Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim feltétele, ha a...

Szüleim feltétele, ha a kocsinkat tankolom csak költőpénzből fizethetek?

Figyelt kérdés

Végzős gimis vagyok 18 éves.


Közelmúltban szereztem meg a jogsit is. Több kocsival rendelkeznek, az egyiknek a kocsiját akármikor használhatom, viszont csak azzal a feltétellel, ha a zsebpénzemből megy a kúton bele a benzin és perkálok.


Ez nem fair eléggé.


Amennyit adnak sem sok, gépkocsi meg durván sokat fogyaszt. Tehát ez így nem oké, leterhel anyagilag. Ráadásul nem számít a szüleimnek. Nem értem. Ez miért elvárandó?.


2023. aug. 26. 10:39
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%

Sose mondták, bármikor elvihettem a kocsit, de automatikus volt, ha én használom utána tankolok 🤷🏼‍♀️. De szerintem ha szóvátettem volna, hogy azt is ők állják mehettem volna gyalog, mert tuti nem kaptam volna meg a kulcsot.

Vállalhatsz diákmunkát vagy vehetsz ennyi pénzért (sőt kevesebb) buszbérletet benzin helyett és az tuti kitart a hónapban. Másfél év után nekem adták a kocsit, mert ők nem használták (kettő volt a családban), azzal a feltétellel, hogy innentől a biztosítás, szerelő stb is az én felelősségem, nemcsak a tankolás. Igazuk is volt, hamar megtanultam, hogy az autó fenttartása "drága mulatság" (sose voltunk szegények, de a pénz értékét megkell akkor is tanulni). Én örültem, mert legalább magát az autót nem kellett megvennem 🤷🏼‍♀️ azt megkaptam.

2023. aug. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
100%

az eszedbe se jut hogy diák munkázz, vagy rendes munkád legyen mi? csak az hogy te ingyé használhasd a kocsit, vagy h több zsebpénzt kapj.... hát persze

el vagy te tévedve, szüleid marha korrektek hogy hagyják h a kocsit vezesd

tudod te egyáltalán mibe kerül egy kocsit fenn tartani? nem csak ám tankolni kell, vannak adok, és mindenféle amortizáciok és szervíz költségek... vegyél magadnak egy autot és megtudod hogy mennyire szerencsés is vagy h csak tankolnod kell most a kocsit

18évesen már marhára nem a szüleiden kellene élősködnöd, hanem azon gondolkozni hogy te magadat akarod eltartani magad megdolgozni a pénzért és nem az ősöket terhelni még ezzel is... én és egy csomo ismerősöm anno így voltunk ezzel, hogy hiába adtak volna a szüleink még még még mindent is nem fogadtuk el mert rosszul éreztük magunkat, inkább megkerestük magunknak és megdolgoztunk a dolgainkért. És nem 18évesen kezdtünk hanem már korábban diákmeloztunk itt ott vagy akár feketén is. Nem ám hogy még több zsebpénzt kunyeráljak

2023. aug. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mihez kell a kocsi? Ha nem létszügséglet akk megoldanám máshogy... Majd ha dolgozol,elköltözöl és saját lábra állsz akk talán nem fogod soknak tartani.. Amúgy attól is függ hol élnél.. Ha Pesten oda ne vidd, felesleges...
2023. aug. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
91%
Nem te vagy kérdező az a korábbi gyk-s témában említett egyén akit szülei hoztak-vittek minden nap autóval az iskolába, de viszont egy nap mikor sem a szülei de még a szomszéd bácsi sem ért rá elvinni akkor nem mentél aznap iskolába???
2023. szept. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
12%

Jajj a pronyók itt is itt vannak.

Ezen az oldalon mindenki szegény?

2023. szept. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
100%
45ös, nem csak nem mindenki nagyarcú kisszerszámú úrifiúcska:-D
2023. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a problémát. Ha a zsebpénz nem elég, akkor lehet valami diák munkát vállalni es es mar is több lesz a pénzed.

A másik lehetőség, hogy jársz biciklivel vagy gyalog.

2023. szept. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
40%
Az ország bérlet diákoknak 1800 Ft, olcsóbb mint bármi.
2023. szept. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
32%

Apám is ezt csinálta velem, akkor én sem éreztem korrektnek. Ma szülőként ugyanezt csinálnám.


Én amúgy simán megcsináltam, elvittem az apa vagy anya kocsiját és úgy áltam le vele a ház előtt, 1-2 deci benzin hagytam benne. Egyszer apám hétfőn reggel ment dolgozni, az utva végén a sarokig jutott el. Utána vezette be, hogy a zsebpénzből tankolok. Vagy mehetek dolgozni, ha nem tetszik.

Én elmentem a mekibe dolgozni, de a tanulás rovására ment, így apám gyorsan megtiltotta azt is.

2023. okt. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%
Szánalmasan gyomorforgató ez a követelőzés. Járj tömegközlekedéssel ha sajnálod a pénzt (amit szintén ők adnak...) a tankolásra.
2023. okt. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!