Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hagynátok a 15 éves fiatoknak,...

Hagynátok a 15 éves fiatoknak, hogy suli után néha-néha beüljön a barátaival cukrászdába vagy kávézóba?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva, egy kicsit tanácstalan vagyok. A fiam folyamatosan mondja, hogy szeretne a barátaival lógni néha a suli után, én viszont annyira nem örülök neki. 15 évesen még nem érzem olyan érettnek, hogy csak úgy lófráljon a barátaival a belvárosban, meg természetesen jobban örülnék neki, ha a zsebpénzét nem elköltené, hanem félrerakná, hogy majd 18 éves korára legyen egy kis megtakarítása. Viszont azt sem szeretném, hogyha a barátaival ezért megromlana a viszonya, mert csak az iskolában találkoznak. Ti mit tennétek?
2023. okt. 31. 14:37
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
87%
Na most ez vajon provokáció vagy csak kitaláció? Esetleg mind2?
2023. okt. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
94%

Miért kell hogy legyen megtakarítása 18 éves korára? A zsebpénzét hadd költse már arra, amit szeretne - jelen esetben a barátaival beülni egy-egy sütire vagy kávéra-teára, akármire. Ne vedd el tőle ezeket az élményeket.

Takarékoskodni bőven ráér később is.

2023. okt. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
93%

Örülj,hogy cukrászdâba megy,apám ennyi idősen piâlt , cigizett .

😁

2023. okt. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
14%
15 éves srácok nem járnak cukrászdába, máshova akar menni az tuti.
2023. okt. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
92%
Igen
2023. okt. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
95%

Jelzem nem vagyok szülő. A saját tapasztalataim alapján írok.

Miért ne engedhetnéd el? Ezt áruld már el nekünk mert kíváncsi vagyok

"Nem elég érett hogy egyedül lófráljon a városban "

Iskolába nem egyedül megy? Valamint ez egy cukrászda nem egy kocsma.

Miért baj hogy ha egy órával később ér haza?

A zsebpénzt pedig úgy se fogja megtakarítási felnőtt koráig. Senkinek sem sikerül. Hónap elején adj neki mondjuk egy 10k-t és abból gazdálkodjon egész hónapig.

2023. okt. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
94%
Ha koleszos lenne, akkor is van kimenőjük, simán kimehetnek délután a városba. Én koleszos voltam 14éves koromtól, volt kimenőnk, adott időre vissza kellett érni és ennyi. 15 évesen miért ne mehetne el cukrászdába, moziba, akárhova a barátaival? Teljesen normális igény egy kamasznál. Nem éjszakára akar kimaradni.
2023. okt. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
94%
Elveszti barátait, nem lesz barátnője, félénk lesz társaságban... aztán meg ott hagy téged magadra, mert kikészül idegileg a tiltástól és saját életet akar...
2023. okt. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
4%
Rossz hírem van, nem cukrászdába fognak menni, hanem piálni, cigizni. Ettől függetlenül engedd el, különben majd máshogy oldja meg. A tizenéves kor erről szól.
2023. okt. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
96%
A "zsebpénz" pont arra való, hogy az ilyen kis baráti szórakozásait kiélje. Ha azt akarod, hogy legyen megtakarítása, arról gondoskodj TE. Hiszen te vagy a szülő.
2023. okt. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!