Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám elhívott minket...

Anyukám elhívott minket utazni, ez ilyen szörnyű dolog?

Figyelt kérdés

A szüleimmel nagyon jó a kapcsolatom. A férjem annyira nem kötődik hozzájuk, más nagyon a habitusuk. A férjem inkább csendes, a szüleim és én is pörgősek vagyunk, sokat nevetünk, hülyéskedünk.

Anyukám elhívott minket (a férjem, a két gyerekünk és engem) egy hetes utazásra, mindent ők fizetnek, csak egy kis költőpénz amit vinnünk kell.

Viszont a férjem nem akar anyukámékkal menni. De megvan sértődve mikor mondtam neki, hogy akkor én elmegyek a gyerekekkel. Nekünk is itthon kellene maradni mert egy család vagyunk. Szerintem borzasztóan önző ez tőle, hogy azért mert ő nem akar menni ezért senki se menjen.

Vagy ez a megszokott dolog? Hogy ha valaki nem akar valamit akkor az egész család nem akar semmit. Ha ő akarnak menni az ő szüleihez de nekem nincs kedvem, akkor vagy össze szedem magam és átmegyek/jól érzem magam, vagy nem megyek, de nem is hisztizek azért, hogy ők mennek.


2023. szept. 17. 17:06
1 2
 1/19 Flagstaff ***** válasza:
96%
Szerintem nem normális, inkább menne ő is és érezné jól magát veletek, amennyire tudja. Gondolom, nem rángatnátok ki a hajánál fogva a hotelszobából, ha el akarna vonulni filmezni, amíg ti mondjuk medencéztek, vagy ilyesmi... Tényleg önző, mert így a gyerekeit is megfosztja az utazástól is meg a nagyiéktól is.
2023. szept. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
96%
Férjednek 2 választása van: Vagy megy veletek, vagy marad nélkületek arra az időszakra.
2023. szept. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Fura azért hogy a párod csendes antiszociális te pedig szociális éa pörgős vagy.Mindenesetre ég és föld vagytok már bocsi. Ha ő nem akar menni akkor ne menjen de ne akadályozza már meg hogy te és a gyerekek nyaralni menjenek.
2023. szept. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hasonló a helyzet, bár nálunk a férjem szülei nem olyanok, mint mi, ennek ellenére férjem kijön velük. És természetesen mehet velük nyaralni ha akar. Nem fogom ebben akadályozni, csak azért mert én nem igazán bírom a szüleit.
2023. szept. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a korrekt, ha hagyná hogy te elmenj a gyerekekkel, nem értem, hogy ez neki miért fáj. (Pontosabban értem, önző és úgy van vele hogy nehogy már mindenki más szórakozzon mikor ő nem, de na, egy normális emberben ilyen nem merül fel.) Szerintem kifejezetten egészséges ha a pár nincs egymás seggében 0-24-ben és külön is képesek jól érezni magukat, akár több napig is. A gyerekek felé is önzőség, hiszen egy nyaralás hatalmas élmény nekik, mert még minden új és minél többet akarnak tapasztalni. Megoldást sajnos nem tudok, kérdező, csak annyit tudok mondani, hogy teljességgel neked van igazad.
2023. szept. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

Mi egyszer mentünk el az anyóssal nyaralni, azóta is a fejünkre kiabálja elferdítve, hogy ő fizeti a szórakozásunkat, amiről szó sem volt, a mi részünket mi fizettük.


Azóta én nem mentem velük nyaralni, a férjem is csak egy napra nézett le hozzájuk, aztán jött is haza.


Az én lelki nyugalmam többet ér.

2023. szept. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ok, ne menjen, de mi az, hogy akkorTe sem mehetsz a gyerekekkel? Ő mondja meg mikor hova mész? Máskor sem mész nélküle sehova?
2023. szept. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
30%

KIZÁRT, hogy menjek úgy, hogy ŐK fizetik az egészet.

Nincs az az isten. Ebből tudod mi lesz? Hogy utólag a legelső sérelemnél a fejedhez vágják - vagyis a férjedéhez -, hogy ők kifizették, szóval pofabe.


Felejtős.


Abban nincs igaza a férjednek, hogy ti ne menjetek, azt eldöntheti, ő akar-e (én nem akarnék, főleg mert introvertált vagyok, és nekem rhadtul megterhelő egy hét egy pörgős, minden értelmetlen hülyeségről cseverészős emberek között)

2023. szept. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Soha nem vágtak semmit a fejemhez/fejünkhöz ha segítséget nyújtottak bármiben. Sajnálom, hogy neked rossz tapasztalatod van.

Egyébként szoktam a férjem nélkül is menni több helyre. Igaz nem így, és nem ennyi napra.

2023. szept. 17. 18:49
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha megy megy ha marad marad. Nem kell sem neki megsértődni, sem neked erőltetni, hogy menjen.

(Hosszútávon ez a házasság nem fog működni. Annyira ellentétek vagytok, hogy néhány évig még menni fog akár jó idoszakokkal, de legkésőbb ha a gyerekek megnőnek tonis szét mentek.)

2023. szept. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!