Jogos azt mondani egy szülőnek, hogy ha otthon lakik a felnőtt gyerek, fizesse a tatarozások felét?
31: ezért nem kell olyat írni, hogy "Gondolom, az otthon lakó gyerek "ingyen" lakik", vagy "viszont ők nem laknak most ingyen".
Mert nem ír róla semmit. Ezért nem állítok fel egy hipotézist, majd nem annak fényében válaszolom meg a kérdést.
Ez igen sok mindentől függ. Nálunk a családban elég sok helyen otthn laknak még a felnőtt fiatalok, de a házak karbantartásába , felújításába nem kell beleszállni, mivel nekik az a feladatuk, hogy spóroljanak a majdani különálló életükre.
Más a helyzet akkor, ha a felnőtt, otthon lakó fiatal úgy rendezkedik be, hogy tartósan a szülőkkel marad, akár örökre és az ingatlan is várhatóan az övé lesz, ekkor már elvárható, hogy az állagmegóvásban részt vegyen.
Megint más a helyzet, ha több tesvér, leendó örökös is van és egy sokmilliós felújításról van szó. Ekkor meg kell beszélni, mi legyen, ha a szülők nem bírják, nem akarják egyedül állni a házfelújítást, akkor mi legyen.
Az is egy nehéz helyzet, ha a ház állapota rossz, a szülők nem állnak jól anyagilag, de megérné felújítani, korszerűsíteni a házat, mert szükség lenne az állagmegóvásra és az energiamegtartó korszerűsítésre. Ilyenkor mérlegelni lehet az otthon lakó nagykorúnak, hogy neki ez hogyan érné meg? Lehet akár úgy is megállapodni, hogy ő beleszáll a költségekbe, de később ezt valamilyen módon a vele együtt öröklő testvérei majd kompenzálják. Nyilván, ha eddig ő úgy lakott a szülőkkel, hogy a rezsibe, egyéb költségekbe sem kellett beszállnia, akkor joggal mondhatják a testvérei, hogy jogos a szülők kérése, most szálljn bele a felújításba, de akkor ezt az otthonlakást nem igazán lehet segítségnek venni, ez így már nem "mamahotel".
Nagyon fontosak a körülmények, anélkül nem lehet jó választ adni.
42:
"De mindegy is,mert amúgy meg ha valóban ismerősről van szó, akkor még a kérdezőnek baromira semmi köze nincs hozzá amúgy,csak elkezdett itt pletyizni.Ha valóban semmi egyebet nem tud a helyzetről, akkor ugyanannyira volt értelmetlen megkérdezni ezt,mint amennyire értelmetlen megválaszolni."
Nagy igazságot írtál le!
Nem véletlen, hogy le is vagy pontozva, jó gyakoris szokás szerint (ahol a válasz pontértéke fordítottan arányos a leírtak hasznosságával vagy igazságtartalmával).
Valaki fölvetette, hogy ha beszáll a gyerek a költségbe, akkor kapjon tulajdonjogot vagy haszonélvezetet, vagy öröklésnél nagyobb részt.
Nos, ez csak akkor jogos, ha a felújítás nem állagmegóvás, hanem értéknövelő beruházás. Pl. kicseréljük a tetőléceket és a cserepeket, mert korhadtak a tetőlécek, és a cserepek is már rossz állapotúak. Ez állagmegóvás. Ha telepítek rá napelemet is, ez viszont értéknövelő beruházás. Hasonlóan az 50 éves fürdőszobában a csövek cseréje és minden ami ezzel jár (újracsempézés, -járólapozás) az bizony csak állagmegóvás, nem értéknövelő beruházás. Még akkor sem, ha egyébként többért el lehet adni felújított fürdőszobával, mint felújítás előttivel.
Nem jogos, mert nincs benne tulajdonrésze, az pedig egyáltalán NEM biztos, hogy örökli is.
Bocs. Elméletben pl én is örököltem volna apám házát, gyakorlatilag meg házasság előtt ráíratta a nőjére (sok minden más mellett). :D
Még jó, hogy nem szálltam be a felújítási költségekbe, mert nekem semmi hasznom nem származik belőle, mivel gyakorlatilag semmi közöm ahhoz a házhoz.
Na, ennyit erről, hogy tuti örökli a gyerek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!