, másnak a munkáját tönkretéve (a motorról annyit, hogy jogsija egyiknek sincs, kb. ilyen "tata garázsban tartott régi motorját vigyük már el" sztori akart lenni).

A fiúk elkezdtek visszaszólni neki, a végén már ment a kva anyázás, meg hogy a kva anyjának dumáljon, hagyja őket békén. Azt tudni kell, hogy a férfinek az édesanyja három hónappal ezelőtt hunyt el... Ezután két fiút a társaságból elkapott a pólójánál fogva, kaptak 1-1 pofont, amin úgy megszeppentek, hogy elkezdtek sírni, így indultak haza. Este a sztori folytatódott, mert sógornőm odament már sötétedés után a férfihez, becsengetett és elkezdett az utcán ordítozni vele, hogy mit képzel, miért emel kezet gyerekekre, és testi sértés miatt feljelenti, ha nem kér bocsánatot a fiúktól... Ő elkezdte mondani, hogy nem fog bocsánatot kérni, egyáltalán örüljenek, hogy rendőrt nem hívott, mert azt is megtehette volna éppen és a második pofont otthon kellett volna kapnia, hátha megtanulja, hogy mások tulajdonát nem tesszük tönkre.


Azóta sógornőm minket traktál, hogy most mit csinálhatna, ő ezt nem hagyja annyiban. Nem akartam neki mondani, de a fia egy szemtelen kamasz, aki sosem érzi, hol a határ. Velem általában kőbunkó, akkor viselkedik valamennyire, ha a férjem is jelen van, de olyankor is van 1-2 olyan megszólalása irányomba, hogy a férjem szól rá, hogy állítson magán és fejezze be. Szemtelen, tiszteletlen.

Persze, megütni ezért nem kellett volna, de én sem ugrálnék örömömben, ha egy csapat 16 éves gyerek mondjuk tönkretenné a virágaimat a ház előtt... És az csak pár virág, nem több százméteres kukoricasorok. A férjem nem mond semmit, annyit jegyzett meg, mikor először hallottuk, mi történt, hogy már jó 10 éve ért az unokaöccsének az a pofon, biztos benne.


2023. jún. 21. 18:40
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
7%

Jó kis sztori lenne, csak ott rontottad el, hogy tök életszerűtlen, hogy egy harmadik embert b*szogassanak ezzel.


De azért: 4/5

2023. jún. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
94%
Ebben az esetben teljesen megérdemelt volt a pofon és örüljön, hogy rendőrségi ügy nem lett belőle.
2023. jún. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
82%
Ha az én kukoricásomat tették volna tönkre én eltörtem volna a kezüket, felgyújtottam volna a motrukat!
2023. jún. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
94%

De miért nem mertek szólni? Miért hallgattok,mint hal a szatyorban? Világosítsátok már fel a kedves sógornőt,hogy nem az ő pici fia szarta a spanyol viaszt. Mégis hogy gondolja,hogy más munkáját tönkre teszi?

De mondjuk a karma dolgozik és anyuka is megtapasztalja majd a nevelése gyümölcsét.. mert abban biztos vagyok,hogy majd a szeretett gyereke vele is így fog beszélni,ha anyuka esetleg megkéri,hogy vigye ki a szennyest.

Én a helyetekben megmondanám a magamét,a sógornőnek.

2023. jún. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
94%
Annak örüljenek hogy nem én voltam az a ,,bácsi,, mert én még a nyakukat is kitekertem volna pluszba a motorokat a hátukon törtem volna el. Úgyhogy örüljenek annak hogy nem kemènyebb bácsival találkoztak aki lehet még a szüleiket is felpofozta volna!!!!
2023. jún. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
89%
Ebben az esetben a bácsival értenék egyet, és azt mondanám: megérdemelted, fiam. Elég baj az, hogy az anyja még hepciáskodik, mikor egyértelműen a gyerek a hibás - azt is figyelembe véve, hogy a bácsi még olyan korban nevelődött, amikor a gyerekek testi fenyítése is megszokott, mondjam azt, normális volt, és egy pofonon, pláne jól megérdemelten senki nem akadt fenn. A sógornőd meg a fia irtó gázak, és lesz még baj ezzel a sráccal bőven, mert sajnos nem tanították meg helyesen viselékedni.
2023. jún. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
94%
Én tuti megmondtam volna a sógornőnek hogy a fia egy kis köcsög. De a leírásod alapján, volt kitől örökölnie. Jól tette a bácsi, igaza volt! A mai kölyköknek jogai vannak, ki is használják rendesen, de ha kapnak egy atyai pofont mert bunkók, akkor egyből gyámügyet hívnának a szülőkre.
2023. jún. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
91%
Én meg is vesszőztem volna mind. Szerencséjük volt a bácsival
2023. jún. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
89%
Én általában úgy vagyok vele, hogy ha valaki kezet mer emelni a gyerekemre, az meghal. De itt, ebben az esetben, valóban tőlem kapta volna a másikat. Remélem, hogy nem lesz ilyen kis szrházi belőle.
2023. jún. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
90%
#30 respect
2023. jún. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!