Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Próbálnál beszélni a gyerekvál...

Próbálnál beszélni a gyerekvállalásról a fiatalokkal vagy rájuk hagynád és csak segítenél amiben tudsz?

Figyelt kérdés

A legnagyobb fiunk és a baratnője velünk laknak. Mindketten nehézségekkel küzdenek, elkél a segítségem az életvezetésükben, de szerencsére jobban boldogulnak, mint az elején gondoltuk volna. Tényleg jól kijövünk egymással, nincsen ezzel sem gond. Ahogy viszont beszélgettünk, már felmerült náluk a gyermekvállalás gondolata és ez egy kicsit megrémít, mert nem csak egy gyereket szeretnének, hanem többet is.

Mindketten dolgoznak, bizonyára a gyereket is jól el tudnák látni, de félek, hogy anyagilag nem férne bele nekik több és esetleg más szempontból is meghaladná a képességeiket. Persze ezt nem tudhatjuk előre, mint ahogy azt sem, hogy a kicsinek lesznek-e nehézségei, mint a szüleinek.

Sajnos mi sem fiatalodunk az apjukkal, kérdéses, hogy meddig tudunk ténylegesen hathatós segítséget biztosítani nekik.


2023. nov. 21. 06:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 A kérdező kommentje:

Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy ha mi annak idején tudjuk, hogy problémásak lehetnek, nem vállaltunk volna 3 gyereket, de ugye késő bánat.

Megbántani sem szeretném őket ezért is őrlődök már egy ideje ezen.

2023. nov. 21. 06:38
 2/61 anonim ***** válasza:
84%
Hát én alapból azt se engedném hogy a nyakamon éljenek. Ha felnőttek egy párkapcsolathoz, akkor éljenek is külön
2023. nov. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
89%
Költözzenek el és ott csinálhatnak amit akarnak.
2023. nov. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
97%

Gyanúsan sokat írod, hogy "nehézségek" és "problémásak".

Fogyatékosságról vagy mentális betegségről van szó?

2023. nov. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
91%

Nem egyértelmű, miről írsz.


Megjegyzem, hozzám nem vállalhatnának gyereket, max. ha tudnám, hogy 1-2 éven belül elköltöznek, mert ez a terv.

2023. nov. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
97%
Ha veletek laknak, akkor jogod van megkérdezni, mivel a gyerek születése a ti életeteket is megváltoztatja.
2023. nov. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
96%
Hogy vársz tanácsot, ha nem írsz egértelműen? Mi bajuk van, fogyatékosak? Amúgy meg dolgoznak, mennyit keresnek?
2023. nov. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
77%
Elmeséltem, hogy a nagyszüleim, a szüleim és mi is a gyerekvállalásba roppantunk bele anyagilag és lelkileg, pedig mindenhol csak 1-1 gyerek született. Korán meghalt mindenki. A gyerektelen rokonaink sokáig és nyugodtan éltek.
2023. nov. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
91%

Kezdetnek havonta rakjanak félre a gyerekre pénzt, ti pedig szálljatok ki a segítésükből. Legalább a rezsit és a kaját fizetik?

Anyagilag kijönnek? Van havi plusz 100e egy gyerekre?

2023. nov. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
79%
Én megbeszélném velük, hogy lehet külön menni családosdit játszani, ha ennyire felnőttnek érzik magukat. A tetteik minden következményét is illik önállóan megoldaniuk. Én csak nagymama leszek, ami nem jelenti azt, hogy helyettük nevelem és eltartom az unokát is. Ez kizárólag az ő dolguk.
2023. nov. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!