Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hagynátok a 15 éves fiatoknak,...

Hagynátok a 15 éves fiatoknak, hogy suli után néha-néha beüljön a barátaival cukrászdába vagy kávézóba?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva, egy kicsit tanácstalan vagyok. A fiam folyamatosan mondja, hogy szeretne a barátaival lógni néha a suli után, én viszont annyira nem örülök neki. 15 évesen még nem érzem olyan érettnek, hogy csak úgy lófráljon a barátaival a belvárosban, meg természetesen jobban örülnék neki, ha a zsebpénzét nem elköltené, hanem félrerakná, hogy majd 18 éves korára legyen egy kis megtakarítása. Viszont azt sem szeretném, hogyha a barátaival ezért megromlana a viszonya, mert csak az iskolában találkoznak. Ti mit tennétek?
2023. okt. 31. 14:37
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%
Igen
2023. okt. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim válasza:
93%
Igen.
2023. okt. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
91%

Engedném, ne viccelj, 3 év múlva felnőtt ember

A másik meg, nincs olyan, hogy egy gyerek a felnőtt életére takarékoskodjon , így mikor fog élni?

2023. okt. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
94%
Alap
2023. okt. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
94%
Cukrászdába akar beülni, nem diszkóba menni... Ugye tudod, hogy az állandó tiltással csak arra tanítod meg, hogy hazudjon jobban? Hagyd élni, kicsit leválni! Attól, hogy heti 1szer később megy haza, nem fog elkallódni.
2023. okt. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
93%
Persze hogy engedném, minden kamasznak igénye van arra, hogy sulin kívül is összejárjon a barátaival. Te nem így tettél? A zsebpénzét meg hadd költhesse el, arra való. Takarékoskodni ráér később, hadd ne kelljen 15 évesen erre gondolnia, hacsak nem éltek nagyon szűkösen. És költse el inkább cukrászdában, mint titokban piára vagy cigire.
2023. okt. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
95%
15 évesen már egyből középsuliban voltam, kollégiumba kerültem 100 kilóméterre az otthontól. Ott is azért sétálgattunk a városban 15 évesen. Nem lett bajom. Örülj neki, hogy kicsit önállósodni akar még ha csak ilyen apróságokban is. Ez hosszabb távon előny lesz, pl munkánál.
2023. okt. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
85%

nem hallod, még elé is megyek az iskolába, hogy biztosan hazajöjjön, aztán lezárom a pincébe.

Basszus, 15 éves, miért ne mehetne el egy süteményre a barátaival? Azt akarod, hogy ne legyenek barátjai? Mert akkor jó úton jársz.

Nem kis óvodás gyerek már, simán elvan a városban egyedül is. Én 15 évesen mentem mindenfelé. Volt nálam telefon, ha valaki akart valamit, eltudott érni.

2023. okt. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
94%
Simán lehet endegni, most egy másfél órával ér haza semmi gond nincs belőle, egy cukrászdába vagy kávézóba akar beülni, nem egy kocsmába.
2023. okt. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
90%
15 évesen nem elengedni a barátaival délután egy cukrászdába (vagy valahova) elég nagy túlzás. Nem ötéves már... A megtakarítása nem ezen fog múlni
2023. okt. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!