Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hagynátok a 15 éves fiatoknak,...

Hagynátok a 15 éves fiatoknak, hogy suli után néha-néha beüljön a barátaival cukrászdába vagy kávézóba?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva, egy kicsit tanácstalan vagyok. A fiam folyamatosan mondja, hogy szeretne a barátaival lógni néha a suli után, én viszont annyira nem örülök neki. 15 évesen még nem érzem olyan érettnek, hogy csak úgy lófráljon a barátaival a belvárosban, meg természetesen jobban örülnék neki, ha a zsebpénzét nem elköltené, hanem félrerakná, hogy majd 18 éves korára legyen egy kis megtakarítása. Viszont azt sem szeretném, hogyha a barátaival ezért megromlana a viszonya, mert csak az iskolában találkoznak. Ti mit tennétek?
2023. okt. 31. 14:37
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
33%

Fizesd be edzesre,h me egeszsegtelen szemetek magabatomesevel mulassa az idejet a barataival.


Hagyd talalkozni a baratsival,sot hivd meg oket ebedre vacsira az otthonotokba. Egy jo csalad megteszi.

N/40

2023. nov. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
87%
#31 remélem nem nevelsz gyereket
2023. nov. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a kommenteket, de válaszolok.


15 éves a lányom. Mostanában elmegy a barátnőjevel/a barátnoivel/a sporttarsaival cukrászdaba, mekibe, kávézóba, ide - oda.


Nem túl sűrűn, mert nincs sok szabadideje a gimi és a sport meg a plusz nyelvtanulas miatt.


De én örülök hogy megy. Örülök hogy hívják. Örülök hogy él. Örülök hogy boldog.

2023. nov. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha tud magára vigyázni és nem felelőtlen akkor simán el kell engedni.
2023. nov. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
65%

A zsebpénz nem azért van, hogy félre rakd nagy korodra. Én 8 éves korom óta kaptam zsebpénzt pár évig, és folyton félre raktam. Utólag nagyon bánom. Rengeteg élményt hagytam ki, amik akkor nagyszerűek lettek volna, a pénz meg még ha sok is lenne zsebpénzből, se érné meg, nem hogy az a semmi, amit egy szülő megengedhet általában.


15 évesen már bőőőőőven érett erre. Az érettség úgy is jön, hogy kitapasztalja. Rosszul látod, ha a te érettségedből nézed és azt vágyod, hogy egy olyan érettséget érjen el, amit te megfelelőnek ítélsz meg. Az az érettség sose jön el, ha nem magától tapasztalódik ki. Egy növény sem lesz megfelelő a nagyobb vázára, ha a kis vázába üresen áll, föld és víz nélkül.


Nagyon nincs nálad harmóniában a valódi érték, és a földi rendszerben való egyensúlyozás. Tudom, mert onnan való vagyok, mint te. De te nem, és már nem is fogsz talán, mert neked így jó, de bárki aki követi a példád nagyot koppan majd, mert rájön, mennyi élményt engedett el, amik fillérekbe kerültek volna, csak, hogy az a fillér, amit később 2 óra munkával megkeres, meglegyen.., ami akkorra már semmit értéket nem jelent, mint gyerekként korábban, ugyanaz az összeg, akkor ott a helyzetben.


Ez nem a barátokról szól, hanem arról, hogy nem látod, hogy visszatartod a gyermekedet.


Én is jobban örülnék millió dolognak, ha a gyermekem úgy csinálná, már most látná ezt, meg azt, már most úgy gondolkodna, érezne, hogy így és úgy.., de nem így van, mert ők más emberek, mint mi most és akik mi voltunk. A saját útjukat kell járniuk, rájönni azokra a bölcseletekre, amik személyesen neki működnek, és nem adhatók át kintről, tőlünk.


Meg ne cukrászdába menjen, meg kvzóba.. A kv konkrétan az egyik legfeleslegesebb, legmérgezőbb legális drog, a cukor pedig ennél is rosszabb, 100%os méreg. Üljön be, de okosan válasszon ha lehet, meg mondja a többieknek, hogy menjenek normális helyekre, ahol nem kell pénzt költeni, és ahol az élvezet nem az, hogy fogyasztasz valamit, ami finom.., hanem valós értékkel bíró.

Ez a rész, hogy ezt is kihagytad a neveléséből még egy misét megérne.

Hogyan várod, hogy felelős legyen, ha nem csak nem hagyod tapasztalni, mert valótlan szintű és formájú elvárásokat raksz elé feltételként, de még csak nem is neveled...?? Ha ilyen helyekre akar menni, akkor nincs más következtetésem, csak, hogy kb nem is beszélsz vele sose.

Kapj észbe nővér, mert már rég késő így is.

2023. nov. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan várod, hogy felelős legyen, ha nem csak nem hagyod tapasztalni, mert valótlan szintű és formájú elvárásokat raksz elé feltételként, de még csak nem is neveled...?? Ha ilyen helyekre akar menni, akkor nincs más következtetésem, csak, hogy kb nem is beszélsz vele sose."


Igazad van kisszívem, a cukrászda meg a kávézó a sátánisták törzshelye - normális ember a lábát be nem teszi.

Na te jobb is, hogy végig kuporgattad a gyerekkorodat, nem vesztettél úgy látom semmit.


"ahol az élvezet nem az, hogy fogyasztasz valamit, ami finom.., hanem valós értékkel bíró.

Ez a rész, hogy ezt is kihagytad a neveléséből még egy misét megérne."

És beteg is vagy. Remélem nem lesz gyereked, halálba fogod szekálni a fasságaiddal, hogy cukrászda helyett magozdába menjen, nehogy már finom legyen, mert az milyen már...

2023. nov. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!